Pisarz, z którym chcielibyście spędzić kolację

 

Zagrajmy w grę. Wyobraź sobie, że możesz wybrać dowolnego pisarza lub pisarkę, że wszyscy żyją i mają akurat wolny wieczór i czekają na telefon (lub gołębia) od Ciebie. Że najprzyjemniejsza, bardzo kameralna i cicha knajpka w mieście zgodziła się zarezerwować dla Was na cały wieczór osobny stolik i serwować na przemian, herbatę i przekąski.

Że możecie zjeść kolację z dowolnym pisarzem lub pisarką z dowolnej epoki. Nie dzielą Was bariery językowe, nie dzieli Was odległość.

Kto to by był?

W moim przypadku – ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony chciałbym pogadać ze Stiegiem Larssonem. Ciekawi mnie, co miało się dalej dziać z redakcją Millennium. Przy sprzyjających wiatrach zadzwoniłbym też do Setha Godina lub Stephena Kinga – jednego słuchałbym z otwartymi ustami jak snuje opowieści o przyszłości rynku wydawniczego i może kręcimy coś razem, drugi, jak to zawodowi bajarze mają w nawyku, pewnie by mnie czymś przestraszył :)

Ale najchętniej widziałbym po drugiej stronie stołu Richarda Feynmana (wspominałem o nim tutaj) lub Tima Ferrissa. A najchętniej obu. Choć nie są to prozaicy (co prawda Dick cośtam pisywał, ale nie za to go cenię), byłoby pewnie całkiem inspirująco usiąść naprzeciw tak niesamowitych umysłów i po prostu z nimi porozmawiać. Wielcy ludzie muszę być nieźli na żywo :)

A u Ciebie?

Pozdrowienia,

Andrzej Tucholski


///

PS: Dzisiaj wyjątkowo nie będzie spaceru po Portugalii. Od wczoraj blog stoi na serwerach Zenbox (możecie popatrzeć na nowy bannerek w menu po prawej) i choć cała przeprowadzka zajęła absolutnie rekordowo krótki czas (jednak co eksperci to eksperci) to nadal muszę parę rzeczy dopiąć. Wrzucanie dużej ilości zdjęć do wpisu wolę przesunąć niż bezmyślnie zepsuć.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies