Młodzi Wyszli W Miasto

 

Piękny, wczesnojesienny dzień chyli się powoli ku końcowi. Przeciągam się konkretnie i zawieszam wzrok na odbijającym ostre, wieczorne światło wieżowcu wyglądającym zza anten i kominów bloków naprzeciwko. Z zamyślenia wyrywa mnie mrygające powiadomienie o nowej wiadomości. Przyjaciółka. Pyta się, czy nie chcę może wziąć udziału w sporym, unijnym projekcie. Nawet się nie zastanawiam.

Przewodnik

Wszystko zaczyna się od tego ogłoszenia. Nie wiadomo o co chodzi, nie wiadomo kto organizuje ani co będzie trzeba zrobić. Pomysł spełnia zatem wszystkie wymogi bycia niezłą opcją na spędzenie kilku listopadowych wieczorów. Zwrotkę potwierdzającą mój udział dostaję jeszcze tego samego wieczoru.

Z czasem okazuje się, że chodzi o przygotowanie przewodnika po Warszawie. Przewodnika pisanego przez młodych ludzi, o sztuce ulicznej, zaułkach i knajpach. O miejscach, których klimat jest trudny do uchwycenia, a które od podszewki znamy tylko my.

Lubisz Warszawę? Koniecznie zajrzyj do naszego wernisażu zdjęć z ulicy!

Po walnej burzy mózgów cała ekipa (ładnie ponad trzydzieści osób, wszyscy są wymienieni tutaj) rusza we wszystkie kierunki świata. Część (czytaj: ja) siada do pisania od razu, część grupuje się w autonomiczne jednostki uderzeniowe, część zaczyna własne cykle obrad.

Klimacik naszego projektu unosi się w powietrzu przez całą jesień i owocuje niesamowicie udaną publikacją (tytaniczna robota spinających wszystko Agaty i Oli to miejsce na osobne gratulacje, serio!), którą chcę Ci się dzisiaj pochwalić. Pomiędzy wirtualnymi okładkami znajdziesz ogrom ciekawych tekstów (i zdjęć) więc nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko pobrać i czytać :)

Przewodnik można pobrać za darmo stąd.

(Mój tekst jest pierwszy, tak jakoś wyszło.)

Konkurs

Przewodnik został też wydany w limitowanym nakładzie pięciuset sztuk, który rozszedł się w zasadzie na dniach (załapali się autorzy, różne instytucje i najszybsi szczęśliwcy). Jest to więc rarytas klasy zero :) A jako że organizatorki całej akcji (piąteczki!) to równe dziewczyny, udało mi się wysępić jedną sztukę na konkurs dla Was.

Jeśli masz ochotę na ten smaczny kąsek, zajrzyj proszę do niedawnego E-Wernisażu Zdjęć o Warszawie i opisz krótko w komentarzach swoje ulubione miejsce w stolicy. Może to być park, kawiarnia, opuszczony basen albo dach garażu – nieistotne. Byle było z emocjami :)

Na zgłoszenia czekam do godzin wieczornych dnia siódmego lutego. Powodzenia!

Autorką zdjęcia z nagłówka jest Karolina Moczulska.

Ciepło pozdrawia Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies