jestPoranek #25 – Benzyna, Zima & Czaderski Musical

 

W zeszłym tygodniu pozbierały mi się takie raczej folkowo-synthpopowe i imprezowe brzmienia, w tym zatem kontruję bluesowym rockiem, cichym śpiewem i scenicznymi występami. Kontrast to podstawa, szczególnie w ostatnich tygodniach przed coraz wyraźniej rozkręcającym się latem. Trzeba się dzielnie trzymać, a co :)

Friends – I’m His Girl

Kiedy słuchać? Kiedy masz ochotę na zapach spalin i bezdroży.

To jeden z tych kawałków, które równolegle z Kiss i Royal Republic będę sobie słuchał jadąc niskim cadillaciem (ewentualnie jednym z nowszych Mustangów, czemu nie) przez amerykańskie autostrady, robiąc dystans z Maine, przez Nowy Jork, aż po Florydę.

A potem może do Chicago lub SF, kto wie.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Kari Amirian – The Winter Is Back

Kiedy słuchać? Kiedy jest jeszcze ciemno.

Kari poznałem na dwa rzuty (dawno temu dzięki Karolinie, ostatnio miałem retake od Pauliny – dziękuję!), oddzielone od siebie kilkoma tygodniami bez kontaktu. Wspominałem już o tym. Jeśli coś mi nie podejdzie od razu, to właśnie takie przypomnienie po dłuższym czasie jest najskuteczniejszym sposobem, bym coś polubił.

No i co, udało się. Niesamowite brzmienie, fajny klimat, dobry pomysł na siebie. Kibicuję!

//edit: Właśnie się dowiedziałem, że już jutro ma premierę jej nowy singiel. Tutaj teaser. Fajnie, lubię kogoś poznać i od razu mieć przed sobą dużo nowych rzeczy do słuchania :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Neil Patrick Harris – What If Life Were More Like Theater

Kiedy słuchać? Na dobry humor :)

Neila poznałem dzięki hurtowemu pochłanianiu How I Met Your Mother (wciąż mam do nadrobienia ostatnio sezon – bez spoilerów!), potem na szybko złapałem krótki, ale warty uwagi Dr Horrible’s Sing Along Blog. No a potem to już oglądałem wszystko, co się nawinie. Ten koleś to jednoosobowe studio filmowe.

Tutaj występuje na rozdaniu ostatnich Tony Awards (filmik dostałem od Artura – dzięki!) i, no cóż, robi to co zawsze. Potężny, profesjonalny show z typowym dla Amerykanów poczuciem humoru. Nie wiem czy kiedyś Cię to zainteresowało – w wolnej chwili spróbuj policzyć, jak wiele pochodzących zza oceanu gagów opiera się o zbudowanie “kulturalnej” wypowiedzi zgaszonej znienacka pojedynczym “siku” albo “tyłek” :)

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

jestPoranek to moja prywatna, poniedziałkowa audycja poranna. Zawsze chciałem taką prowadzić w jakimś znanym radiu, ale skoro moim medium z wyboru jest blog – niech będzie więc blog! Co tydzień równo o piątej rano publikuję tutaj moje trzy muzyczne propozycje na nadchodzące dni. Kolejna dawka wobec tego już w najbliższy poniedziałek. (Nie przegapisz jej dzięki super wygodnej subskrypcji.)

  • Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.
  • Fotka u góry przedstawia włoskie Alpy, te na terenie Piemontu. Piękne miejsce. Chciałbym tam wrócić.
  • Jeśli chcesz zobaczyć w nagłówku swoje zdjęcie to się nie krępuj.

Ziewa wraz z Tobą,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Lineup Open’era 2012, opracowanie najciekawszych koncertów oraz parę słów o nadchodzących niespodziankach znajdziesz tutaj. Czysta, festiwalowa moc w jednej notce, serio serio :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies