Startup Sprint Kultura – Ludzie Myślą, Jest Nadzieja

 

Jadąc wczoraj do Poznania nie spodziewałem się, że zobaczę działające prototypy firm mogących w krótkim okresie obalić monopol ZAiKSu lub zwrócić się w okresie krótszym niż dwa tygodnie i potem lecieć na czystym zysku.

Dobra, żartuję, aż takich cudów nie widziałem ale i tak jestem bardzo dobrej myśli :)

Startup Sprint Kultura

Trzydniowa impreza przyciągnęła kilka ekip, każda zawitała ze swoją wizją do zrealizowania. Siedzieliśmy w pomieszczeniu składającym się z prawie samych okien, zza których cieszył nasze oczy taki widok jak masz w nagłówku.

Otoczeni przyrodą, odbywającymi się na poniżej wojewódzkimi zawodami wioślarskich młodzików (czy jakoś tak) i sobą nawzajem spędziliśmy kilka produktywnych godzin, w trakcie których niektóre pomysły zyskały na sile a inne przerodziły się w jeszcze inne.

Radykalna Inspiracja

Moją rolą było mentorowanie pracujących ekip. Doradzałem im na miarę możliwości – w temacie sieciowego budowania platformy, recenzowania projektowanych rozwiązań, zaprzęgania social media do codziennego wzrostu i tego typu rzeczy. Mam nadzieję, że udało mi się którąś z ekip zainspirować do czegoś ciekawego :)

Szczególnie dobre wrażenie wywarły na mnie trzy projekty. Jeden prawdopodobnie dojdzie do skutku, drugi jest przygotowywany czysto pod rynek amerykański (:<) a trzecim się trochę martwię, bo jego dwie najważniejsze funkcjonalności są jedynie powstałymi mimochodem efektami ubocznymi. No, ale kto wie.

edit: Ten też jest super, ale filmik puszczono po moim wyjeździe :)

Obserwować też będę dalsze losy pomysłu, który jeszcze wczoraj rano miał być kickstarterem dla imprez, podczas gdy wieczorem powolutku zastygał na koncepcji fundacji/stowarzyszenia zajmującego się lokalnym kolportażem (?) biletów na turnieje miast. Do czego dojdą dziś? Strach podejrzewać :)

Tak czy inaczej, jeśli z któregoś z nich wypali coś wartego polecenia to będę linkował.

Z jakiegoś powodu byłem przekonany, że większość pomysłów będzie orbitować dookoła praw autorskich i/lub notyfikacji i o ile z tym drugim miałem rację, tak rozbieżność podejść do problemu poskładała mnie doszczętnie. Ale my mamy kreatywnych ludzi w kraju :)

Poznań

Korzystając z notki i miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim, których miałem przez te półtora dnia okazję spotkać. Zarówno na imprezie jak i na, hm, imprezie. Tej drugiej, blogowej. Choć generalnie przywykam do różnych spraw raczej szybko, tak ludzka życzliwość nie przestaje mnie zadziwiać nigdy. Ale może to i dobrze.

(A Poznań jest przepiękny!)

Autorem zdjęć z imprezy jest Wojciech Hołysz. Pozdrawiam ciepło Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Jeśli masz ochotę zacząć biegać lub szukasz odpowiedzi na jakieś podstawowe pytania dotyczące codziennego wskakiwania w buty i lecenia na rundkę dookoła domu to może Cię zainteresować ten darmowy ebook. Napisał mi się trochę niechcący, ale podobno jest bardzo fajny :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies