jestPoranek #16 – Okularki, Styl & Grubiutki Blues

 

Szesnasty kwietnia. Za dwa odcinki będziemy już mieli maj :) a tymczasem, choć trochę nas po macoszemu traktuje pogoda za oknem, mam nadzieję, że humor dopisuje bo mam dla Ciebie trzy fajne piosenki. Jedną letnią i pogodną, drugą elegancką i spokojną oraz trzecią, przez którą będziesz chcieć mieć motocykl. Tak jak ja.

Bibio – Lover’s Carvings

Kiedy słuchać? A dawaj teraz, dla relaksu.

Świat poznał ten kawałek z niedawnej reklamy prototypowych Google Glass (link prowadzi do notki znajomego, fajnie opisał projekt). Pierwsza połowa brzmi jak kapryśna (ale już ciepła) wiosna, ale od 1:28 robi się już pełne lato. Rower, klapki, szorty, butelki z wodą, słomiankowe parasole, sukienki, okulary i długie spacery – accio!

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Rhye – Open

Kiedy słuchać? Huhu. Do kawy, ale pod warunkiem, że masz na sobie coś półformalnego.

Ciężko mi dokładnie określić nastrój tej piosenki, ale trąci trochę czasem antenowym na Chilli Zet i, generalnie, brakiem zmartwień w stylu nowego Smolika. Podoba mi się, ale zarówno wokal jak i minimalne tło sprawiają, że czuję się z tym brzmieniem lekko… korporacyjnie?

Gdybym słyszał ten utwór w jakimś filmie, to prawie na pewno budziłaby się właśnie ultrabogata businesswoman w swoim łóżku za dwanaście tysięcy baksów. A ulokowany ekspres do kawy Nero właśnie kończy robić perfekcyjne nespresso. Takie klimaty :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

ZZ Top- La Grange

Kiedy słuchać? Right now, girl. Have mercy!

Lubię takiego bluesa. Jak kiedyś uda mi się spełnić moje marzenie o przejechaniu się Route 66 (chociaż przez samą Arizonę) jakimś muscle albo pony carem to ZZ Top ma miejsce na lecącej w tle składance jak w banku. Zaraz obok Raya, Elvisa, Hendrixa, Eaglesów, Doorsów, Stonesów i pewnie jakiejś setki innych brzmień.

+ jak przy Weezerach. Kto tego nie grał tego w Guitar Hero 3 ten nie ma konsoli! :)

(ZZ to mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień o piątej rano. Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj wita nas porankowe niebo nad warszawską Pragą, ale! Jeśli w kolejnym odcinku masz ochotę zobaczyć tam swoje zdjęcie – dajesz na maila.

Która piosenka obudziła dziś Ciebie?

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies