Autor: Andrzej Tucholski | 2 kwietnia 2012 | Komentarze:
Tematy:

jestPoranek #14 – Klimat, Ciemno & Lizanie Tęczy

Pierwszy kwietnia już za nami, więc można na moment przestać trollować wszystkich dookoła (Youtube Collection – mój mistrz) i wrócić do codzienności. Zanosi nam się wyjątkowo krótki tydzień, bo przecież już za kilka dni mamy Wielkanoc. Na te ostatnie kilkadziesiąt godzin obowiązków przygotowałem dla Ciebie trzy kawałki – jeden hipnotyzujący, drugi wkręcający i trzeci, ekhm, na kwasie ;)

The Antlers – Putting The Dog To Sleep

Kiedy słuchać? Kiedy masz ochotę pobyć jeszcze trochę z własnymi myślami.

The Antlers to trzeci z zespołów podrzuconych mi przez moją wtykę w Liverpoolu (poprzednie prezentowałem siedem i czternaście dni temu). Grupa jest mało znana, ale gwarantuje Ci zupełnie inny stan niż masz w tej chwili. Serio, pozwól sobie na minutowe wytchnienie i puść poniższą piosenkę.

Uspokój się instrumentalnym wstępem i poczuj drgnięcie serca w 00:57.

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

College feat. Electric Youth – A Real Hero

Kiedy słuchać? Kiedy za oknem wciąż szarawo.

Pamiętasz jak jakiś czas temu gadałem o filmie Drive? Wspomniałem, że jedną z jego największych zalet jest muzyka, głównie użyty w otwierającej produkcję scenie utwór Kavinsky’ego w kolaboracji z Homem-Christo z Daft Punk.

Nadal tak sądzę, lecz w międzyczasie przypomniała mi się jeszcze jedna lecąca w tle przygód milczącego kierowcy piosenka. Puść ją sobie kiedyś, gdy będzie dookoła ciemno – późnym wieczorem lub wczesnym rankiem.

Poczujesz się :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Mord Fustang – Lick The Rainbow

Kiedy słuchać? Kiedy elektroniki poczeba. I to nagle, i to dobrej :)

Dawno tutaj nic imprezowego nie wrzucałem (ostatnio poleciał chyba Señor Patron, ale to przecież było blisko dwa miesiące temu). W takim razie przedstawiam Ci dzisiaj Morda Fustanga (prawie jak, hehe) i jeden z jego bardziej nawalonych tracków. Potrafi zrobić dobrze, ale trzeba czuć na coś podobnego głód.

Do kawy raczej nie pasuje, ale z energetykiem wchodzi ładnie.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień o piątej rano. Wszystkie dotychczasowe wpisy porankowe znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj przywitało nas słoneczko machnięte testowanym przeze mnie aparatem Sony przez brudną szybę w kuchni mojej przyjaciółki w trakcie wspólnej nauki do jednego z paskudniejszych testów, jakie przyszło mi pisać w całym dotychczasowym życiu. Na szczęście chociaż to zdjęcie fajnie wyszło:) Tak czy inaczej, jeśli w kolejnym odcinku masz ochotę zobaczyć tam swoje zdjęcie – dajesz na maila.

Jak tam poziom mocy?

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!