Autor: Andrzej Tucholski | 6 sierpnia 2012 | Komentarze:
Tematy:

Siedem zespołów, których możesz jeszcze nie znać (jestPoranek #32 – wydanie specjalne po OFF Festival)

Wyjazd na OFFa zupełnie nie sprzyjał pisaniu. Udane chillowanie na festiwalu dozowałem wymiennie ze spacerowaniem po Katowicach (pierwszy raz w tym mieście). W ramach rekompensaty za cichszy weekend przygotowałem zatem dla Ciebie niesamowicie grubą edycję specjalną dzisiejszego budzenia.

Czeka Cię krótkie zaprezentowanie siedmiu zespołów, których muzyką mniej lub bardziej aktywnie cieszyłem się na przełomie ostatnich dwóch dni.

Kolejność losowa. Enjoy.

Chromatics

Kiedy słuchać? Kiedy nadal masz wkrętę w Drive (ten film z Ryanem Goslingiem).

Fajne połączenie synth-popu lat osiemdziesiątych z raczkującą elektroniką przywodzącą na myśl Crystal Castles. Choć zespół słuchany w masie zaczyna brzmieć jakby miał tylko trzy brzmienia na krzyż to klimat ma niezły. Lubię nocne miasta.

Koncert poleciła mi już na festiwalu Magda z Cakes and the City. Ach te niespodziewane blogowe kolaboracje :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Kurt Vile & the Violators

Kiedy słuchać? Gdy łapie Cię głód na spokojnego, klimatycznego rocka.

Po przeczytaniu książeczki, którą dostałem razem z opaską na festiwal spodziewałem się po koncercie Violatorsów takiego trochę bardziej agresywnego Bruce’a Springsteena. Doznałem zatem przyjemnego rozczarowania.

Całego Vile’a przeleżałem na pufach. Pufy strategicznie umieszczono blisko sceny, więc słyszałem każdą jedną nutę. Nie chciało mi się wstawać, bo muzyka zespołu okazałą się być idealnym tłem dla konkretnego, letniego odpoczynku. Like it, będę często wracał.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Other Lives

Kiedy słuchać? Wtedy, kiedy Rice’a, Antlersów lub Sigur Rós.

Chociaż wokalista cały czas wywijał nogami niczym młody James Brown (serio), zespół dał bardzo profesjonalny, spójny koncert. Poznałem Other Lives parę miesięcy temu i choć z początku ich debiutanckie nagrania trochę mnie zraziły (nawet ja mam limity depresji) tak z upływem czasu przekonuję się coraz bardziej

A chodzą plotki, że zbliża się nowa płyta :)

(O tym zespole będzie jeszcze niebawem osobna notka. Bardzo prywatna.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Charles Bradley and his Extraordinaires

Kiedy słuchać? Do długiej kawy.

Podobnie jak przy Kurcie Vile’u tak i tutaj spędziłem cały koncert obserwując w spokoju leniwie sunące przez śląskie niebo chmurki. Lubię taką muzyką, przypomina mi nieśmiertelnego Billa Withersa. Warto się zainteresować.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Thurston Moore

Kiedy słuchać? Przed trudnym dniem.

Melodyjne piosenki, ładny głos, pozornie spokojne brzmienia. Rzadkie (ale zdarzające się), nagłe, histeryczne solówki na gitarze. Nie jest to muzyka dla wszystkich, ale jeśli mile wspominasz Sonic Youth i nie przeszkadza Ci coś pomiędzy Eddie Vederem a Garym Moorem to uderzaj w ciemno.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

The Antlers

Kiedy słuchać? Teraz.

Chłopaków już raz na blogu gościłem. Co z tego, po koncercie spodobali mi się bardziej niż kiedykolwiek. Smutne ballady oparte o rozdzierające dźwięki + trochę nieposkromiona elektronika to dobre połączenie, które wytrzymało starcie studyjnych oczekiwań z realiami grania na żywo.

Występ zakończyli moim ulubionym Putting the dog to sleep (do przesłuchania w linku sprzed chwili), tak więc nie mam nic więcej do dodania.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Retro Stefson

Kiedy słuchać? Na szybkie budzenie.

Niestety, na ten koncert się nie wyrobiłem (choć bardzo chciałem). Przypomniał mi o nim później tego samego dnia spotkany w tłumie chłopak przyjaciółki. Notatka z nazwą zespołu poleciała na maila i po paru godzinach okazało się, że mam szczęście. Tanecznych Islandczyków jest na YouTube dużo.

Brzmią fajnie, lekko. Wyjątkowo, zważywszy na kraj pochodzenia.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Czy jesteś hipsterem? (Psychotest)

Skoro już jesteśmy w temacie odkrywania nowej muzyki to mam dla Ciebie mały psychotest. Na podstawie dzisiejszej listy pomoże on ustalić, jak bardzo jesteś hipsterem i czy została dla Ciebie jeszcze jakakolwiek nadzieja. Jeśli przed dzisiejszym wpisem z powyższej listy znanych Ci było:

  • Od 0 do 2 zespołów – słuchasz głównie popularnych stacji radiowych i poleceń z Facebooka. Lubisz taką muzykę, którą znasz. Wygrany w smsowym konkursie bilet na OFFa będziesz próbować wymienić za dopłatą na czteródniówkę na Open’erze. Koniecznie musisz zacząć subskrybować jestPoranki :)
  • Od 3 do 5 zespołów – swój gust muzyczny opierasz o blogi poświęcone muzyce i okazjonalne posłuchanie Trójki. Karnet na OFFa rezerwujesz z reguły z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem a Twój wall na fejsie jest niewyczerpanym źródłem fajnych kawałków przydatnych przy imponowaniu dziewczynom.
  • 6 lub 7 zespołów – muzyki słuchasz tylko na wędrujących bardach, bo winyle są już zbyt mainstreamowe. Znajomi lubią się Ciebie pytać o piosenki, które podobały Ci się kwartał temu, bo jest spora szansa, że za kolejne trzy miesiące staną się hitami :)

Ja znałem 4.

A Ty?

jestPoranek to nasza cotygodniowa audycja poranna. Zaglądanie tutaj w każdy poniedziałek gwarantuje regularne rzuty dobrej muzyki i, generalnie, dobry humor. Nie przegapisz żadnego odcinka dzięki super wygodnej subskrypcji.

  • Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.
  • Fotka z nagłówka przedstawia teren festiwalu. Fajnie było.

Ziewa wraz z Tobą,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!