Obudź się Polsko: Rząd podnosi VAT na kina!

 

Tak sobie pomyślałem, że informacje w sieci to całkiem zabawne zjawisko. Niby każdą da się zweryfikować, ale jak to miał w zwyczaju czasem powtarzać w gronie znajomych Abraham Lincoln: “komu by się chciało”.

Szczególnie przyjemnie fruwają po kablach i chmurkach informacje negatywne. Obraźliwe, czemu nie.

Krytyka w masie się rozlewa, rzadko kiedy da się po jakimś czasie wskazać pierwszego zrzędzącego. “Taki był trend”. Pochwała ogon ma już wyraźniejszy, częściej można wycelować palcem “o, to ten tutaj zaczął”. Mało pokrzepiająca wizja. Nie poparta żadnymi badaniami, ale wydaje mi się, że można nazwać ją realną.

A już w ogóle najfajniej, jak się obrywa rządzącym lub sporej firmie.

To co z tym VATem?

Już jutro Dzień Marszów Niepodległości.

Z potoku krytyki chlustającej po każdym w okolicy można zawczasu odlać chociaż małe wiaderko.

http://www.youtube.com/watch?v=VYQMSb3romg

(Link do Youtube)

Swoją drogą, ciekawa obserwacja. Nagrałem ten filmik, żeby ugasić ewentualne dyskusje (lub mieć gotowego linka, jeśli znowu się pojawią) a zaobserwowałem już parę reakcji, że to dobrze, że blogerzy też potrafią postarać się o erratę lub zweryfikować informację. No, tego, okej :) Też sądzę, że dobrze. Ale to chyba norma, nie?

Pytanie przy okazji

Jaki polecicie niezły i tani mikrofon (nie musi być rocket science ani Rode Videomic) do nagrywania? Bo jak jestem nad rzeką to szumi, w domu za to mnie w ogóle nie słychać. Mógłbym w sumie podpisać deal z jakimś producentem słuchawek i wciskać każdemu niezadowolonemu linki afiliacyjne do zainwestowania w lepszy sprzęt, ale ten, jakoś by mi z tym niemoralnie było.

Tak więc szukam mica. Może być nawet tie-clip, cokolwiek. Byle w miarę ładnie nagrywało :)

Autorem zdjęcia jest Adam Kliczek.

Twój bloger,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies