Walka o słowa – ustawka blogerów

Gry
 

Pora na pojedynek. Taki prawdziwy, z armiami i w ogóle. Tyle że blogowy, więc jedyną dozwoloną bronią będą słowa. Ale za to jakie!

O co chodzi?

Słowne Potyczki to taka sieciowa wariacja gry w Scrabble. Całkiem fajna, bo w ciekawych minigierkach walczy się zawsze o jedno słowo naraz a uzyskane dzięki zwycięstwu punkty może doliczać się do punktacji wybranej przez Ciebie grupy.

W naszej ustawce z jednej strony nacierać będzie Kominek, z drugiej – Zuch. A gdzieś spośrodka nacierać będziemy my, Kultura. Korzystając z naszego brawurowego oczytania i taktycznej przewagi geograficznej wygramy jak nic ;)

Jak w to się gra?

Najpierw wpadaj na slownepotyczki.pl i załóż sobie darmowe konto. Odpowiedni guzik znajdziesz na górnym pasku a sam proces trwa dosłownie kilka sekund. Wszystkie dalsze informacje zawarłem dla Ciebie na poniższym screenie.

Logujesz się i:

Zabawę zaczynamy od wyłączenia panującej na stronie muzyki (1). Są lepsze brzmienia.

Potem klikamy na “Ustawkę Blogerów” widniejącą na lewym boku strony (2).

Spośród trzech dostępnych postaci (3) wybieramy tę najbliższą naszym sercom – Kulturę.

Po dołączeniu do mnie klikasz w Giełdę (4) i zaczynasz w krótkich, ale całkiem wymagających minigierkach przejmować na swoją stronę kolejne dostępne w grze słowa. System wymaga krótkiego oswajania, ale po paru minutach okazuje się być całkiem fajny :)

Info

  • Nasze starcia będą odbywać się o 21:00 w następujące dni: dzisiaj, w sobotę, poniedziałek, środę i piątek
  • (Ale oczywiście można też grać po prostu – kiedy macie na to ochotę)
  • O kolejnych pojedynkach będę dawał znać na fanpage’u
  • Przegrupowywać się, umawiać i ustawiać na zmasowane ataki możecie pod tym wpisem :)
  • Oficjalne starcia = nagrody

Nagrody

Każdy z nas dostał po 10 gier Scrabble do rozdania swoim czytelnikom. Dla dodania naszym potyczkom trochę dynamiki postanowiliśmy jednak zamienić rozgrywki w coś na kształt zakładu i nagrody będziemy przyznawać w następujący sposób:

  • Po każdej potyczce jeden walczący w barwach danego blogera czytelnik dostanie grę. Czy będzie to najaktywniejszy, najkreatywniejszy lub taki o najśmieszniejszym doborze wyrazów – zobaczymy
  • Za tydzień podliczamy punkty i sprawdzamy, która drużyna wygrała. Przegrani przekazują zwycięzcy trybut –  po 5 sztuk Scrabbli

Warto się starać. Nie dość, że każde jedno wywalczone słowo przybliża Kulturę do wieczystego panowania w sieci (♥) to jeszcze wylądowanie na pierwszym miejscu oznacza więcej fizycznych gier dla Was.

Zwycięzca = my = profit! :)

Dobra, to tyle słowem wstępu.

Widzimy się na Słownych Potyczkach już za parę chwil – punkt 21:00!

Dziko układa wyrazy Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Generalnie ta nasza polska blogosfera się strasznie rozegrała ostatnio. My będziemy cisnąć w Scrabble, Segritta uspołecznia się przy planszówkach… A podobno wszyscy ślęczymy z nosami w ekranach i nie mamy znajomych ;)

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies