jestPoranek #2 – Wiosna, Islandia & Ośmiobitowy Finał

 

Mamy poniedziałek dziewiątego stycznia, nowy rok zaczyna się powoli zadomawiać w naszych życiach a Ty właśnie czytasz drugi odcinek mojego porannego cyklu przygotowującego Cię do nadchodzącego tygodnia. Tym razem będę miał dla Ciebie trzy kawałki – jeden cieplutki, jeden spokojniutki i jeden wlewający Ci prosto do żył czystą, świeżo co zmiksowaną energię (no dobra, niech będzie, z odrobinką mięty). Startujemy?

Nujabes (ft. Pase Rock) – Old Light

(Voices from 93 Million Miles Away Remix)

Kiedy słuchać? Zawsze, gdy masz problem z klimatem dookoła Ciebie. Jest za ciepło, za zimno, zbyt duszno lub zbyt wietrznie? Spoko. Odpal ten nieziemski duet Nujabesa (którego więcej brzmień znajdziesz w tej notce o jesieni) z Pase Rockiem (swoją drogą, zabawny typek) i przywróć swojej psychice komfort. Zrób przeciąg, rozkręć kaloryfer, wychyl przez parapet bądź zamknij okno. Każda z tych decyzji będzie dwa razy przyjemniejsza z poniższym soundtrackiem w tle.

Ponadto – usiądź wygodniej, spójrz za okno, zapomnij na chwilę o tym, co masz dziś zrobić i złap za kubek swojej porannej kawy/herbaty/shlehy/mineralnej. Poczuj, że wszystko będzie okej. Że oddychasz i że na wszystko starczy Ci sił. Zrelaksuj się, bo żyjesz własne życie i wszystko to, co widnieje w Twoich planach jest skutkiem Twoich decyzji. Możesz to rozwinąć, zmienić, przekształcić na setki sposobów.

Ale wiesz co? Jeśli mogę coś podpowiedzieć (mogę, prawda?), zacznij od uśmiechnięcia się (jeśli czujesz się niezręcznie lampić się do monitora to możesz też skorzystać z pomocy tego oto uniwersalnego rozśmieszacza). Reszta przyjdzie sama :)

(To mój dzisiejszy typ!)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Amiina – Rugla

Kiedy słuchać? Kiedy wyglądasz za okno, a tam ciemno, szaro i chłodno. Pomyśl sobie wtedy, że dokładnie tak samo jak Ty teraz patrzą się przez okna dziesiątki innych ludzi. Wszyscy się właśnie zbieramy i powoli wychodzimy w zimne, starając się puszczanym przez szalik oddechem, dokładnie tak jak za dzieciaka, zrobić naprawdę fajną chmurkę pary.

Udaje Ci się? :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Big Giant Circles (ft. Pongball) – Your Quest Is Over

Kiedy słuchać? Gdy potrzeba Ci na szybko fajnej, skondensowanej dawki energii. Bodźca, by nie zachować się jak skończona pierdoła i jednak się zabrać za swoją poranną porcję ćwiczeń. Tego ostatniego, brakującego elementu Twojej motywacji, którego właśnie było Ci trzeba do ostatniego przejrzenia raportu przed oddaniem szefowi.

Your Quest Is Over, jesteś w stanie wszystko zrobić, wszystko już umiesz. Wystarczy się ostro przeciągnąć (trzasnęło? Dobrze) i pójść się zbierać. Wyzwania same się nie osiągną :)

Swoją drogą, jakiś czas temu dostałem maila od Czytelnika (Van, cześć!) z prośbą o zajęcie się tematem ośmiobitówek. Ten akapit tutaj to jedynie początek.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień. Będzie na Ciebie czekała od punkt piątej rano! A wszystkie budzące wpisy znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj przywitał nas świtający Kijów (wzięty stąd, autor zdjęcia: Leo van Doesburg), ale jeśli masz ochotę zobaczyć tam inne zdjęcie – dajesz na maila.

Która piosenka pomogła Ci dziś wstać? :)

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies