Autor: Andrzej Tucholski | 27 października 2012 | Komentarze:
Tematy:

Portugalczycy siusiają

Miałem wczoraj skoczyć do kina na nowego Bonda. Ostatecznie wylądowałem na Taken 2 i choć film dostarczył obiecaych wrażeń (wydaje mi się, że mogę go spokojnie zrównać z oryginałem, ale jedynkę pamiętam jak przez mgłę) to żadna z jego scen nie zdziwiła mnie tak jak pewien tutejszy zwyczaj.

Zwyczaj, który z całego serca chciałbym zobaczyć w Polsce.

Otóż jest sobie mniej więcej połowa filmu. Jedna z bohaterek pędzi co sił do samochodu; drugi wątek dramatycznie przerwało pewne brutalne wydarzenie; większość emocji mamy napiętych do granic możliwości i… film gaśnie. Włączają się światła. Sala jaśnieje.

A na ekranie pojawia się duży napis: PRZERWA, 7 minut. I tyle, żadnych reklam. Zwykłe obwieszczenie.

Część widowni skorzystała z okazji i skoczyła do toalet, część poszła kupić sobie coś do jedzenia lub strzelić szybką kawkę (tę za dwa złote). Część została i zaczęła na szybko rozmawiać o tym, co do tej pory spodobało im się najbardziej na filmie. Można było się w spokoju przeciągnąć, można było w spokoju wyrzucić z siebie kumulowane na później spostrzeżenia.

Pierwsze wrażenie specyficzne (wut, prądu zabrakło?) ale ocena “dzień po” – bardzo dobra.

I kino może sobie dorobić w kryzysie, i ludzie mogą w spokoju zdecydować czy czegoś im nie braknie (serio, przerwa na toaletę w połowie długiego filmu to naprawdę dobry zwyczaj). Siedem minut to nie dużo a komfort seansu rośnie wielokrotnie.

Ach. Co za kraj :)

Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: Swoją drogą, anglojęzyczny film z portugalskimi napisami to też niezapomniane przeżycie. Trzeba się szybko nauczyć zwalczać odruch patrzenia na dolną część ekranu, bo z utrzymaniem powagi może być ciężko. A na Skyfall idę dzisiaj, o.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!