W każdym z nas jest piękne dziecko

 

Jadę pociągiem. Przede mną siedzi mniej więcej trzydziestopięcioletni mężczyzna. Czarne włosy z pierwszymi iskrami siwizny. Zmęczone, szarawe oczy za markowymi, czarnymi oprawkami. Muskularne, opalone ręce i opinająca je granatowa, sportowa koszula polo. Postura sugerująca siedzący tryb życia i bogate kolacje, lecz jeszcze nie otyła. Grafik, programista, może pracownik agencji kreatywnej. Czyta jakiś lokalny odpowiednik Wyborczej.

Po kilkunastu minutach odkład go do torby i w zamian wyjmuje ostatni tom Sandmana (swoją drogą – czytałem w życiu może 2 lub 3 tomiki ale posiadanie całości w domu to nadal moje wielkie marzenie. Tylko z dwoma seriami wiążę aż takie aspiracje). To taki komiks ze scenariuszem Neila Gaimana, bardzo znany.

Mężczyzna patrzy się przez chwilę na okładkę, otwiera pierwszą stronę i widzę metamorfozę, którą ciężko ująć w słowa.

Broda bezwiednie styka się z szyją, górna warga bezwiednie łapie dolną. Dłonie, które przed chwilą mięły niedbale gazetę dotykają teraz okładki albumu z delikatnością godną kwiatu z dmuchanego szkła.

Oczy mężczyzny świecą blaskiem, w którym widać leżącego na brzuchu dziewięciolatka otwierającego na podłodze w swoim pokoju nowy numer ulubionego komiksu.

Coś pięknego :)

U mnie takim powrotem do dzieciństwa w pigułce, poza komiksami, są gry. Wystarczy że zobaczę przed sobą “start new game” i gotowe. Żadnych zmartwień, żadnych myśli, żadnych zobowiązań. Tylko kolejna wioska do zbudowania lub nacja do poprowadzenia. I nie jest ważne gdzie jestem, gdzie każdy z nas jest. Odpływałem już w najgłośniejszych autobusach wpatrzony w kilkucalowy ekranik konsolki.

A co resetuje Ciebie?

Autorem zdjęcia w nagłówku jest susivinh.

Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: Książki w konkursie Irvinga od Prószyński Media dostają: Kamila Łońska-Kępa, Karina Gos oraz czytelnik ukrywający się pod nickiem Gandalf Tęczowy. Poproszę o maile z adresami kontaktowymi i telefonem dla kuriera :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies