jestPoranek #28 – Bossa, Miejski Spokój & Dat Bass

 

Wróciłem dziś w nocy z Open’era i potrzebuję jeszcze 2-3 dni, żeby na spokojnie odespać te wszystkie koncerty. Dlatego dzisiejszy jestPoranek niesie ze sobą całkiem zgraną opowieść. Opowieść o człowieku, który z łóżeczka przeniósł się do nowoczesnej knajpki, by wreszcie po paru espresso stanąć z powrotem na nogi. Mam nadzieję, że mój organizm się zasugeruje.

Vojtech Zelinsky (f. Petr Tichy) – The End (Prague Radio)

Kiedy słuchać? Kiedy jeszcze się przewracasz w pościeli.

Nie grałem w Machinarium. Kojarzę tę grę jedynie z takiej starej recenzji Kominka. Co faktu nie zmienia, że jej ścieżka dźwiękowa zaplątała mi się na dysk w trakcie którejś edycji Humble Bundle no i mam, i słucham. Ale dopiero niedawno wytrwałem przez wszystkie utwory naraz.

Jakie więc było moje zdziwienie, gdy w przeciwieństwie do semielektronicznej całości, zakończenie jest inne, dawne, świetne i chce się z nim spędzać długie godziny. Zdolni ci Czesi :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Funky Notes – Never Knew

Kiedy słuchać? Do kawy.

Kawałek robi dobrze, nie da się ukryć. Ale perfekcyjną całość stanowi dopiero z tymi nagraniami prostych, ale skrajnie stylowych tricków nagrywanych jakąś drogą kamerą szatkującą rzeczywistość na tysiące ujęć w każdej upływającej sekundzie. Efekt = win.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Bassnectar – Ping Pong

Kiedy słuchać? Do czwartej kawy.

Nie wiem jak to się stało, ale dopiero teraz poznałem Bassnectar. To śmieszne uczucie, odkryć jakiś ultra znany i produktywny zespół totalnie znienacka, po paru latach od ich debiutu. Ale za to jaka satysfakcja ;)

Jeśli chcesz się przekonać co w nim takiego fajnego to przesłuchaj od 0:00 do 1:30 dla złapania klimatu a potem odkryj wmiksowane w tło sample z pustych uderzeń piłeczki o stół i powtarzaj 1:30-4:15 aż do skutku. Have fun.

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

jestPoranek to moja prywatna, poniedziałkowa audycja poranna. Zawsze chciałem taką prowadzić w jakimś znanym radiu, ale skoro moim medium z wyboru jest blog – niech będzie więc blog! Co tydzień równo o piątej rano publikuję tutaj moje trzy muzyczne propozycje na nadchodzące dni. Kolejna dawka wobec tego już w najbliższy poniedziałek. (Nie przegapisz jej dzięki super wygodnej subskrypcji.)

  • Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.
  • Fotka u góry przedstawia Włochy. Kocham ♥
  • Jeśli chcesz zobaczyć w nagłówku swoje zdjęcie to się nie krępuj.

Ziewa wraz z Tobą,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies