Autor: Andrzej Tucholski | 3 września 2012 | Komentarze:
Tematy:

Ten wyjątkowy poniedziałek

Przejrzałem kilkaset layoutów, wymieniłem dziesiątki maili z kilkunastoma ekspertami, ręcznie przeniosłem więcej wpisów i załączników, niż kiedykolwiek bym się spodziewał jeszcze raz zobaczyć. Nawet dwa razy udało mi się niechcący skasować połowę bazy danych. Parę nieprzespanych nocy i voila. Witaj na nowej jestKulturze.

Przygotowywałem ją od tak dawna, że aż sam nie wierzę, że wreszcie mogę napisać te słowa :)

New look, new theme

Tak jak wspomniałem w ostatniej rozmowie z Łukaszem Sochą, odcinam się zupełnie od “poważnych i prawdziwych recenzji” na rzecz kulturowo-społecznego lifestyle’u. Nowe podejście do tematu możesz obserwować w moich tekstach już od paru miesięcy, ale postanowiłem wesprzeć tę zmianę czymś łatwiejszym do bezpośredniego zauważenia – wyglądem bloga.

Poprzedni był bardzo ładny, ale od 2010 roku zdążył się trochę zestarzeć. Nowy jest lżejszy, szybszy, fajnie wygląda na urządzeniach mobilnych i do tego wspiera duże, czytelne zdjęcia. Będą mi już za parę dni potrzebne.

Obowiązkowe “ale”

Nie wszystkie prace są skończone. W najbliższej przyszłości czeka mnie jeszcze zrobienie tłumaczenia i pogmeranie w czcionkach (śmieszne to aktualne menu, nie?) oraz przejrzenie dotychczasowych wpisów pod kątem filmików, od dzisiaj jakoś inaczej mam je wrzucać. Dlatego też będę wdzięczny za wyrozumiałość. Niektóre rzeczy mogą zabawnie się wyświetlać lub wręcz nie działać, ale to tylko drobne usterki techniczne. Jak się wyśpię i odpocznę to zacznę je stopniowo usuwać.

Zapowiedź

No i co ja tu jeszcze mogę napisać. Blog skończył wczoraj trzydziesty siódmy miesiąc istnienia, dzisiaj zaś przystroił się w swój trzeci layout. Podoba mi się kierunek, w którym to wszystko zmierza. Mam nadzieję, że podoba się on też i Tobie.

Bez specjalnego odsłaniania przyszłości – najbliższe tygodnie będą obfitować w spektakularne akcje, wyjątkowe i zupełnie nowe treści oraz masę, ale to masę atrakcji. Takiej jesieni jeszcze tutaj nie było. Tak więc jeśli kiedykolwiek blog przeżywa coś takiego jak “najlepszy czas na zostanie jego czytelnikiem” to mogę z całą pewnością przyznać, że tak. Ten czas to właśnie teraz.

I nie, nie zapomniałem o jestPoranku. Po prostu chciałem dokończyć tę premierę :)

(Link do Youtube)

Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Nie chcę, żeby ten dzień był poświęcony tylko i wyłącznie tej zmianie, dlatego już wczesnym popołudniem druga notka na blogu. Zajrzyjcie koniecznie, bo będziemy robili dobre rzeczy.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!