Startup Sprint Kultura – Ludzie Myślą, Jest Nadzieja

 

Jadąc wczoraj do Poznania nie spodziewałem się, że zobaczę działające prototypy firm mogących w krótkim okresie obalić monopol ZAiKSu lub zwrócić się w okresie krótszym niż dwa tygodnie i potem lecieć na czystym zysku.

Dobra, żartuję, aż takich cudów nie widziałem ale i tak jestem bardzo dobrej myśli :)

Startup Sprint Kultura

Trzydniowa impreza przyciągnęła kilka ekip, każda zawitała ze swoją wizją do zrealizowania. Siedzieliśmy w pomieszczeniu składającym się z prawie samych okien, zza których cieszył nasze oczy taki widok jak masz w nagłówku.

Otoczeni przyrodą, odbywającymi się na poniżej wojewódzkimi zawodami wioślarskich młodzików (czy jakoś tak) i sobą nawzajem spędziliśmy kilka produktywnych godzin, w trakcie których niektóre pomysły zyskały na sile a inne przerodziły się w jeszcze inne.

Radykalna Inspiracja

Moją rolą było mentorowanie pracujących ekip. Doradzałem im na miarę możliwości – w temacie sieciowego budowania platformy, recenzowania projektowanych rozwiązań, zaprzęgania social media do codziennego wzrostu i tego typu rzeczy. Mam nadzieję, że udało mi się którąś z ekip zainspirować do czegoś ciekawego :)

Szczególnie dobre wrażenie wywarły na mnie trzy projekty. Jeden prawdopodobnie dojdzie do skutku, drugi jest przygotowywany czysto pod rynek amerykański (:<) a trzecim się trochę martwię, bo jego dwie najważniejsze funkcjonalności są jedynie powstałymi mimochodem efektami ubocznymi. No, ale kto wie.

edit: Ten też jest super, ale filmik puszczono po moim wyjeździe :)

Obserwować też będę dalsze losy pomysłu, który jeszcze wczoraj rano miał być kickstarterem dla imprez, podczas gdy wieczorem powolutku zastygał na koncepcji fundacji/stowarzyszenia zajmującego się lokalnym kolportażem (?) biletów na turnieje miast. Do czego dojdą dziś? Strach podejrzewać :)

Tak czy inaczej, jeśli z któregoś z nich wypali coś wartego polecenia to będę linkował.

Z jakiegoś powodu byłem przekonany, że większość pomysłów będzie orbitować dookoła praw autorskich i/lub notyfikacji i o ile z tym drugim miałem rację, tak rozbieżność podejść do problemu poskładała mnie doszczętnie. Ale my mamy kreatywnych ludzi w kraju :)

Poznań

Korzystając z notki i miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim, których miałem przez te półtora dnia okazję spotkać. Zarówno na imprezie jak i na, hm, imprezie. Tej drugiej, blogowej. Choć generalnie przywykam do różnych spraw raczej szybko, tak ludzka życzliwość nie przestaje mnie zadziwiać nigdy. Ale może to i dobrze.

(A Poznań jest przepiękny!)

Autorem zdjęć z imprezy jest Wojciech Hołysz. Pozdrawiam ciepło Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Jeśli masz ochotę zacząć biegać lub szukasz odpowiedzi na jakieś podstawowe pytania dotyczące codziennego wskakiwania w buty i lecenia na rundkę dookoła domu to może Cię zainteresować ten darmowy ebook. Napisał mi się trochę niechcący, ale podobno jest bardzo fajny :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies