Autor: Andrzej Tucholski | 8 czerwca 2012 | Komentarze:
Tematy:

Networking Europejskiej Blogosfery – Euro 2012 z T-Mobile

English version of this entry is available here.

Mamy Euro. Nie da się ukryć. Nawet w moim osiedlowym sklepiku widziałem już ser i kefir dla prawdziwych kibiców :) Ciesze się na tę imprezę z dwóch powodów. Po pierwsze – bo fajnie jest widzieć te same ulice co codziennie, tylko że znienacka zalane tysiącami przyjezdnych z kilku odrębnych kultur. Po drugie – bo fajnie jest poznać i pogadać z wpływowymi blogerami z całego kontynentu. A taki mam plan.

Euro 2012

Na przełomie najbliższego miesiąca do Polski przyjedzie kilkadziesiąt (a nie wiem nawet – więcej niż sto?) tysięcy fanów dobrego futbolu. Wypełnią hotele, hostele, place, parki, tramwaje i autobusy. Będzie bajzel jakich mało, ale też i fajna okazja do sprawdzenia, czy Polska daje sobie radę jako nowoczesny, międzynarodowy tygiel. I nie chodzi mi o kwestie komunikacyjne czy, nie wiem, z dostępem do Stref Kibica.

To jedno z pierwszych (pierwsze?) wydarzenie generujące w naszym kraju aż taki przepływ tematycznych (a co za tym idzie – wyjątkowo patriotycznych) turystów z kilkunastu krajów naraz. Każdy z nich będzie prawie na pewno miał ciągle przy sobie coś związanego z własnym krajem, choćby i szalik lub naszywkę. Świetna szansa, by się do każdego miło uśmiechać i tym prostym gestem zapracować na późniejsze wieloletnie dobre zdanie o Polsce w Europie :)

Ambasador T-Mobile & Networking

No, ale to jakby jedna kwestia. Drugą jest to, że wśród tych wielu tysięcy przyjezdnych zaplątało się (dziwnym trafem) kilku wpływowych europejskich blogerów. Zadzwoniło więc do mnie pewnego pięknego dnia T-Mobile i spytało: Andrzej, a co byś powiedział na zrobienie z tej okazji w Warszawie super networkingu?

Pomyślałem chwilę i odpowiedziałem: T-Mobile, to całkiem dobry pomysł. Na co oni: o, to dobrze, to dobrze. To trochę Wam pomożemy.

I tak się rozpoczął przygotowywany od paru ładnych dni projekt, którego starter właśnie czytasz. Na przestrzeni całych mistrzostw planuję spędzić sporo czasu z wizytującymi prywatnie lub służbowo Polskę blogerami z całego kontynentu. Pogadać, wymienić doświadczenia, spytać o opinię o naszym kraju, omówić różne ciekawe trendy.

Zrobić z tego masę ciekawej treści na bloga :)

Supporter’s Guide

Generalnie osnową naszego networkingu jest powstanie takiej fajnej, mobilnej stronki, mającej na celu ułatwienie wszystkim wpadającym do kraju poruszanie się po miastach. Stronka nazywa się Supporters Guide (poscrolluj ją dla dodatkowego info)  i jest połączeniem systemu mapek i rekomendacji. Chodzi nawet nie tyle o to, aby się nie zgubić, ale żeby przy okazji odnajdywania drogi zahaczyć o jakiś fajny lokal lub miejscówkę :)

Sam rzadko korzystam z podobnych wynalazków, ale ten akurat został fajnie przemyślany i powinien się wszystkim witającym w mieście praktycznie przydać – Warszawa jest wbrew pozorom spora i nawet dla Londyńczyka lub Paryżanki może od czasu do czasu zaimponować złożonością. Dobrze jest mieć wtedy na telefonie podręcznego pomocnika.

Inne Przydatne Info

W trakcie trwania mistrzostw (a co za tym idzie – także i networkingu) bieżące wydarzenia będę relacjonował głównie jako @sephirath, na Twitterze. Większe sprawy puszczę na Facebooka i Google+ (odpowiednie ramki znajdziesz w menu po prawej) a zbiorczo i okrągło publikować będę tutaj. Warto dopisać się do subskrypcji, wtedy żadna notka nie umknie.

Jeśli masz jakieś fajne pomysły lub propozycje (przy czym zwykłe pytania i pozdrowienia też przejdą) – nie krępuj się i pisz, na maila też. Przez charakter networkingu powinienem być raczej ciągle na łączach (sesjo, zdaj się sama, proszę!) i może uda się nam coś smacznego rozegrać.

Moim wingmanem na tę akcję jest Michał Zachodny, znany w sieci bardziej jako @PolishScout, autor polecanego przez The Guardian bloga o polskiej piłce nożnej PolishScout.blogspot.com. Do niego warto pisać jeśli ma się coś fajnego w okolicach Poznania i Wrocławia.

I Open At The Close

Jak widać, będzie to gorący czerwiec. Większość notek na blogu powinna pojawiać się “zwyczajnie”, ale sporo będę też pisał o spotkanych ludziach i przeżytych akcjach. Bądź co bądź chodzi tu o najlepszą rzecz, jaką kultura ma światu do zaoferowania – różnorodność i niepowtarzalność.

Dlatego też na dziś już kończę i niech się dzieje ciekawe :)

English version of this entry is available here.

A tak korzystając z okazji – jak Waszym zdaniem potoczy się Euro? Wyjdziemy z grupy, nie wyjdziemy? Który kraj ma wyjątkowo dobre szanse na poradzenie sobie przez całe mistrzostwa? :)

Pozdrawia ciepło Twój bloger,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!