jestPoranek #25 – Benzyna, Zima & Czaderski Musical

 

W zeszłym tygodniu pozbierały mi się takie raczej folkowo-synthpopowe i imprezowe brzmienia, w tym zatem kontruję bluesowym rockiem, cichym śpiewem i scenicznymi występami. Kontrast to podstawa, szczególnie w ostatnich tygodniach przed coraz wyraźniej rozkręcającym się latem. Trzeba się dzielnie trzymać, a co :)

Friends – I’m His Girl

Kiedy słuchać? Kiedy masz ochotę na zapach spalin i bezdroży.

To jeden z tych kawałków, które równolegle z Kiss i Royal Republic będę sobie słuchał jadąc niskim cadillaciem (ewentualnie jednym z nowszych Mustangów, czemu nie) przez amerykańskie autostrady, robiąc dystans z Maine, przez Nowy Jork, aż po Florydę.

A potem może do Chicago lub SF, kto wie.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Kari Amirian – The Winter Is Back

Kiedy słuchać? Kiedy jest jeszcze ciemno.

Kari poznałem na dwa rzuty (dawno temu dzięki Karolinie, ostatnio miałem retake od Pauliny – dziękuję!), oddzielone od siebie kilkoma tygodniami bez kontaktu. Wspominałem już o tym. Jeśli coś mi nie podejdzie od razu, to właśnie takie przypomnienie po dłuższym czasie jest najskuteczniejszym sposobem, bym coś polubił.

No i co, udało się. Niesamowite brzmienie, fajny klimat, dobry pomysł na siebie. Kibicuję!

//edit: Właśnie się dowiedziałem, że już jutro ma premierę jej nowy singiel. Tutaj teaser. Fajnie, lubię kogoś poznać i od razu mieć przed sobą dużo nowych rzeczy do słuchania :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Neil Patrick Harris – What If Life Were More Like Theater

Kiedy słuchać? Na dobry humor :)

Neila poznałem dzięki hurtowemu pochłanianiu How I Met Your Mother (wciąż mam do nadrobienia ostatnio sezon – bez spoilerów!), potem na szybko złapałem krótki, ale warty uwagi Dr Horrible’s Sing Along Blog. No a potem to już oglądałem wszystko, co się nawinie. Ten koleś to jednoosobowe studio filmowe.

Tutaj występuje na rozdaniu ostatnich Tony Awards (filmik dostałem od Artura – dzięki!) i, no cóż, robi to co zawsze. Potężny, profesjonalny show z typowym dla Amerykanów poczuciem humoru. Nie wiem czy kiedyś Cię to zainteresowało – w wolnej chwili spróbuj policzyć, jak wiele pochodzących zza oceanu gagów opiera się o zbudowanie “kulturalnej” wypowiedzi zgaszonej znienacka pojedynczym “siku” albo “tyłek” :)

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

jestPoranek to moja prywatna, poniedziałkowa audycja poranna. Zawsze chciałem taką prowadzić w jakimś znanym radiu, ale skoro moim medium z wyboru jest blog – niech będzie więc blog! Co tydzień równo o piątej rano publikuję tutaj moje trzy muzyczne propozycje na nadchodzące dni. Kolejna dawka wobec tego już w najbliższy poniedziałek. (Nie przegapisz jej dzięki super wygodnej subskrypcji.)

  • Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.
  • Fotka u góry przedstawia włoskie Alpy, te na terenie Piemontu. Piękne miejsce. Chciałbym tam wrócić.
  • Jeśli chcesz zobaczyć w nagłówku swoje zdjęcie to się nie krępuj.

Ziewa wraz z Tobą,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Lineup Open’era 2012, opracowanie najciekawszych koncertów oraz parę słów o nadchodzących niespodziankach znajdziesz tutaj. Czysta, festiwalowa moc w jednej notce, serio serio :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies