Autor: Andrzej Tucholski | 15 czerwca 2012 | Komentarze:

Open’er 2012 – Lineup, Na Co Iść, Czego Się Spodziewać

Stało się. Alter Art opublikował lineup tegorocznego Open’era. Jest to spotykający mnie co roku potężny dysonans emocjonalny, bo z jednej strony nie mogę się tego dnia doczekać (wreszcie wiadomo na co się nastawiać), a z drugiej wiem, że może on potężnie zepsuć resztę oczekiwania (dwa ukochane koncerty w tej samej chwili to naprawdę słaba opcja).

Na Co Warto Iść

Suchą tablicę koncertów można pobrać stąd, ale korzystając z okazji zdecydowałem się przygotować dla Ciebie krótkie where&when. Znajduje się poniżej (mam nadzieję, że Alterzy mi wybaczą tę drobną ingerencję w ich materiały). Możesz je kopiować, udostępniać i przerabiać na wszystkie znane Ci sposoby. A szczególnie udostępniać, czemu nie :)

UWAGA! Grafika lineupu jest BARDZO długa, ale pod nią znajduje się dalsza część notki!

 

Podsumowanie Lineupu – Czego Się Spodziewać

Pierwszy dzień to taka standardowa dla Open’era otwierajka oparta o masywny koncert jednej, kluczowej gwiazdy. Dwa lata temu byli nią Pearl Jam, w zeszłym roku był nią Coldplay, w tym roku jest nią Björk. Nie jestem fanem Björk, więc się nie wypowiadam :) Nastawiam się za to na dobre koncerty Killsów, Gogol Bordello, The Ting Tings i Orbitala.

Drugi dzień to jeden wielki headliner (czyli duża czcionka na plakacie). Zamierzam zahaczyć sobie o Dry The River a potem przez moment nacieszyć się Jamie Woonem. Odpocząć psychicznie przed wieczorem. O dziesiątej wchodzi bowiem na scenę Bon Iver (Boziu, tak <3), a tuż po nim, wybaczcie, ale bez capslocka nie dam rady, JUSTICE! WCHODZI NA SCENĘ JUSTICE! :D Szkoda tylko, że uciekną mi The Maccabees. No ale, hej. Życie.

Trzeciego dnia pierwszą połowę koncertów będę pewnie próbował jakoś sprytnie żonglować – jest sporo możliwości. Uspokoję się znowu o dziesiątej. Wbijają bowiem na maina Franz Ferdinand, jeden z moich najczęściej słuchanych zespołów w ogóle. Podobno mają mieć jakiś nowy materiał! Później zanosi się dobrze druga połowa M83 i warto rzucić uchem na Julie Marcell.

Ostatniego dnia warto obczaić The KDMS. To takie nasze polskie Chromeo, jak się lubi disco to zwyczajnie trzeba. Potem wrażeń dostarczą Mumford & Sons. Widziałem już parę live’ów tego zespołu i oczekiwania mam spore. Oby dostarczyli co trzeba, bo tuż po nich aż dwie alternatywne odpoczywajki – pogodna i głośna Janelle Monae lub druga połowa wiecznie-nie-mainstreamowego Bat For Lashes. A wieczorem ciąg dalszy imprezy – The XX wymiennie z Friendly Fires i na zamknięcie festiwalu SBTRKT jako live act.

Będzie się działo :)

Na Co Uważać

Na koncerty, których wciąż nie znamy.

Pragnę zauważyć, że w lineupie jest nadal pięć TBA (czyli To Be Announced – Czekające Na Ogłoszenie). O ile pierwszy nie koliduje z niczym naprawdę potężnym i będzie można na niego ewentualnie skoczyć (4 lipca, 17:00, tent), tak drugi jest w trakcie Justice i raczej nie przysporzy mu to popularności (5 lipca, 00:30, world).

Najbardziej ciekawi mnie trzeci (6 lipca, 00:00, main), ten grany na głównej scenie. Mówię to od maja i powtórzę raz jeszcze – najprawdopodobniej czeka nas jeszcze jeden headliner. Oficjalnych plakatów wciąż nie ma.

Czwarte i piąte TBA (7 lipca, 20:30 i 00:30, world) są, podobnie jak drugie, w trakcie innych wielkich koncertów, więc również nie wróżę im wielkiego obłożenia. Chociaż, kto wie. Niezbadane są wyroki festiwalowiczów.

Szykujemy Się Na Open’era

Mój poprzedni poradnik (hehe) pakowania się na Open’era znajdziesz tutaj, nad edycją tegoroczną właśnie pracuję. Mam na nią całkiem spektakularny pomysł, ale zobaczę jak z czasem i możliwościami. Tak czy inaczej, trzymajcie rękę na pulsie. Jeśli nie chcecie nic przegapić to zapraszam do subskrybowania jestKultury np. mailowo. Sam korzystam z tego rozwiązania przy czytanych przeze mnie blogach (o ile mają taką opcję) i wszystko działa bardzo dobrze.

A jak Twoje wrażenia po publikacji lineupu? Sporo masz kolizji? Na co idziesz? :)

Ciepło pozdrawia Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Blog przeżył wczoraj potężną awarię serwera, ale wszystko powinno już działać normalnie. Jeśli z jakiegoś powodu przeszkodziło Ci to w skontaktowaniu się ze mną bądź skorzystaniu z którejś z notek to na spokojnie możesz wszystko nadrobić dzisiaj. Sorki za kłopot, też nie miałem takich atrakcji w planach :)

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!