Autor: Andrzej Tucholski | 10 sierpnia 2012 | Komentarze:
Tematy:

Zegarek watch2pay – na mieście i na festiwalu

Ostatnio w moich miejskich testach poleciłem Ci plecak Dakine. Tym razem zajmę się czymś drobniejszym, ale też z kategorii “na każde wyjście”. Są to zegarki ze slotem na chip płatniczy paypass.

Zegarek watch2pay

Dostałem taki od Mastercard Polska na mój wyjazd na OFFa, żebym przetestował płacenie nadgarstkiem w trochę bardziej radykalnych warunkach niż spokojne, warszawskie sklepiki.

Wygoda & ciekawość

Sprawdził się świetnie. W podstawie zwykłego, cicho tykającego zegarka znajduje się specjalny slot na taką jakby kartę sim – chip zbliżeniowy. Każda transakcja na terenie OFF miasteczka przeszła od razu.

Choć generalnie jestem zwolennikiem używania na festiwalu bonów to jest to środek płatniczy bardzo podatny na zniszczenie (dostajesz wytrąconym komuś browarem w udo i papier machè gotowy) i, no co tu kryć, upierdliwy. Podobnie jak i zwykła karta. Grzebanie po kieszeniach o 2 nad ranem bo się ma ochotę na zapiekankę a wszyscy dookoła gdzieś biegną nie jest moją ulubioną rozrywką.

Cyknięcie o terminal zegarkiem brzmi lepiej :)

 

Chociaż muszę przyznać, że taki zegarek to jeszcze dosyć egzotyczny bajer. Na terenie festiwalu musiałem tłumaczyć “ale czym tu się płaci” obsłudze dosłownie każdej jednej budki.

Stealin’ babe!

Pozostaje kwestia bezpieczeństwa.

Jakiekolwiek zbliżeniowe nośniki płatnicze bardzo łatwo sczytać (tak mówi Niebiezpiecznik), ale limitem na mojej karcie jest 50 ziko. Jestem w stanie poświęcić to ewentualne pięćdziesiąt złotych (odpukać!) w zamian za zupełną wygodę użytkowania przez cały okres do ewentualnej kradzieży. Rachunek zysków i strat.

Przy czym staram się nie popadać w paranoję i, cytując z pamięci Pawła Tkaczyka, jeśli ktoś będzie chciał dostęp do mojego konta to najdzie mnie w ciemnej uliczce z metalową rurką i będzie bił w kolano tak długo aż powiem ;) Tak więc zegarek it is.

Po więcej info można rzucić okiem tutaj.

Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Już w przyszłym tygodniu rusza na blogu bardzo fajna akcja. Będzie sporo zabawy, będą nagrody, będą nawet inni blogerzy. Więcej detali pod poniedziałkowym jestPorankiem. Czytajcie uważnie :)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!