jestPoranek #6 – Ukrainiec, Plumkanie & Krzyż

 

Dzieeeeeeeeeeeń dobry! (Już od dłuższego czasu chciałem zacząć jakiś tekst w stylu Włodka z Lekkostronniczych a poranna audycja nadaje się do tego chyba najbardziej.) Mamy poniedziałek, szóstego lutego, za oknem zima a w naszych gardłach wzbierające, potężne, i wcale-nie-rozbudzone ziewnięcie. Dziś przygotowałem dla Ciebie trzy piosenki – jedną ukraińską, drugą hipsterką i trzecią, nie powiem jaką.

SunSay – Мама

Kiedy słuchać? To ciężko wyjaśnić. Ukraińskie reggae nie jest dla każdego, ale w tym przypadku zarówno teledysk i jak i piosenka biją takim ciepłem, że spokojnie możesz zakręcić kaloryfer. Rozgrzewający wokal wokalisty (dosyć znanej) 5’nizzy i klimat osnuwający białymi smugami parującą wciąż szklankę z herbatą robią swoje.

Dzień się zaczyna. Ty się zaczynasz. Zróbmy coś z tym.

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Light A Way – He Is We

Kiedy słuchać? Kiedy czeka Cię ciężki dzień i masz ochotę przez parę minut pobyć w gimnazjalno-licealnym świecie spokojnego plumkania. Serio, nie jest to muzyka, dla której kupi się płytkę lub wytatuuje wizerunek wokalistki na plecach, ale każdy czasem lubi zapuścić się na moment w komfortowe rubieże psychicznej regresji. A tak się składa, że spośród ogromu piosenek w tym stylu, ta konkretna jest całkiem spoko.

Ale z góry ostrzegam – jak to ładnie niedawno przeczytałem na jednej soupceszału nie ma, dupy nie urywa, staniki nie latają.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Justice – On’n’on

Kiedy słuchać? TERAZ. Koniec rozmowy.

Część znajomych do dzisiaj mi wypomina, że po ogłoszeniu przez Ziółkowskiego (parę tygodni temu) Justice w radiowej Trójce przez dobre dwie godziny porozumiewałem się ze światem capslockiem (czy to pisząc, czy też rozmawiając telefonicznie). Status na naszym fanpage’u dostał nawet gratisowe serduszko. No, cóż. Miałem dobry powód, wkręta na płonący krzyż trwa mi już jakoś piąty rok i ani trochę nie mija.

Dlatego też trzymaj, coś z nowego albumu. Genialnie nastraja :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień o piątej rano. Będzie na Ciebie czekała od samego świtu! A wszystkie budzące wpisy znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj przywitała nas świtająca Moskwa (wzięta stąd, autor: fellixx), ale jeśli masz ochotę zobaczyć tam inne zdjęcie – dajesz na maila.

Która z piosenek obudziła dziś Ciebie? :)

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies