Mam androidy w uszach – audiobook Blade Runner

 

Jakiś czas temu przesłuchałem sobie audiobook Wiedźmina. Było bardzo dobry, choć nie umiałem sobie wyobrazić kiedy niby miałbym z nim obcować. Samochodu nie mam, wolę biegać przy muzyce, na rowerze tylko jedna słuchawka co psuje wszystkie efekty… Jakoś mi to nie brzmiało. Aż do czasu.

Parę tygodni temu dostałem od Pawła (przy okazji prowadzi fajnego bloga, sam czytam) kod na spróbowanie najnowszej dużej premiery Audioteki. Tytuł znany światu i kulturze. Blade Runner, czy androidy marzą o elektrycznych owcach. Tyle tylko, że jakoś mnie oryginał ominął. Pamiętam, że pojawiał się przy wielu recenzjach gier, które czytałem za dzieciaka, ale i tak nigdy nie doprowadziłem do faktycznego zapoznania się z fabułą.

Tym bardziej się ucieszyłem na taką okazję. WSZYSCY zgodnie się wówczas jarali, że TAKIEGO AUDIOBOOKA JAK TEN, TO JESZCZE NIE BYŁO. Muzyka, efekty dźwiękowe, przestrzenne dźwięki, budowanie klimatu na modłę słuchowisk, gry aktorskiej, deklamacji, trików radiowych i nie tylko. Jest taki poziom hype’u, gdy mamy podejrzenie, że coś musi być nie tak. Jest też taki, przy którym zwyczajnie zaczynamy przebierać nóżkami.

No dobra, pomimo ograniczonego netu w Portugalii zapuściłem ściąganie i już tego samego wieczoru poszedłem na miasto spróbować z czym to się je.

I w tym momencie przerywam tę recenzję-nierecenzję i namawiam, byście sami się przekonali z czym to się je. TAKIEGO AUDIOBOOKA JAK TEN, TO JESZCZE NIE BYŁO! Są w nim wielominutowe fragmenty samego “klimatu” (muzyki i dźwięków otoczenia), które brzmią po prostu cudownie. Dialogi przygotowali i odegrali profesjonaliści, wszystko brzmi dokładnie tak jak powinien brzmieć audiobook godny oceny 10/10 + jestkulturowego piorunka jakości. Nawet cisza trwa dokładnie tyle ile trzeba, by serce drgnęło tam, gdzie wypada.

 Spacery po wieczornym mieście z tym cudem na uszach to czysta przyjemność. Biega też się nawet nawet.

Jestem pod ogromnym wrażeniem :)

Fragment testowy możecie przesłuchać tutaj: klik klik klik.

Pełna zajawka,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies