Keenan Cahill – Chłopak, Którego Nie Zeżarł Internet

 

Sieć to bezwzględne medium. Potknąć można się w zasadzie w każdej chwili, a na każdą wartościową treść już czeka, już próbuje się dobrać i ślini sobie futro na klatce piersiowej przynajmniej jeden hejter (a jeśli jakoś dziwnie wyglądasz to już, koniec, mogiła). Dlatego tym bardziej podziwiam bohatera dzisiejszego wpisu. BeenerKeeKee19952. Legenda Internetu.

Keen ma coś koło szesnastu lat i od urodzenia cierpi na mukopolisacharydozę typu szóstego. Nie wiem co to jest, ale wygląda podobnie do skarłowacenia i jest, niestety, diablo groźne. Mały przeżył już jeden przeszczep szpiku i w zasadzie co chwilę jest znowu brany na salę operacyjną w celu spowolnienia rozwoju schorzenia. Przyznasz, że mało optymistyczna perspektywa życia.

And Here Comes The Internet

No właśnie, tak się jakoś złożyło, że nastoletni Keen założył sobie konto na YouTube i zaczął nagrywać lip-synci znanych piosenek (nad Wisłą powiedzielibyśmy, że śpiewa z playbacku). Z początku strasznie go jeżdżono (nie dość, że niecodziennie wygląda to jeszcze ma zabawną manierę ruszania ustami do własnej wersji tekstu), ale czas przyniósł ciekawy rozwój historii.

Ludzie zaczęli się do niego przekonywać. Widać było, że dzieciak autentycznie kocha to, co robi. Grono jego subskrybentów rosło i rosło. Kanał Keenana powoli przebijał się do toplist najczęściej oglądanych uploaderów na całym serwisie.

Aż tu nagle wpadł do niego w odwiedziny gość (a konkretnie w 1:22).

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Gwiazdek

Odwiedziny rapera wywołały lawinę zdarzeń, która doprowadziła do dnia dzisiejszego.

Keenan Cahill, chory na rzadką przypadłość nastolatek lubiący gibać się przed kamerą do znanych piosenek jest zapraszany na ogromną liczbę imprez w USA, promuje własną linię ciuchów i nagrywa filmiki z najpopularniejszymi gwiazdami aktualnego biznesu muzycznego (tak z końca listy to niedawno robił coś z Katy Perry, LMFAO (+ live act), Flo Rida, Gym Class Heroes etc.).

Nie jestem pewien, czy przypadkiem jego kanał na YouTube nie posiada aktualnie najbardziej spektakularnej listy artystów robiących za feat. spośród całej sieci :)

Aha, brał też udział w reklamie telewizyjnej z Jennifer Anniston.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Jaram się. Uwielbiam, gdy net daje szanse ludziom, którym zdobycie podobnego statusu życia w innych warunkach przyszło z ogromnym trudem bądź w ogóle. Keenan się wybronił. W przeciwieństwie do całej rzeszy innych, często nawet bardziej nietypowych wokalistów-amatorów popełniających medialne samobójstwa z powodu ataków nienawiści w komentarzach, BeenerKeeKee19952 przetrwał standardowe pojazdy i zamienił się w jedną z fajniejszych postaci sieciowej sceny muzycznej.

Upper five, ciekaw jestem co zlipsyncuje kolejnego :)

Polecił Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies