Mam jesień to korzystam (jP #40)

 

Śmieszna sprawa. Wylatując z Portugalii zostawiłem na miejscu takie lekko stygnące, ale nadal ciepłe połączenie lata i wiosny. Po wylądowaniu w Londynie zacząłem wszystkiemu robić zdjęcia, bo uderzyło mnie ciepłe, październikowe piękno tego miasta. A potem wylądowałem w Warszawie.

Ludzie są mniej mili. Fakt. Trudno. Taka nasza natura i człowiek albo przywyknie albo wyemigruje. Wybieram adaptację.

Jest mi łatwiej, bo takiej jesieni jak w Polsce to nie ma nigdzie na świecie. Aż z wrażenia nie robiłem zdjęć, tylko chłonąłem. Dlatego w nagłówku macie embankment, nie zwykłą warszawską uliczkę.

Kari Amirian – Jump Into My Heart And Stay

Chłodne powietrze wypełniają pierwsze babie lata prawdziwego zimna. Drzewa, nadal złote, powolutku ciemnieją. Fajnie kontrastują z jasnym, niebieskim niebem.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Ben Howard – Old Pine

Zawiewa chłodem, więc owijam się ściślej szalikiem. Mam taki jeden ulubiony. Zresztą w kolory jesieni. Co prawda parę dni temu zgubiłem pasującą do niego, moją ulubioną czapkę ale już trudno. Rzeczy przychodzą i odchodzą.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

The Rolling Stones – Doom and Gloom

No, i w końcu dochodzę na przystanek. Do przyjazdu autobusu zostały mi trzy minuty. To akurat, żeby zmienić psychiczną skrzynię biegów z luzu na trójkę. Dni nie są po to, żeby je przeżywać. Są po to, żeby je pamiętać.

Żeby będąc w wieku Micka Jaggera móc pomyśleć tak jak i on pewnie myśli: “damn, kiedyś byłem taki młody i przystojny a teraz jestem już tylko przystojny” ;))

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

[toggle title_open=”Czym jest jestPoranek?” title_closed=”Ukryj informację” hide=”true” ]jestPoranek to nasza cotygodniowa audycja poranna. Zaglądanie tutaj w każdy poniedziałek gwarantuje regularne rzuty dobrej muzyki i, generalnie, dobry humor. Nie przegapisz żadnego odcinka dzięki wygodnej subskrypcji. Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.[/toggle]

Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: Ta notka jest miła, bo napisałem ją jeszcze przed dowiedzeniem się paru faktów, błogosławiona nieświadomość, o których będzie na blogu popołudniu. Popołudniu będzie mniej miło. Oj, bardzo mniej miło.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies