No Okej, No To Go

 

Najpierw skakali przez bieżnie. Potem skonstruowali przeogromną maszynę Rude Goldberga (to taki proces, gdzie puszczone domino porusza kulkę, która popycha dzbanek, który odpala parasol i tak dalej). Teraz zaś wsiedli do samochodu i skonstruowali długi na trzy i pół kilometra tor… muzyczny. Serio.

Skromne Początki

Kilka lat temu chłopaki z zespołu OK Go ustawili w pomieszczeniu (na tle fachowej srebrnej folii) osiem mechanicznych bieżni i nagrali jeden z najpopularniejszych w swoim czasie filmików na całym Youtube. Klip do Here It Goes Again kojarzył prawie każdy. Co warte wspomnienia – podobnie prawie każdy gdzieś kiedyś na pewno słyszał i samą piosenkę.

(Link do Youtube)

Bogate Rozwinięcie

Drugim wielkim klipem zespołu stała się jedna z bardziej złożonych maszyn Rude Goldberga na świecie. Chłopaki wnieśli do magazynu wszystko co udało im się znaleźć – od piłeczek do tenisa stołowego, przez konstrukcje rozpędowe dla piłek po wielkie armaty na kule z farbą.

Jak poprzednio – zarówno piosenka jak i teledysk spotkały się z niesamowicie ciepłym przyjęciem.

(Link do Youtube)

Przejście Samych Siebie

Zespół wpadł w pułapkę. Po kilkunastu miesiącach przyszła pora na kolejną epicką produkcję, ale przecież co to za zabawa, jeśli nie przebije się własnego, poprzedniego rekordu?

Wzmożone przygotowania do nagrania teledysku Needing/Getting zajęły ponad cztery miesiące. Efektem tych prac był zawierający ponad tysiąc instrumentów tor muzyczny skonstruowany na obrzeżach Los Angeles. A także obudowany w różnego rodzaju pałki i klepaki Chevrolet.

Jak wyszło? Cóż. Przekonaj się :)

(Link do Youtube)

Co prawda klip z muzycznym samochodzikiem jest w sieci dopiero od dwóch dni ale i tak nie mogę się doczekać następnego teledysku wariatów z OK Go. Co pomysł, to lepszy. No i to może tylko ja, ale ich piosenki też zyskują z czasem na jakości.

Ciekawe, czym zaskoczą nas kolejnym razem :)

Ciepło pozdrawia Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies