jestPoranek #24 – Hipsterzy, Hipsterka & Potworek

 

Strasznie nie dosypiam ostatnio. Chociaż jak tak patrzę po innych i słucham odgłosów z ulicy (lubię mieć nocą otwarte okno) to mam wrażenie, że przez te nasze mistrzostwa generalnie mało kto aktualnie wstaje wypoczęty. Dlatego pogrzebałem trochę w mojej playliście z zeszłego tygodnia i mam dla dla Ciebie takie oto trzy fajne piosenki. Mam nadzieję, że pomogą.

Mi pomogły.

Minerals – Last Time

Kiedy słuchać? Spokojnymi, długimi porankami. Najlepiej w czasie deszczu.

Drobne odkrycie sprzed jakiegoś miesiąca. Nie pamiętam już komu. Zawdzięczam je Monice, dziękuję :) Przesłuchałem ten kawałek ze dwadzieścia razy rzędem zanim byłem wstanie przejść do czegoś innego. No i nadal go słucham.

Chłopaki są z Polski, ale tworzą po angielsku. Gdyby udało im się przebić do szerszych kręgów, byłby z nich dobry towar eksportowy. Niedawno zresztą wydali swoją debiutancką płytę, też trzyma porządny poziom.

Ciekaw jestem, jak im się dalej potoczy. Gorąco kibicuję :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Brodka – Dancing Shoes (Kamp! remix)

Kiedy słuchać? Kiedy jeszcze trochę nie domagasz po wczoraj.

Zarówno Brodka jak i Kamp już u mnie byli, pora więc na assemble. Zawdzięczam tę nutę Karolinie (dzięki!) i jest niesamowita. Odpowiednio oldschoolowa (basik trochę w stylu Real Hero), odpowiednio szybka, odpowiednio dobrze wchodząca.

No i głos Moniki też robi co trzeba.

Tak jak przez lata hejtowałem polską muzykę za całokształt (dla czepiaczy adnotacja: OCZYWIŚCIE, że z wyjątkami. Wszystko na świecie jest z wyjątkami) tak teraz prawie dzień po dniu znajduję rewelacyjne – a przy tym nowe & młode – promyczki nadziei, że jednak jakoś to będzie. Super :)

(Mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Feed Me – White Spirit

Kiedy słuchać? Kiedy redbullek to za mało.

Feed Me to grubiutki elektronik. Mało klasyczny ale też i niewiele bardziej wyznaczający nowe trendy. Po prostu – dobry, współczesny twórca fajnego, basowego brzmienia. Od czasu do czasu warto go posmakować.

Poza wstawaniem, pomaga też przy bieganiu i rowerze :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

jestPoranek to moja prywatna, poniedziałkowa audycja poranna. Zawsze chciałem taką prowadzić w jakimś znanym radiu, ale skoro moim medium z wyboru jest blog – niech będzie więc blog! Co tydzień równo o piątej rano publikuję tutaj moje trzy muzyczne propozycje na nadchodzące dni. Kolejna dawka wobec tego już w najbliższy poniedziałek. (Nie przegapisz jej dzięki super wygodnej subskrypcji.)

  • Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.
  • Fotka u góry przedstawia Bałtyk, gdzieś w 1/3 odległości między Gdynią a Jastarnią. Płynąłem na Open’era.
  • Jeśli chcesz zobaczyć w nagłówku swoje zdjęcie to się nie krępuj.

Ziewa wraz z Tobą,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Moja przedwczorajsza notka o Avengersach poleciała prosto w trakcie meczu (akurat tego konkretnego nie oglądałem i zupełnie nie ogarnąłem, jak tego typu wydarzenia wpływają na ruch w sieci), więc jeśli jeszcze Cię tam nie było, to wpadaj.

Mi się podoba, Tobie pewnie też podejdzie :)

A wyniki konkursu Mazda Design znajdziesz na dole tego wpisu.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies