Autor: Andrzej Tucholski | 19 października 2012 | Komentarze:
Tematy:

Obowiązkowa notka powitalna

Luźna myśl. Piszę tego bloga już jakiś tam czas i bardzo to lubię. Ty zaś tu zaglądasz i czytasz moje słowa, oglądasz zdjęcia, puszczasz poleconą muzykę. Wchodzimy ze sobą w interakcję, cudowne socjologiczne określenie, które nic nie oznacza. Nie mamy dużej relacji, pewnie nie przybiliśmy w swoim życiu wspólnej piąteczki. Ale co z tego. Chcę się z Tobą poznać.

Zacznę :)

Nazywam się Andrzej. Mieszkam i studiuję w Warszawie choć pół roku życia spędziłem w Porto na północy Portugalii. Bloguję o kulturze i nowoczesnym lifestyle’u na jestKultura.pl chociaż często nie umiem się powstrzymać i na blogu lądują też wpisy na różne życiowe tematy, takie publikowane czysto pod inspirację. Oh well.

Staram się biegać, chociaż częściej wyjście na dwór kończy się spacerem w jakieś nieznane części miasta w poszukiwaniu fajnych miejsc na złapanie ujęcia. Lubię za to pływać i to wychodzi mi regularnie.

Uwielbiam gry wideo. To cudowna kultura.

Regularnie kasuję słuchawki i empetrójki. Jakimś cudem delikatnie obchodzę się z laptopem i aparatem.

Lubię duże miasta. Lubię w nich znikać.

Lubię włoską i meksykańską kuchnię. Podobno robię niezłe pierniczki, ale to tylko zimą.

Moim marzeniem jest napisanie i wydanie książki. Wbrew popularnemu trendowi – nie, nie poradnika. Innej. Ale o tym opowiem w swoim czasie. Pisałem już, że nie lubię dzielić się projektami, których nie mam na ukończeniu.

Choć to oklepane – lubię się rozwijać. Serio, naprawdę lubię.

Chcę spędzić jedną jesień mojego życia w grzejącym się pod spadającymi nieregularnie liśćmi Nowym Jorku i jedno popołudnie w Tokio, siedząc na jakimś trawiastym pagórku i obserwując mijające wyspę statki z tuńczykami.

W jednym z miejsc, w którym będę mieszkał w swoim życiu zagwarantuję sobie gaming room z prawdziwego zdarzenia (72” plazma, łóżko, wszystkie konsole – te sprawy).

Objadę też Europę samochodem i będzie to największy cykl notek podróżniczo-kulturalnych jakie europejska blogosfera kiedykolwiek zobaczyła i pewnie już więcej nie zobaczy. Taki z vlogami, wywiadami, konkursami, zdjęciami i dziesiątkami innych atrakcji.

Generalnie zamierzam przyłożyć się do tworzenia jestKultury jeszcze bardziej niż dotychczas. Przecież tyle rzeczy do zrobienia.

Choć do niedawna wydawało mi się, że nie lubię współczesnej polskiej muzyki to dzięki wylewowi rewelacyjnych debiutów i remixów wiara jakoś tam mi powoli wraca. Aktualnie trwam w powtórnej fazie na Dancing Shoes w przerobieniu Kampu.

Drwal w lśniącym papierku to mój prywatny mistrz. Wygląda jak Ope i Justin Vernon naraz. (Link do Youtube)

To chyba tyle o mnie.

Wy nie musicie nic na swój temat pisać. Nie musicie dzielić marzeniami. Nie musicie się nawet przedstawiać.

Ale danie znaku życia jest obowiązkowe. Sorry :)

Twój bloger (z niebieską passkartą prelegenta, blink blink),,

Andrzej Tucholski


///

PS: Fotkę w nagłówku zrobił mi w trakcie Blog Forum Gdańsk Rafał Czajka. Dzięki!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!