Networking Europejskiej Blogosfery – Euro 2012 z T-Mobile

 

English version of this entry is available here.

Mamy Euro. Nie da się ukryć. Nawet w moim osiedlowym sklepiku widziałem już ser i kefir dla prawdziwych kibiców :) Ciesze się na tę imprezę z dwóch powodów. Po pierwsze – bo fajnie jest widzieć te same ulice co codziennie, tylko że znienacka zalane tysiącami przyjezdnych z kilku odrębnych kultur. Po drugie – bo fajnie jest poznać i pogadać z wpływowymi blogerami z całego kontynentu. A taki mam plan.

Euro 2012

Na przełomie najbliższego miesiąca do Polski przyjedzie kilkadziesiąt (a nie wiem nawet – więcej niż sto?) tysięcy fanów dobrego futbolu. Wypełnią hotele, hostele, place, parki, tramwaje i autobusy. Będzie bajzel jakich mało, ale też i fajna okazja do sprawdzenia, czy Polska daje sobie radę jako nowoczesny, międzynarodowy tygiel. I nie chodzi mi o kwestie komunikacyjne czy, nie wiem, z dostępem do Stref Kibica.

To jedno z pierwszych (pierwsze?) wydarzenie generujące w naszym kraju aż taki przepływ tematycznych (a co za tym idzie – wyjątkowo patriotycznych) turystów z kilkunastu krajów naraz. Każdy z nich będzie prawie na pewno miał ciągle przy sobie coś związanego z własnym krajem, choćby i szalik lub naszywkę. Świetna szansa, by się do każdego miło uśmiechać i tym prostym gestem zapracować na późniejsze wieloletnie dobre zdanie o Polsce w Europie :)

Ambasador T-Mobile & Networking

No, ale to jakby jedna kwestia. Drugą jest to, że wśród tych wielu tysięcy przyjezdnych zaplątało się (dziwnym trafem) kilku wpływowych europejskich blogerów. Zadzwoniło więc do mnie pewnego pięknego dnia T-Mobile i spytało: Andrzej, a co byś powiedział na zrobienie z tej okazji w Warszawie super networkingu?

Pomyślałem chwilę i odpowiedziałem: T-Mobile, to całkiem dobry pomysł. Na co oni: o, to dobrze, to dobrze. To trochę Wam pomożemy.

I tak się rozpoczął przygotowywany od paru ładnych dni projekt, którego starter właśnie czytasz. Na przestrzeni całych mistrzostw planuję spędzić sporo czasu z wizytującymi prywatnie lub służbowo Polskę blogerami z całego kontynentu. Pogadać, wymienić doświadczenia, spytać o opinię o naszym kraju, omówić różne ciekawe trendy.

Zrobić z tego masę ciekawej treści na bloga :)

Supporter’s Guide

Generalnie osnową naszego networkingu jest powstanie takiej fajnej, mobilnej stronki, mającej na celu ułatwienie wszystkim wpadającym do kraju poruszanie się po miastach. Stronka nazywa się Supporters Guide (poscrolluj ją dla dodatkowego info)  i jest połączeniem systemu mapek i rekomendacji. Chodzi nawet nie tyle o to, aby się nie zgubić, ale żeby przy okazji odnajdywania drogi zahaczyć o jakiś fajny lokal lub miejscówkę :)

Sam rzadko korzystam z podobnych wynalazków, ale ten akurat został fajnie przemyślany i powinien się wszystkim witającym w mieście praktycznie przydać – Warszawa jest wbrew pozorom spora i nawet dla Londyńczyka lub Paryżanki może od czasu do czasu zaimponować złożonością. Dobrze jest mieć wtedy na telefonie podręcznego pomocnika.

Inne Przydatne Info

W trakcie trwania mistrzostw (a co za tym idzie – także i networkingu) bieżące wydarzenia będę relacjonował głównie jako @sephirath, na Twitterze. Większe sprawy puszczę na Facebooka i Google+ (odpowiednie ramki znajdziesz w menu po prawej) a zbiorczo i okrągło publikować będę tutaj. Warto dopisać się do subskrypcji, wtedy żadna notka nie umknie.

Jeśli masz jakieś fajne pomysły lub propozycje (przy czym zwykłe pytania i pozdrowienia też przejdą) – nie krępuj się i pisz, na maila też. Przez charakter networkingu powinienem być raczej ciągle na łączach (sesjo, zdaj się sama, proszę!) i może uda się nam coś smacznego rozegrać.

Moim wingmanem na tę akcję jest Michał Zachodny, znany w sieci bardziej jako @PolishScout, autor polecanego przez The Guardian bloga o polskiej piłce nożnej PolishScout.blogspot.com. Do niego warto pisać jeśli ma się coś fajnego w okolicach Poznania i Wrocławia.

I Open At The Close

Jak widać, będzie to gorący czerwiec. Większość notek na blogu powinna pojawiać się “zwyczajnie”, ale sporo będę też pisał o spotkanych ludziach i przeżytych akcjach. Bądź co bądź chodzi tu o najlepszą rzecz, jaką kultura ma światu do zaoferowania – różnorodność i niepowtarzalność.

Dlatego też na dziś już kończę i niech się dzieje ciekawe :)

English version of this entry is available here.

A tak korzystając z okazji – jak Waszym zdaniem potoczy się Euro? Wyjdziemy z grupy, nie wyjdziemy? Który kraj ma wyjątkowo dobre szanse na poradzenie sobie przez całe mistrzostwa? :)

Pozdrawia ciepło Twój bloger,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies