No to powiedzmy, że już czas (jP #44)

 

Już o tym niedawno wspominałem, ale jesień to chyba moja ulubiona pora roku na robienie różnych nowych rzeczy. Nie wiosna. Nie lato. Nawet nie zima. Jesień.

Tak, wiem że “już zima”. Cicho, dziś to nieważne :)

Regina Spektor – How

Wiosna i lato to pory roku odpowiedzialne za przebywanie na powietrzu, czas poświęcany bliskim i znajomym, traktowanie swojego kalendarza z drobnym przymrużeniem oka. Jesienią i zimą wieczory są dłuższe a czas po zmierzchu to czas łatwiejszej samotności. Jesienią i zimą świat jest zimniejszy a chłód to temperatura sprzyjający pracy twórczej.

Tyle, że jesienią nie trzeba jeszcze się tak opatulać jak na zimę :)

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Diana Krall – Temptation

Wiosna i lato to pory roku sprzyjające leżeniu po różnych parkach lub fajnych, otwartych pubach. Jesienią zaczyna się powoli zaglądać do ogrzewanych pomieszczeń oferujących stolik i gniazdko z prądem. Aż się chce zacząć coś tworzyć.

Swoją drogą, może się pochwalę. Od dzisiaj prowadzę dwa blogi :)

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Cowboy Bebop – Piano Bar I

Jesień to czas bardziej skupionego myślenia, dzięki któremu potem mogą narodzić się i powstać prawdziwe cuda. Ot, na przykład, zamierzam się teraz bardziej przyłożyć do codziennego pisania chociaż paru zdań w takim moim jednym powstającym już od paru miesięcy marzeniu.

Wierzę, że się uda. Bo czemu nie, right? :)

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

A czemu Wy zamierzacie teraz poświęcić swoją uwagę? :)

Pozdrawia ciepło Twój bloger,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies