Tej tracklisty nie da się nazwać (jestPoranek #38)

 

Jako że mój wiekowy iPod odmawia powoli posłuszeństwa (bycie odtwarzaczem muzyki u blogera kulturalnego to raczej nie jest najlżejsza sprawa), przesiadłem się z powrotem na mojego jeszcze bardziej wiekowego Cowona. Koreański cudak ani myśli się psuć, tyle że nie ma wyświetlacza. Wróciłem więc do radosnych czasów słuchania DJa Shuffle. Efekt: chore zestawienia piosenek.

Plastic Bertrand – Asterix est la

Pierwszym co mi poleciało podczas ostatniego spaceru w okolice oceanu był motyw przewodni z Asterix kontra Cezar. Tego filmu animowanego z lat osiemdziesiątych, którego wersję z kwestiami czytanymi przez Lucjana Szołańskiego pewnie mam gdzieś jeszcze w domu na taśmie.

Swoją drogą – są takie piosenki, które ma się na odtwarzaczu i za cholerę się nie wie skąd się na nim wzięły, nie?

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Mick Jagger feat. Lenny Kravitz – God Gave Me Everything

A chwilę potem postanowił się odtworzyć nieśmiertelny Mick. Klasyczny artysta i klasyczny kawałek. Swego czasu wałkowany przez stacje radiowe na potęgę. Budzi jak zwykle, bez żadnego pardonu.

Tak, w pierwszej scenie w ramach technologicznego bajeru występuje discman.

http://www.youtube.com/watch?v=9FWKvPmFP2k

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Fatboy Slim – Weapon Of Choice

Trzeci załapał się Norman Quentin Cook.

I Christopher Walken.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Nujabes ft. Shing02 – Luv(sic) part 4

No, a chwilę potem siedziałem już sobie na jednej z tych skał, które widzisz na fotce u góry. I patrzyłem się w świat. Na fale i statki. Już w bluzie, nie w T-shircie (wbrew pozorom nad oceanem też przydarza się jesień) ale nadal na pogodnie i wesoło.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Także tak. Jak widzisz, powyższego zestawienia piosenek nie da się w żaden sposób zbiorczo nazwać. A przynajmniej ja nie byłem w stanie. Jeśli czujesz się na siłach to próbuj w komentarzach, chętnie przejrzę najfajniejsze propozycje :)

[toggle title_open=”Czym jest jestPoranek?” title_closed=”Ukryj informację” hide=”true” ]jestPoranek to nasza cotygodniowa audycja poranna. Zaglądanie tutaj w każdy poniedziałek gwarantuje regularne rzuty dobrej muzyki i, generalnie, dobry humor. Nie przegapisz żadnego odcinka dzięki wygodnej subskrypcji. Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.[/toggle]

Udanego tygodnia życzy Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies