Na co iść do kina jesienią 2012?

 

Wczesnym latem mieliśmy Euro 2012. Późnym latem mieliśmy Olimpiadę. Takie wydarzenia nie sprzyjają premierom. Wydawcy przesuwają filmy na wolne okienka. Najbliższe okienko zaczyna się właśnie teraz. A jest to okienko baaaaardzo grube.

Dziedzictwo Bourne’a

Legacy to pierwsza spośród historii o tajemniczym agencie, których nie napisał sam Ludlum. Po jego śmierci w 2002 roku (czyli na kilkanaście miesięcy przed premierą pierwszego filmu) pióro przejął Van Lustbader. Kontynuuje dzieło mistrza.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Filmowe adaptacje przygód Bourne’a od samego początku były bardzo luźno oparte o oryginalne historie, tak więc zmiana autora za dużo nie nabruździ. A reszta, jak to reszta. Masa efektów i fajnego montażu :)

Premiera: 10 sierpnia (czyli już w kinach!)

The Words

Z jednej strony Bradley Cooper, pisarskie klimaty (to już drugi raz – w świetnym Limitless też pracował nad książką) i ciekawy pomysł na fabułę. Z drugiej – aromacik uroczej komedii romantycznej (ale to może tylko kwestia montażu trailera).

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Co z tego wyjdzie – nie wiem. Ale na premierę to bym się wybrał :)

Premiera: 7 września (aktualnie brak zapowiedzianej polskiej)

Uprowadzona 2

Nigdy bym się nie spodziewał, że Uprowadzona doczeka się sequela. A tutaj o, proszę, jaka niespodzianka. Neeson w formie, podobnie jak i mafia. Szczególnie jestem ciekaw klimatu miasta – Stambuł to bardzo dobra lokacja do ciężkiego filmu akcji.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Utrzymać poziom jedynki będzie trochę trudno, ale jestem pełen dobrej myśli. Liam jest w końcu niezłym profesjonalistą.

Premiera: 5 października

Skyfall

Casino Royale zresetowało serię w ciekawym, udanym stylu. Quantum of Solace, choć silniej postawiło na akcję, nadal było bardzo udaną produkcją. Co przyniesie ze sobą Skyfall? Na pewno więcej wyjaśnień, w końcu ta wewnętrzna trylogia to swoiste narodziny postaci agenta 007.

Zamierzają pokazać podwaliny więzi Jamesa z M? Nie mogę się doczekać.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Wielu mówi, że to może być najlepszy Bond w historii. Trochę im nie wierzę, ale też i jakimś specjalnym ekspertem nie jestem. A co, jeśli mają rację?

Będę musiał przekonać się na własne oczy.

Premiera: 26 października

Ralph Demolka

Trochę nie mam zdania na temat tego filmu. Uwielbiam, gdy filmy mrugają okiem do graczy na widowni. Żarty z tej kultury są nadal bardzo rzadkie. Tyle że Ralph jest na prostej drodze do przegięcia w drugą stronę – polecenia po łepkach bez faktycznie przemyślanych easter eggów. Pokazać setkę rozpoznawalnych twarzy (lub masek/hełmów) to naprawdę niespecjalny wyczyn.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Staram się jednak myśleć, że Disney marnych filmów zwyczajnie nie robi. Zobaczymy.

Premiera: 16 listopada

Gangster

Tom Hardy + Shia LaBeouf + Gary Oldman + Guy Pearce + niezłe klimaty + dobra muzyka + oldschoolowe pojedynki + dawne samochody = aw man, dajcie mi ten film, ale już! Ja wiem, że trailer to trailer i wszystko można nieźle sprzedać, ale tutaj chyba produkt gotowy wybroni się sam.

Oby.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Premiera: 30 listopada

Ponadto (nie wiem jakim cudem zapomniałem): TED, Niezniszczalni 2 oraz nowy Allen, tym razem rzymski :)

Na które ja się przejdę? Jeszcze zobaczę, ale nowy Bond, Uprowadzona 2 i Gangster są pewniakami. The Words, o ile znajdę w Polsce, też raczej nie przepuszczę. Lubię filmy o pisarzach. Reszta ma trochę niższy priorytet, ale też brzmi smacznie.

Kolejna taka lista, tym razem zimowa, już w przygotowaniu. Premiera wkrótce.

A teraz pytania do Was. Które z tych premier planujecie zobaczyć? A może o jakiejś zapomniałem? :)

Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Choć po pierwszej rundzie naszych potyczek wylądowaliśmy na trzecim miejscu (tuż za Zuchem) to dzięki brawurowej eskapadzie paru dzielnych Kulturowców udało się nawet przegonić Kominka! Serio – aż screena zrobiłem.

Kolejne spotkanie i szansa na wygranie Scrabbli już jutro.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies