Autor: Andrzej Tucholski | 1 sierpnia 2012 | Komentarze:

There is a city

Mało mamy w Polsce pogodnych świąt. Większość obchodzimy na smutno, nawet jeśli powinny być powodem do dumy. Na szczęście mamy też Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego wieloletnie, tytaniczne wysiłki powoli uczą naród, że jest tylko jedno słuszne podejście do pamięci o wydarzeniach tej rangi.

Wstecz

Nie wiem, być może nie powinienem wypowiadać się w imieniu zabitych w czasie wojny ludzi, ale wydaje mi się, że raczej nie chcieli oni walczyć za smutny, pogrążony w depresji kraj. Dla nich Polska była krajem najpiękniejszym i jeśli kiedykolwiek myśleli o przyszłych pokoleniach to również jedynie w takich kategoriach.

Powstanie Warszawskie było straszną kaźnią. Fakt. Ale już za dzieciaka przeszkadzało mi oglądanie smutnych obchodów, podczas których smutni ludzie stali ze smutnymi twarzami wpatrzonymi w pozostałych smutnych ludzi.

Teraz

Przeszłość już się stała, nikt tego nie zmieni. Ale to od nas zależy, jak będziemy tę przeszłość widzieć i pamiętać. Czy będzie dla nas powodem do smutku i odwracania wzroku czy też bodźcem do mimowolnego wyprostowania się, ściśnięcia zębów i spokojnego spojrzenia w przyszłość.

Jaram się, że są w sieci zdolni ludzie, którzy chcą pokazać nam i światu (ale głównie nam, bo lubimy zapominać), że Polska to kraj ludzi bohaterskich i odważnych, którzy nawet w najczarniejszych dniach wojny walczyli równie zacięcie, co na samym początku. Nie wspominając o naszym wywiadzie i inteligencji.

Do przodu

Nasza narodowa duma uwielbia być zależną od zewnętrznych opinii (ekhm, Campbell). Dobrze więc, że powstają takie drobne produkcje, dzięki którym ten nasz ciągle sypiący się charakter ma kolejną cegiełkę.

Może dzięki niej złapie pion, kto wie.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

To już dziś.

Dziś o siedemnastej.

Pamiętaj.

Autorem zdjęcia jest  przezdolny warszawski fotograf Maciej Margas.

Twój bloger,

Andrzej Tucholski

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!