Autor: Andrzej Tucholski | 16 sierpnia 2012 | Komentarze:
Tematy:

Walka o słowa – ustawka blogerów

Pora na pojedynek. Taki prawdziwy, z armiami i w ogóle. Tyle że blogowy, więc jedyną dozwoloną bronią będą słowa. Ale za to jakie!

O co chodzi?

Słowne Potyczki to taka sieciowa wariacja gry w Scrabble. Całkiem fajna, bo w ciekawych minigierkach walczy się zawsze o jedno słowo naraz a uzyskane dzięki zwycięstwu punkty może doliczać się do punktacji wybranej przez Ciebie grupy.

W naszej ustawce z jednej strony nacierać będzie Kominek, z drugiej – Zuch. A gdzieś spośrodka nacierać będziemy my, Kultura. Korzystając z naszego brawurowego oczytania i taktycznej przewagi geograficznej wygramy jak nic ;)

Jak w to się gra?

Najpierw wpadaj na slownepotyczki.pl i załóż sobie darmowe konto. Odpowiedni guzik znajdziesz na górnym pasku a sam proces trwa dosłownie kilka sekund. Wszystkie dalsze informacje zawarłem dla Ciebie na poniższym screenie.

Logujesz się i:

Zabawę zaczynamy od wyłączenia panującej na stronie muzyki (1). Są lepsze brzmienia.

Potem klikamy na “Ustawkę Blogerów” widniejącą na lewym boku strony (2).

Spośród trzech dostępnych postaci (3) wybieramy tę najbliższą naszym sercom – Kulturę.

Po dołączeniu do mnie klikasz w Giełdę (4) i zaczynasz w krótkich, ale całkiem wymagających minigierkach przejmować na swoją stronę kolejne dostępne w grze słowa. System wymaga krótkiego oswajania, ale po paru minutach okazuje się być całkiem fajny :)

Info

 • Nasze starcia będą odbywać się o 21:00 w następujące dni: dzisiaj, w sobotę, poniedziałek, środę i piątek
 • (Ale oczywiście można też grać po prostu – kiedy macie na to ochotę)
 • O kolejnych pojedynkach będę dawał znać na fanpage’u
 • Przegrupowywać się, umawiać i ustawiać na zmasowane ataki możecie pod tym wpisem :)
 • Oficjalne starcia = nagrody

Nagrody

Każdy z nas dostał po 10 gier Scrabble do rozdania swoim czytelnikom. Dla dodania naszym potyczkom trochę dynamiki postanowiliśmy jednak zamienić rozgrywki w coś na kształt zakładu i nagrody będziemy przyznawać w następujący sposób:

 • Po każdej potyczce jeden walczący w barwach danego blogera czytelnik dostanie grę. Czy będzie to najaktywniejszy, najkreatywniejszy lub taki o najśmieszniejszym doborze wyrazów – zobaczymy
 • Za tydzień podliczamy punkty i sprawdzamy, która drużyna wygrała. Przegrani przekazują zwycięzcy trybut –  po 5 sztuk Scrabbli

Warto się starać. Nie dość, że każde jedno wywalczone słowo przybliża Kulturę do wieczystego panowania w sieci (♥) to jeszcze wylądowanie na pierwszym miejscu oznacza więcej fizycznych gier dla Was.

Zwycięzca = my = profit! :)

Dobra, to tyle słowem wstępu.

Widzimy się na Słownych Potyczkach już za parę chwil – punkt 21:00!

Dziko układa wyrazy Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Generalnie ta nasza polska blogosfera się strasznie rozegrała ostatnio. My będziemy cisnąć w Scrabble, Segritta uspołecznia się przy planszówkach… A podobno wszyscy ślęczymy z nosami w ekranach i nie mamy znajomych ;)

 

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!