Autor: Andrzej Tucholski | 11 października 2012 | Komentarze:
Tematy:

Piosenka, której nie da się skasować

Zmieniają nam się gusta, zmieniają nam się empetrójki. Przeprowadzamy się, sprzedajemy płyty, kasujemy kolekcje. Siadają nam dyski, gubimy telefony. Mijają lata. Ale i tak, choćby nie wiem co się działo, zawsze mamy przy sobie tę jedną lub kilka piosenek. Zgadłem?

To śmieszna sprawa generalnie. Nie zawsze mam na te utwory nastrój. A nawet jeśli już mam – każdy z nich przesłuchałem tyle razy, że często nie wytrzymuję nawet dwóch pełnych sekund i już bezwiednie szukam ręką guziczka “next”.

Ale z drugiej strony raz na jakiś czas widzę pasującą scenerię lub wiem, czuję, chcę i jest to oczywiste, że teraz, dokładnie tutaj i w tej chwili muszę jednego z nich posłuchać. I są, specjalnie na takie okazje. Choć przez 99.999% czasu nawet o nich nie pamiętam.

Moje to Skellige (już na blogu była), Lady Brown (też była, i to nawet dwa razy – tutaj i tutaj), Lascia Chíoi Pianga (no, zgadnij) oraz medley utworów z takiej starej gry Chrono Trigger. Chyba tylko o nim jeszcze nie opowiadałem. Albo może i opowiadałem, nie pamiętam.

(Link do Youtube)

Znam go od pierwszych tygodni dwa tysiące dziewiątego roku, ale zasłużony szacunek zdobył dopiero wczesną wiosną. A konkretniej w marcu.

A konkretniej 14 marca 2009 roku. Siedziałem tego dnia od wczesnych godzin rannych razem z przyjacielem i – mając o zakładaniu samodzielnych blogów pojęcie tak samo rozległe jak na temat hodowania grubych świnek na groblach dookoła Belgii – próbowaliśmy założyć samodzielnego bloga. Pod wieczór się udało. Nasz pierwszy profesjonalny blog, zresztą bardzo szybko przekształcony w blog redakcyjny. Pełen marzeń, które biły od każdego jednego tekstu. To była świetna przygoda:)

O, i tak wygląda mój soundtrack.

A jakich piosenek nie da się skasować u Ciebie?

Autorem zdjęcia z nagłówka jest ChrisGoldNY.

Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: “Chcesz rozśmieszyć Boga to coś zaplanuj”. Wczorajsza notka, która miała się pojawić dzisiaj, pojawi się jutro. Ale za to dzięki temu podwójnemu przesunięciu wpadł mi do głowy inny ciekawy pomysł, więc w sumie nie ma co narzekać. Ach ta codzienność.

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!