jestPoranek #28 – Bossa, Miejski Spokój & Dat Bass

 

Wróciłem dziś w nocy z Open’era i potrzebuję jeszcze 2-3 dni, żeby na spokojnie odespać te wszystkie koncerty. Dlatego dzisiejszy jestPoranek niesie ze sobą całkiem zgraną opowieść. Opowieść o człowieku, który z łóżeczka przeniósł się do nowoczesnej knajpki, by wreszcie po paru espresso stanąć z powrotem na nogi. Mam nadzieję, że mój organizm się zasugeruje.

Vojtech Zelinsky (f. Petr Tichy) – The End (Prague Radio)

Kiedy słuchać? Kiedy jeszcze się przewracasz w pościeli.

Nie grałem w Machinarium. Kojarzę tę grę jedynie z takiej starej recenzji Kominka. Co faktu nie zmienia, że jej ścieżka dźwiękowa zaplątała mi się na dysk w trakcie którejś edycji Humble Bundle no i mam, i słucham. Ale dopiero niedawno wytrwałem przez wszystkie utwory naraz.

Jakie więc było moje zdziwienie, gdy w przeciwieństwie do semielektronicznej całości, zakończenie jest inne, dawne, świetne i chce się z nim spędzać długie godziny. Zdolni ci Czesi :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Funky Notes – Never Knew

Kiedy słuchać? Do kawy.

Kawałek robi dobrze, nie da się ukryć. Ale perfekcyjną całość stanowi dopiero z tymi nagraniami prostych, ale skrajnie stylowych tricków nagrywanych jakąś drogą kamerą szatkującą rzeczywistość na tysiące ujęć w każdej upływającej sekundzie. Efekt = win.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Bassnectar – Ping Pong

Kiedy słuchać? Do czwartej kawy.

Nie wiem jak to się stało, ale dopiero teraz poznałem Bassnectar. To śmieszne uczucie, odkryć jakiś ultra znany i produktywny zespół totalnie znienacka, po paru latach od ich debiutu. Ale za to jaka satysfakcja ;)

Jeśli chcesz się przekonać co w nim takiego fajnego to przesłuchaj od 0:00 do 1:30 dla złapania klimatu a potem odkryj wmiksowane w tło sample z pustych uderzeń piłeczki o stół i powtarzaj 1:30-4:15 aż do skutku. Have fun.

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

jestPoranek to moja prywatna, poniedziałkowa audycja poranna. Zawsze chciałem taką prowadzić w jakimś znanym radiu, ale skoro moim medium z wyboru jest blog – niech będzie więc blog! Co tydzień równo o piątej rano publikuję tutaj moje trzy muzyczne propozycje na nadchodzące dni. Kolejna dawka wobec tego już w najbliższy poniedziałek. (Nie przegapisz jej dzięki super wygodnej subskrypcji.)

  • Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.
  • Fotka u góry przedstawia Włochy. Kocham ♥
  • Jeśli chcesz zobaczyć w nagłówku swoje zdjęcie to się nie krępuj.

Ziewa wraz z Tobą,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies