Autor: Andrzej Tucholski | 8 października 2012 | Komentarze:

Nowy rozdział jestKultury

W chwili gdy Ty czytasz te słowa ja jestem pewnie gdzieś pomiędzy Trafalgarem a Totenham Court. Pod szyją szalik, na głowie krople deszczu. W plecaku i dookoła spełniające się marzenia. Widzisz, wróciłem do Londynu. Po dwóch latach. Na moment, żeby urozmaicić trochę podróż do Gdańska.

Witaj więc w jednej z najważniejszych notek w mojej historii.

Po pierwsze, blog

Kiedy otwierałem swojego małego blożka o kulturze w życiu bym nie wpadł, że osiągnie kiedyś taki charakter, wygląd, pozycję i, przede wszystkim, zaufanie czytelników jakim się cieszy dzisiaj. W życiu bym nie wpadł, ilu cudownych ludzi w międzyczasie poznam. A najlepsze, że tak naprawdę cała ta wielka przygoda zaczęła się na dobre całkiem niedawno (przez pierwsze kilkanaście miesięcy prowadzenia prywatnego bloga popełniłem chyba wszystkie istniejące w tej branży błędy, true story).

Równy rok temu jestKultura była ponad siedmiokrotnie mniejsza niż jest teraz. A gdzie będzie jesienią 2013?

You name it.

Co płynie z tego rozwoju? Niedawno zmieniłem layout. Piszę coraz więcej o luźnych tematach lifestyle’owych pisząc też coraz więcej o Kulturze. Takiej sensu stricte – książki, filmy, różne rzeczy. Unikam jak ognia nudnych recenzji i zapowiedzi. Notki wreszcie ozdabiają większe zdjęcia i większe filmiki. Pracuję też nad całkiem użytecznym suplementem do jestPoranków.

Nowy design rozpoczął okres przemian, dzisiejszy wpis czyni go oficjalnym.

Jeśli podoba Ci się ten kierunek, to dobrze. Wiesz co robić.

Po drugie, relacja

Choć i tak mamy w komentarzach pod notkami i na fejsie całkiem przyjemny nastrój, planuję nadać temu kontaktowi pewnej mocy stwórczej. Myślę jeszcze nad odpowiednią formą bo będzie to naprawdę duży krok w zupełnie nową stronę, ale zapowiedzieć chcę go już teraz. Wy wiecie jakich klimatów można się spodziewać po mnie; ja wiem jakie klimaty najczęściej podobają się Wam. Z takiego rozeznania może wyjść coś wielkiego.

A przy okazji chcę Ci bardzo podziękować, że jesteś. Że tu zaglądasz, czytasz, oglądasz, komentujesz, lajkujesz, opiniujesz swoje zdanie lub, po prostu, klikasz w filmiki. Tacy czytelnicy to marzenie blogera :)

Po trzecie, współpraca

Nowa akcja na blogu. Takiego kalibru i potencjału, że cudem się powstrzymuję przed sypnięciem wszystkiego dzisiaj. jestKultura będzie ciekawsza niż kiedykolwiek. Ale wydarzenia muszą znać swoje miejsce i czas. A to konkretne zaczyna się dopiero w najbliższą środę, dziesiątego października.

10.10. Wpadaj, jeśli chcesz.

Po czwarte, realia

Jak już zapewne wiesz (pełna historia tutaj: 1234) żyję aktualnie w Portugalii.

Uściślając, w Porto. To takie miasto na północy.

I co więcej, będę tutaj przez najbliższe kilka miesięcy. Studiuję. A także piszę, robię zdjęcia, przygotowuję parę filmików i dystansuję się psychicznie do wszystkiego, co kiedykolwiek mnie choć trochę powstrzymywało przed robieniem tego, co chcę na 120% możliwości. Eskapizm jest spoko.

Po piąte, muszę się pochwalić

Portugalia Portugalią, ale w październiku wpadam na chwilę do kraju. Powód jest prosty – Blog Forum Gdańsk. Ten link prowadzi do mojego oficjalnego profilu prelegenta, fachowa rzecz. Otwieram go sobie raz dziennie i się cieszę do monitora :)

Gdy będę znał detale to podlinkuję Wam stream, móże się załapię na jakiś ze swoją prezentacją.

Po szóste, piosenka

No przecież nie może być poniedziałku bez piosenki. Nawet jeśli jest tylko jedna. Ale za to jaka.

One day baby, we’ll be old | Oh baby, we’ll be old | And think of all the stories that we could have told.

So stand up and create as many stories as it is remotely possible.

Stand up and make the life happen.

http://www.youtube.com/watch?v=LwjaBGCizj8

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Nie wiem, być może przeżywam tę cała sytuację i ostatnie wydarzenia trochę za bardzo. Być może to po prostu stronka w sieci, zmienianie swojego miejsca pobytu i zajmowanie się pierdołami. Zwykłe rzeczy, zwykłe dni jak każde inne.

Być może.

Tyle że to właśnie z takich zwykłych rzeczy, zwykłych dni są poskładane całe nasze życia.

Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: Ta szpica ze zdjęcia w nagłówku to otwarty ze dwa – może trzy tygodnie temu drapacz chmur o wszystko mówiącym imieniu Shard. Chciałem wbić na dach porobić zdjęcia, ale uśmiechnięty, czarnoskóry ochroniarz o dłoniach niczym zderzaki małych samochodów szybko uświadomił mnie, że premiera tarasu dopiero w lutym. Heck, trzeba będzie znowu wpaść.

Swoją drogą, bilet Lizbona-Warszawa wychodzi drożej niż Porto-Londyn-3 noclegi-Warszawa. Do przemyślenia.

A brak prawdziwego jestPoranka niech Ci zadośćuczynią dodatkowe piosenki w ostatnich edycjach. Kumulują się z tą jedną na dzisiaj. Lubię poniedziałki, to najlepsze dni na sortowanie spraw :)

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!