jestPoranek #3 – Chilloucik, Elektro & Smuteczek

 

Właśnie zaczyna się poniedziałek, szesnastego stycznia. Ponieważ atmosfera nadchodzącego tygodnia będzie (przynajmniej dla mnie) bardzo gęsta i zabiegana (i nie wykluczam, że podobnie może być u Ciebie) – mam dla Ciebie trzy zupełnie odmiennie piosenki. Jedną lajtową, w sam raz na dobry nastrój. Drugą potężną, gdy konwencjonalne metody wstawania przegrywają i trzecią, bardzo spokojną. Dobrą na niepozbierane myśli.

Wild Child – Pillow Talk

Kiedy słuchać? Na leniwy, głęboko ziewający nastrój. Kubek jeszcze Ci paruje, do wyjścia z domu masz zdrowo ponad pół godziny, wyjątkowo nie czeka Cię dziś nic strasznie trudnego. Ot, poniedziałek. A w tle wakacyjna gitarka i przyjemny wokal parki zeszłorocznych debiutantów z Teksasu.

Fajnie, nie? :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pretty Lights – I Know The Truth

Kiedy słuchać? Kiedy norma nie wystarcza. Kiedy czujesz, że zmęczenie i tak Cię dziś dopadnie, niezależnie od ilości wypitych kaw. Doczekaj do dropnięcia w pierwszej minucie, oprzyj głowę o oparcie fotela i weź głęboki oddech. Poczuj, że stać Cię na więcej. Że nie po to w ogóle odkrywałeś dzisiaj kołdrę, żeby dać ciała jeszcze przed wyjściem z domu.

Poczuj, że pora się ogarnąć (najlepiej w 1:13+).

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Birdy – Skinny Love

Kiedy słuchać? Zawsze gdy masz wrażenie, że to jednak nie jest Twój poranek. Gdy zebranie sił do entuzjastycznego rozpoczęcia tygodnia odkładasz na jutro. Gdy potrzebujesz jeszcze paru chwil dla oczyszczenia myśli i świadomości, że jakoś to będzie.

Tak naprawdę ten utwór napisał Bon Iver, ale o nim więcej przeczytasz w przyszłym tygodniu :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień o piątej rano. Będzie na Ciebie czekała od samego świtu! A wszystkie budzące wpisy znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj przywitało nas świtające Tokio (wzięte stąd, autor: Slinnodd), ale jeśli masz ochotę zobaczyć tam inne zdjęcie – dajesz na maila.

Która z piosenek obudziła dziś Ciebie? :)

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies