Magiczny przypadek Phila Collinsa

 

Są gwiazdy “określone”. Takie jak Michael Jackson. Wiemy, że nagrał masę hitów, wiemy jakie to hity. Kiedy je słyszymy to nie ma zdziwienia, przecież to Michael Jackson. Ale są też gwiazdy typu “sneaky sneaky”. Na przykład, powiedzmy, Phil.

Całą sprawę uświadomiła mi ostatnio w rozmowie siostra. Uznała, że ma ochotę mieć jakąś płytkę Collinsa i poszła do Empiku. Złapała losowe wydanie, podsunęła pod ten śmieszny skaner ze słuchawkami i zaczęła przesłuchiwać. Po pięciu piosenkach ściągnęła brwi i spojrzała na okładkę. Nie, to nie było żadne “best of”. To był zwykły album.

Phil Collins – You’ll be in my heart

Wszyscy mają gdzieś w głowie, że Phil to wybitny muzyk, zarówno w Genesis jak i prywatnie. No okej. Może nawet przypomni się sobie jego parę najgłośniejszych piosenek. Najlepszym wpadnie też do głowy motyw przewodni z Tarzana.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Phil Collins – Another Day In Paradise

Ale, no własnie. Cała zabawa zaczyna się, gdy przyjdzie nam do głowy otwierać sobie na Youtube losowe teledyski. Wtedy się okazuje, że znamy i lubimy przynajmniej cztery z pięciu. Facet ma status megagwiazdy, ale to już nawet ciężko nazwać “byciem rozpoznawalnym”. On jest zwyczajnie chodzącym rozdaniem Grammy :)

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze(Link do Youtube)

Phil Collins – You Can’t Hurry Love

Część znanych i rozpoznawalnych piosenek to charakterystyczne “love anthems” z przełomu minionych dekad. Ale Phil jest sneaky sneaky. Część najwyżej ocenianych piosenek to takie o, popierdółki w stylu wczesnego Billy’ego Joela. Kocham je wszystkie.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Phil Collins – In The Air Tonight

I na zakończenie jedyna piosenka, którą umiałem przypisać Collinsowi przed wspomnianą chwilę temu zabawą na YT. Ciekawe ilu jeszcze muzyków, wydaje mi się, że znam.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Jakie znacie jeszcze takie gwiazdy, które regularnie Was dziwią “no nie, to też on/ona”? :)

Buźki z samolotu,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies