jestPoranek #27 – Blogi, Imprezy & Stylówa (+ Dubstep)

 

Choć wydaje mi się to zupełnie nierealne – za półtorej godziny wsiadam do pociągu jadącego nad morze. Wreszcie nadeszły wakacje. Za dwa dni zacznie się Open’er. Za trzy dni odlecę przy Justice. Za cztery dni wreszcie zobaczę na żywo Franz Ferdinand. Za pięć dni, mam nadzieję, usłyszę dwie z wrzuconych dzisiaj piosenek.

??? – ??? (z filmiku Jestem Blogerem)

Kiedy słuchać? Kiedy chcesz psychicznie odpocząć przed czymś trudnym.

Nie mam pojęcia jak nazywa się utwór użyty w tej kampanii Nikona, ale jest niesamowity. Świetnie pasuje do całej kreacji, która przy okazji bardzo plastycznie oddaje charaktery i cechy szczególne piątki popularnych polskich blogerów.

Jakiś taki zauroczony jestem tym filmikiem. Lubię blogować, lubię blogosferę. Cieszę się, że przedstawiono ją tu tak ładnie, przekonująco i stylowo :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

The KDMS – Tonight

Kiedy słuchać? Kiedy chcesz, aby Twoje biodra zaszalały jakby jutra miało już nie być. O tak.

Najgorętsze odkrycie tegorocznego Open’era. Godni konkurenci zeszłorocznych Chromeo. Absolutnie zjawiskowa nowa fala disco z całym dobrodziejstwem inwentarza – jest vibe na dwa, jest klaskanie, jest podkręcony basik. Są nawet okazjonalne skrzypce w tle. Nic tylko się jarać.

Ach, kaman. Ja już chcę ten występ ♥

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Janelle Monáe – Tightrope [feat. Big Boi]

Kiedy słuchać? Do porannej rozgrzewki.

Janelle to drugie z gorących odkryć tegorocznego festiwalu. Dziewczyna nie jest w pełnym mainstreamie (chociaż pomagała przy tym obrzydliwie popularnym kawałku sprzed miesiąca or so. Swoją drogą – kto wyczaił apatycznie spadającego typka w 1:35-1:39 – ręka w górę!) a szkoda, bo zasługuje na wiele odsłuchań.

Ma energię, przyjemny klimat i bardzo dobry głos. To może być bardzo udany koncert :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

BONUS: Thomas Middleditch – Dubstep Impression

Kiedy słuchać? Haha, dawaj teraz :)

No dobra, to nie jest pełnoprawny kawałek na ten tydzień, ale nie mogłem się powstrzymać. Facet jest zabójczy. Oddał całą specyfikę gatunku w niecałe 40 sekund. Te basy, ta moc, te filtry. Pogromca Beardymana i mój nowy prywatny mistrz. Love.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

jestPoranek to moja prywatna, poniedziałkowa audycja poranna. Zawsze chciałem taką prowadzić w jakimś znanym radiu, ale skoro moim medium z wyboru jest blog – niech będzie więc blog! Co tydzień równo o piątej rano publikuję tutaj moje trzy muzyczne propozycje na nadchodzące dni. Kolejna dawka wobec tego już w najbliższy poniedziałek. (Nie przegapisz jej dzięki super wygodnej subskrypcji.)

  • Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.
  • Fotka u góry przedstawia warszawski chodnik. Nieostrość celowa. Naprawdę.
  • Jeśli chcesz zobaczyć w nagłówku swoje zdjęcie to się nie krępuj.

Ziewa wraz z Tobą,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Kontakt ze mną od dziś wieczór raczej rwany niż ciągły (chociaż notki będą szły normalnie), ale maila raz na 2-3 dni sprawdzę, spokojna. Jeśli naszłaby Cię ochota ustawiać się ze mną na jakieś koncerty to będę pisał gdzie jestem na Twitterze (jako @sephirath, pewnie przez hash #opener).

Może się coś ugra :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies