Tak Się Powinno Robić Gry

Gry
 

Jakiś czas temu pisałem, że bycie Graczem to przywilej. Że jest to branża trudna i wymagająca, ale też uczciwie wynagradzająca najwierniejszych fanów i bycie jej częścią to przygoda na całe życie. Dzisiaj znalazłem kolejny dowód potwierdzający moją tezę.

Jeśli umiesz płynnie angielski to od razu zapraszam do obrazka poniżej, jeśli zaś wolisz przeczytać szybkie tłumaczenie, zostań ze mną tutaj.

W komentarzach pod screenem pokazującym, jak wygląda nowa wersja interfejsu gry Legend of Grimrock jeden z użytkowników forum zapytał się, czy będą też dostępne znane ze starych produkcji strzałki, które można klikać myszą w celu przemieszczania po planszy postaci. Dostał odpowiedź, że raczej nie, czemu pytasz, przecież raczej nikt tego nie używał?

Użytkownik wyjaśnił, że jest niepełnosprawny i naciska klawisze trzymanym w ustach patyczkiem. Dodał też, że klikanie w klawisze myszką jest dla niego wygodniejsze, ale skoro trzeba, to trudno, nauczy się grać w nowy sposób.

Kolejnym postem był z powrotem twórca designu. Na przełomie trzech godzin dodał do kodu gry możliwość sterowania strzałkami klikanymi myszą, specjalnie na prośbę fana w potrzebie.

Aż przypomniała mi się wizyta 50 Centa u Keenana. I jak tu nie kochać niektórych twórców?

Aha, w nagłówku jest Aerith bo niedawno kupiłem sobie port FFVII na PSP i nie miałem pomysłu na nic innego :)

Ciepło pozdrawia Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies