Mam jesień to korzystam (jP #40)

 

Śmieszna sprawa. Wylatując z Portugalii zostawiłem na miejscu takie lekko stygnące, ale nadal ciepłe połączenie lata i wiosny. Po wylądowaniu w Londynie zacząłem wszystkiemu robić zdjęcia, bo uderzyło mnie ciepłe, październikowe piękno tego miasta. A potem wylądowałem w Warszawie.

Ludzie są mniej mili. Fakt. Trudno. Taka nasza natura i człowiek albo przywyknie albo wyemigruje. Wybieram adaptację.

Jest mi łatwiej, bo takiej jesieni jak w Polsce to nie ma nigdzie na świecie. Aż z wrażenia nie robiłem zdjęć, tylko chłonąłem. Dlatego w nagłówku macie embankment, nie zwykłą warszawską uliczkę.

Kari Amirian – Jump Into My Heart And Stay

Chłodne powietrze wypełniają pierwsze babie lata prawdziwego zimna. Drzewa, nadal złote, powolutku ciemnieją. Fajnie kontrastują z jasnym, niebieskim niebem.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Ben Howard – Old Pine

Zawiewa chłodem, więc owijam się ściślej szalikiem. Mam taki jeden ulubiony. Zresztą w kolory jesieni. Co prawda parę dni temu zgubiłem pasującą do niego, moją ulubioną czapkę ale już trudno. Rzeczy przychodzą i odchodzą.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

The Rolling Stones – Doom and Gloom

No, i w końcu dochodzę na przystanek. Do przyjazdu autobusu zostały mi trzy minuty. To akurat, żeby zmienić psychiczną skrzynię biegów z luzu na trójkę. Dni nie są po to, żeby je przeżywać. Są po to, żeby je pamiętać.

Żeby będąc w wieku Micka Jaggera móc pomyśleć tak jak i on pewnie myśli: “damn, kiedyś byłem taki młody i przystojny a teraz jestem już tylko przystojny” ;))

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

[toggle title_open=”Czym jest jestPoranek?” title_closed=”Ukryj informację” hide=”true” ]jestPoranek to nasza cotygodniowa audycja poranna. Zaglądanie tutaj w każdy poniedziałek gwarantuje regularne rzuty dobrej muzyki i, generalnie, dobry humor. Nie przegapisz żadnego odcinka dzięki wygodnej subskrypcji. Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.[/toggle]

Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: Ta notka jest miła, bo napisałem ją jeszcze przed dowiedzeniem się paru faktów, błogosławiona nieświadomość, o których będzie na blogu popołudniu. Popołudniu będzie mniej miło. Oj, bardzo mniej miło.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies