Tylko ja decyduję dokąd dolecę (#jP 41)

 

Żebyście się nie zmęczyli od tej mojej całej Portugalii zmienię na moment klimat. Już nie kamienice. Już nie wino. Już nie Europa. Dzisiaj lecimy do Azji. Albo gdziekolwiek.

Zawsze chciałem zobaczyć świat. Nie cały. Są kraje, które mnie kręcą i są takie, do których niespecjalnie chciałbym się wybrać nawet za darmo. Drugie przemilczę. Pierwszych i tak jest wystarczająco dużo. Ale dzisiaj będzie tylko o Japonii.

I może trochę Chinach. Bo czemu nie.

Uyama Hiroto – One Dream

Moje wyobrażenie na temat tych dwóch krajów jest pewnie strasznie płytkie. Nie przeczę. No bo co ja niby wiem. Tyle co pokazano w anime na RTL7 i Hyperze. Tyle co wysiedziałem na dokumentach na jedynce. Tyle co ujęli w swoich felietonach Mr Jedi albo Tapchan. Od paru miesięcy chłonę co prawda blog Danny’ego i produkcje DigitalRev TV ale znowu – przecież to tylko wycinki.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Nujabes ft. shing02 – luv (sic.) part 3

Nadrabiam za to wyobraźnią. Podświadomie wiem, że takiego wiatru jaki przewiałby mnie na pagórkach w Tokio lub takiego dymu, jaki czułbym idąc targiem w głębi Honk Kongu nie znalazłbym nigdzie indziej na świecie. Chociaż inna sprawa, że pewnie nawet bym nie szukał. Udawanie spełniania marzeń jest marne.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Onra – I Wanna Go Back

Chcę kiedyś usiąść na trawiastym pagórku i popatrzeć na mijające Japonię statki z tuńczykami. Nawet niedawno o tym wspominałem. Chcę też usiąść gdzieś na wysokim dachu, może nawet być pomiędzy starymi antenami telewizyjnymi. Usiąść z lapkiem na kolanach i przerywać sobie pisanie notki patrzeniem na uwijającą się nisko pode mną metropolię pełną skuterów, riksz, taksówek, samochodów i zdalnie sterowanych robotów, bo przecież w Chinach jest wszystko.

http://www.youtube.com/watch?v=inpKcke4hQU

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Macy Gray – I’ve Committed Murder (DJ Premier Remix Instrumental)

A najlepsza jest świadomość, że mogę chcieć ile chcę, bo i tak to wszystko kiedyś osiągnę. Raczej nie w tym roku, o przyszły też bym się pewnie nie zakładał. Aktualnie piszę o tym wszystkim na luźno, bo spędzam sobie czas w Portugalii i nie chcę nic zmieniać. Jest super. Tyle że w lutym wracam do kraju i gra zaczyna się na nowo.

Bo tylko ja decyduję dokąd polecę. Od udawania spełniania marzeń gorsze jest jedynie ich nie posiadanie (ale niewiele). Tak więc o to się nie martwię, połowa roboty za mną. Marzenia mam. Teraz tylko chwila skupienia nad zorganizowaniem drugiej połowy, realizacji. Ale wiem, że i pagórek i dach kiedyś ogarnę.

Spokojna. Wrzucę nawet fotki :)

http://www.youtube.com/watch?v=-9_kfvnY0j0

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

[toggle title_open=”Czym jest jestPoranek?” title_closed=”Ukryj informację” hide=”true” ]jestPoranek to nasza cotygodniowa audycja poranna. Zaglądanie tutaj w każdy poniedziałek gwarantuje regularne rzuty dobrej muzyki i, generalnie, dobry humor. Nie przegapisz żadnego odcinka dzięki wygodnej subskrypcji. Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.[/toggle]

A dokąd chcielibyście dolecieć Wy?

Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: Fotkę w nagłówku zrobiłem lecąc sobie pomiędzy Londynem a Warszawą, jakieś półtora tygodnia temu. Pierwszy raz widziałem od góry chmury rzucające cień na wodę, udało mi się oderwać od nich wzrok tylko w celu sięgnięcia po aparat. Trochę później w trakcie tego samego rejsu zamyśliłem się też głęboko nad tym, co ja w ogóle chcę dalej od życia. Wydaje mi się, że już trochę wiem. Trochę.

A przynajmniej przyjemnie jest mi w to wierzyć:)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies