Robimy Internety! – Share Week Wiosna 2012

 

Zgodnie z daną Ci wczoraj obietnicą, ogłaszam akcję! Poznasz dziś dużo wartościowych autorów i będziesz mieć okazję dołączenia do fajnego, wiosennego pospolitego ruszenia mającego na celu zwiększenie przepustowości w polskim Internecie. Podoba się? No to let’s make some Internetz then!

Inspiracja

Bardzo lubię takie wydarzenia jak doroczny ranking wpływowych blogów Kominka lub copiątkowe #FF na Twitterze. Są one złotym środkiem pomiędzy linkowaniem każdej przeczytanej wartościowej treści a nie robieniem w tym zakresie prawie nic.

Z jednej strony zaśmiecamy ;) sobie bloga/walla/profil linkami tylko raz na jakiś czas, z drugiej zaś jest to też wygodniejsze dla odbiorców – wiedzą gdzie czeka na nich nowa treść.

Po Co?

Dzielenie się jest okej.  To podstawa życia w Internecie, jeśli lubisz takie porównania.

Dlatego też niech będzie Share Week! Tygodniowe okienko, w trakcie którego możesz pokazać swoim czytelnikom i znajomym jakich autorów dobrze Ci się czytało lub oglądało w ostatnim okresie bez przesadnego męczenia ich linkami. Siedem dni, dobór dowolny, pełna swoboda.

Prosto, łatwo i skutecznie. No i bez wchodzenia nikomu na głowę!

Zasady

Szczerze mówiąc nie przemyślałem ich zbyt dogłębnie, bo polegam na Waszym zdrowym rozsądku, ale żeby nadać akcji powagi niech jakiś tam regulamin będzie, czemu nie :)

 • Linkujesz do pięciu wartościowych autorów (bloger, vloger, podcaster, grunt aby był fajny)
 • Nie chodzi o ich wielkość, nowość czy też wpływowość, są od tego osobne zestawienia a nie chcę mnożyć bytów. Chodzi o pięć stron (znowu: blogów, vlogów, Twój wybór), które w ostatnim okresie fajnie Ci się odbierało. Tyle :)
 • Będzie bardzo super, jak każdy link opatrzysz krótkim komentarzem, by było łatwiej się rozeznać w propozycjach.
 • Listę publikujesz na swoim kanale informacji – może to być Twój blog, profil na fejsie, soupka, flickr, cokolwiek. Niech tylko Twoi czytelnicy i znajomi to zobaczą i wystarczy. Będzie jednak super, jeśli też ich namówisz na ich własne listy. W końcu robimy Internety!
 • Jak nie chce Ci się tłumaczyć każdorazowo o co w ogóle chodzi to możesz podlinkować do tej notki (oh well, po to powstała), ale nie nalegam. Będzie mi za to bardzo miło :)
 • Link do opublikowanej listy możesz wrzucić poniżej w komentarzach, skoro tutaj się zaczyna to też niech tu się spina

Najpierw Ja

Polecana przeze  mnie piątka wartościowych blogów/vlogów na wiosnę 2012 to:

 • BLOGosławionyduży blog o różnych dookoła-social-media zagadnieniach. Mało newsów lub opracowań, ale bardzo dużo własnych przemyśleń i ostro stawianych tez – lubię za ostrość wypowiedzi i kreatywność w prowadzeniu relacji z czytelnikami.
 • Niezgrani – ostatnia czytana przeze mnie strona o grach (a kocham tę branżę), inne jakoś straciły ducha. Na Niezgranych siedzi sprawdzona w bojach, niezawodna redakcja ludzi o poczuciach humoru równych jedynie ich umiejętnościom w prostym wyrażaniu myśli. Lekko, świeżo i przyjemnie.
 • NewCreative – chyba najmniejszy w tym zestawieniu blożek, ale też i bardzo młody. Autor niestrudzenie wynajduje ogromne ilości ciekawych kreacji, dziennie potrafią iść w dziesiątki. Jeśli lubi się marketing – must follow!
 • AdBuster – moje małe hipsterskie odkrycie, zasubskrybowałem ten kanał gdy miał mniej niż 100 widzów. Koleś weryfikuje prawdomówność reklam (i opowiada dziwne dowcipy) przed ustawianą pod najróżniejszymi kątami kamerką. Trzeba zobaczyć, szczególnie polecam Vanish i Vizir :)
 • Blackdresses – jeden z (bardzo) niewielu blogów modowych, które śledzę. Powód jest prosty – Monika często publikuje coś o kulturze pracy lub biznesowych niuansach branży. Lubię takie krzyżówki :)

Jak widzisz na co dzień interesuję się przede wszystkim grami, marketingiem, social media i biznesem, ale każda z powyższych stron jest tworzona na tyle przystępnie, że można się na niej odnaleźć nawet bez wieloletnich studiów :)

Tyle ode mnie. Nie za dużo, bo i nie o mnie dzisiaj chodzi.

Teraz Twoja Kolej!

No, już.

Teraz.

Czeka na Twoje linki,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: W nadchodzących dniach będę miał dla Ciebie parę naprawdę świetnych notek, ale jestem też blisko skończenia relacji z Berlina. Tym razem, aby zapobiec rozdrobnieniu a’la Londyn, wszystko poleci w jednej paczce. It’s gonna be huge. Zasubskrybuj wpisy i dowiedz się o niej w pierwszej kolejności!

Aha, bo pojawiają się pytania – “Wiosna” w tytule notki jest nie bez powodu. Na razie planuję zrobić kolejną edycję za pół roku, chyba że się naprawdę przyjmie, to wtedy lecimy co kwartał. Pora roku to strasznie niedoceniana jednostka upływu czasu :)

Podsumowanie

 • Dużo ponad trzydzieści zgłoszeń (+ takie, o których nie wiem przez profilowe ustawienia prywatności)
 • Interesująco rozkręcający się efekt kuli śniegowej (gdzie najaktywniejsze pod względem podtrzymywania inicjatywy grona odbiorców stanowczo mają blogi małe i młode, for your consideration)
 • Ogrom fajnych linków wymienionych pomiędzy czytelnikami polskiego Internetu
 • (Z czego ja sam dopisałem się aż do sześciu nowych blogów/vlogów)
 • Jedna “recenzja branżowa”  :)

Kolejna edycja już za trzy miesiące. Nie bójcie się, wszystko ogłoszę. Jeśli nie chcecie przegapić to możecie zapisać się do blogowej subskrypcji.

Co będzie w niej usprawnione?

 • Opracuję profesjonalne logo akcji + przygotuję bannerki dla biorących udział
 • Postawimy odpowiedniego hashtaga na Twittera
 • Oraz wiele innych, drobnych pierdółek.

Dzięki wielkie za wspólny udział i powtarzamy imprezę w kolejnej porze roku :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies