jestPoranek #24 – Hipsterzy, Hipsterka & Potworek

 

Strasznie nie dosypiam ostatnio. Chociaż jak tak patrzę po innych i słucham odgłosów z ulicy (lubię mieć nocą otwarte okno) to mam wrażenie, że przez te nasze mistrzostwa generalnie mało kto aktualnie wstaje wypoczęty. Dlatego pogrzebałem trochę w mojej playliście z zeszłego tygodnia i mam dla dla Ciebie takie oto trzy fajne piosenki. Mam nadzieję, że pomogą.

Mi pomogły.

Minerals – Last Time

Kiedy słuchać? Spokojnymi, długimi porankami. Najlepiej w czasie deszczu.

Drobne odkrycie sprzed jakiegoś miesiąca. Nie pamiętam już komu. Zawdzięczam je Monice, dziękuję :) Przesłuchałem ten kawałek ze dwadzieścia razy rzędem zanim byłem wstanie przejść do czegoś innego. No i nadal go słucham.

Chłopaki są z Polski, ale tworzą po angielsku. Gdyby udało im się przebić do szerszych kręgów, byłby z nich dobry towar eksportowy. Niedawno zresztą wydali swoją debiutancką płytę, też trzyma porządny poziom.

Ciekaw jestem, jak im się dalej potoczy. Gorąco kibicuję :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Brodka – Dancing Shoes (Kamp! remix)

Kiedy słuchać? Kiedy jeszcze trochę nie domagasz po wczoraj.

Zarówno Brodka jak i Kamp już u mnie byli, pora więc na assemble. Zawdzięczam tę nutę Karolinie (dzięki!) i jest niesamowita. Odpowiednio oldschoolowa (basik trochę w stylu Real Hero), odpowiednio szybka, odpowiednio dobrze wchodząca.

No i głos Moniki też robi co trzeba.

Tak jak przez lata hejtowałem polską muzykę za całokształt (dla czepiaczy adnotacja: OCZYWIŚCIE, że z wyjątkami. Wszystko na świecie jest z wyjątkami) tak teraz prawie dzień po dniu znajduję rewelacyjne – a przy tym nowe & młode – promyczki nadziei, że jednak jakoś to będzie. Super :)

(Mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Feed Me – White Spirit

Kiedy słuchać? Kiedy redbullek to za mało.

Feed Me to grubiutki elektronik. Mało klasyczny ale też i niewiele bardziej wyznaczający nowe trendy. Po prostu – dobry, współczesny twórca fajnego, basowego brzmienia. Od czasu do czasu warto go posmakować.

Poza wstawaniem, pomaga też przy bieganiu i rowerze :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

jestPoranek to moja prywatna, poniedziałkowa audycja poranna. Zawsze chciałem taką prowadzić w jakimś znanym radiu, ale skoro moim medium z wyboru jest blog – niech będzie więc blog! Co tydzień równo o piątej rano publikuję tutaj moje trzy muzyczne propozycje na nadchodzące dni. Kolejna dawka wobec tego już w najbliższy poniedziałek. (Nie przegapisz jej dzięki super wygodnej subskrypcji.)

  • Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.
  • Fotka u góry przedstawia Bałtyk, gdzieś w 1/3 odległości między Gdynią a Jastarnią. Płynąłem na Open’era.
  • Jeśli chcesz zobaczyć w nagłówku swoje zdjęcie to się nie krępuj.

Ziewa wraz z Tobą,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Moja przedwczorajsza notka o Avengersach poleciała prosto w trakcie meczu (akurat tego konkretnego nie oglądałem i zupełnie nie ogarnąłem, jak tego typu wydarzenia wpływają na ruch w sieci), więc jeśli jeszcze Cię tam nie było, to wpadaj.

Mi się podoba, Tobie pewnie też podejdzie :)

A wyniki konkursu Mazda Design znajdziesz na dole tego wpisu.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies