Mam jesień to korzystam (jP #40)

 

Śmieszna sprawa. Wylatując z Portugalii zostawiłem na miejscu takie lekko stygnące, ale nadal ciepłe połączenie lata i wiosny. Po wylądowaniu w Londynie zacząłem wszystkiemu robić zdjęcia, bo uderzyło mnie ciepłe, październikowe piękno tego miasta. A potem wylądowałem w Warszawie.

Ludzie są mniej mili. Fakt. Trudno. Taka nasza natura i człowiek albo przywyknie albo wyemigruje. Wybieram adaptację.

Jest mi łatwiej, bo takiej jesieni jak w Polsce to nie ma nigdzie na świecie. Aż z wrażenia nie robiłem zdjęć, tylko chłonąłem. Dlatego w nagłówku macie embankment, nie zwykłą warszawską uliczkę.

Kari Amirian – Jump Into My Heart And Stay

Chłodne powietrze wypełniają pierwsze babie lata prawdziwego zimna. Drzewa, nadal złote, powolutku ciemnieją. Fajnie kontrastują z jasnym, niebieskim niebem.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Ben Howard – Old Pine

Zawiewa chłodem, więc owijam się ściślej szalikiem. Mam taki jeden ulubiony. Zresztą w kolory jesieni. Co prawda parę dni temu zgubiłem pasującą do niego, moją ulubioną czapkę ale już trudno. Rzeczy przychodzą i odchodzą.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

The Rolling Stones – Doom and Gloom

No, i w końcu dochodzę na przystanek. Do przyjazdu autobusu zostały mi trzy minuty. To akurat, żeby zmienić psychiczną skrzynię biegów z luzu na trójkę. Dni nie są po to, żeby je przeżywać. Są po to, żeby je pamiętać.

Żeby będąc w wieku Micka Jaggera móc pomyśleć tak jak i on pewnie myśli: “damn, kiedyś byłem taki młody i przystojny a teraz jestem już tylko przystojny” ;))

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

[toggle title_open=”Czym jest jestPoranek?” title_closed=”Ukryj informację” hide=”true” ]jestPoranek to nasza cotygodniowa audycja poranna. Zaglądanie tutaj w każdy poniedziałek gwarantuje regularne rzuty dobrej muzyki i, generalnie, dobry humor. Nie przegapisz żadnego odcinka dzięki wygodnej subskrypcji. Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.[/toggle]

Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: Ta notka jest miła, bo napisałem ją jeszcze przed dowiedzeniem się paru faktów, błogosławiona nieświadomość, o których będzie na blogu popołudniu. Popołudniu będzie mniej miło. Oj, bardzo mniej miło.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies