Autor: Andrzej Tucholski | 22 marca 2013 | Komentarze:

Bloger w Gdańsku

Uwielbiam mieć takie dni, uwielbiam pisać takie notki. Siedzę właśnie w kawiarni z widokiem na Długą, za kwadrans mam ciekawe spotkanie. Przy moim prawym ramieniu paruje duży, wzmocniony tygrys (musiałem pójść na odwyk od żółwia :<). Pod palcami miękko klikają klawisze przekazujące Wam słowa, które chciałem napisać już od paru ładnych tygodni.

Otóż jestem w Gdańsku. Mój social journey można od wczoraj śledzić po tagu #blogdansk na Twitterze lub Instagramie, ale z przygotowaniem trochę dłuższej wersji wydarzeń wstrzymałem się do teraz. Nie przedłużając więc: zostałem eksperymentalnie zaproszony przez miasto w celach edukacyjnych oraz promocyjnych dla kultury w regionie.

Jestem w Gdańsku aby ten Gdańsk poznać. Spotykam się z masą cudownych, działających lokalnie ludzi i wymieniamy swoje opinie i doświadczenia. Ja mówię do nich o nowych trendach w marketingu kultury oraz o skutecznych przykładach budowania wizerunku w zagęszczonym świecie internetów; oni mówią do mnie o tysiącach lokalnych inicjatyw, o wyzwaniach, które stoją przed wszystkimi w tej branży oraz o tym, jak będzie wyglądało faktyczne, zdecydowane jutro. Zastanawiamy się wobec tego razem nad pojutrzem:) W trakcie pobytu zwiedzę murale na Zaspie, pewnie też sprawdzę, co zostało ze stoczni. I wiele innych rzeczy. Chodzę, podziwiam, piszę o tym publicznie. Spędzę nad morzem niecały tydzień.

Zostałem zaproszony do Gdańska by, jako bloger, wejść w relację z miejscowymi aktywistami i działaczami. By promować sam Gdańsk (od jutra zaczynają się fajne notki z rzadko poruszanymi spojrzeniami na to miasto – jestem nim szczerze zachwycony. SUPER, bo jestem po części Gdańszczaninem [cześć Tato!] i mam jakąś wewnętrzną dumę i satysfakcję z tego, że to właśnie tutaj stawiam tak istotny krok w rozwoju :>).

Chcę, by miasto dzięki tej akcji zyskało dużo bo:

a) odwagę należy nagradzać

b) nie spodziewałem się, że różnych kulturowych aktywności (sensownych – jeszcze do tego dojdę) jest tutaj równie dużo

c) jeśli wszystko ładnie wyjdzie to, mam nadzieję, marketing miejsc będzie miał zupełnie nową gałąź :)

Zresztą, co ja będę jałowo zapowiadał – sami się przekonacie!

Dzisiaj chwalę

Miasto Gdańsk (między innymi w postaciach Ewy i Oli – jesteście cudowne!). Za odwagę i patrzenie nie tyle na przereklamowaną “przyszłość” co, po ludzku, patrzenie na skuteczność wybieranych rozwiązań. Jestem pod wielkim wrażeniem zarówno samego pomysłu jak i dotychczasowego wykonania – plan jest niesamowity, cudownie spięty i już wiem, że w najbliższym czasie wydarzy się naprawdę sporo. Stay tuned:)

Spotkanie

Jeśli chcecie się ze mną jakoś na dniach zobaczyć (jestKulturowe Pogaduchy Gdańsk Deluxe Edition) to piszcie w komentarzach, żebym z grubsza wiedział jak wygląda zainteresowanie. Jeśli będą chętni to ogarnę jakąś salkę i puszczę przez social media info co i jak :)

EDIT: Pogaduchy Gdańsk ustalone na sobotę 23 marca (jutro). Zapraszam o 18:00 do Lamusa na Lawendowej 8 (mapka | event)! Nie mam jakoś szaleńczo dużo czasu ale przybić piątkę, wykraść mi wlepę, pogadać o życiu i wypić soczek można:)

Keep tight,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!