jestPoranek #11 – Akustyczna Banda, Klasyk & Imprezka

 

Dwunasty dzień marca to nie przelewki! Rocznicę założenia obchodzi jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie (czyli Wiedeński) a do kalendarzowej wiosny zostały niecałe dwa tygodnie. Okres ten doładują Ci znalezione przeze mnie na dzisiaj piosenki. Jedna spokojna, druga motywująca i trzecia, perfekcyjnie porankowa.

Dry The River – Shaker Hymns

Kiedy słuchać? Kiedy cicho wkoło i nie chcesz tego jakoś specjalnie zaburzać.

Na Dry The River natrafiłem podczas pierwszej fali poznawania takich zespołów/wykonawców jak Bon Iver, The Tallest Man On Earth czy też Mumford & Sons. Akustyczne instrumenty, porywające melodie i, lekko to nazywając, nienajweselsze teksty. Nie da się tego słuchać zawsze, ale od czasu do czasu robi dobrze.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

The Black Eyed Peas – Where Is The Love?

Kiedy słuchać? Kiedy kolejny autobus też na pewno dojedzie na czas, pierwszy wykład wcale nie jest taki ważny a buty do biegania nie wiadomo gdzie leżą.

Stare (bardzo stare) Black Eyed Peas to niezwykle skuteczne wyjście z impasu. Ile to już lat będzie od radiowej premiery? Jakoś dziewięć. A brzmienie i tekst podchodziły mi tak samo wtedy jak i robią to teraz. Lubię tę piosenkę.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Toploader – Dancing In The Moonlight

Kiedy słuchać? Na dobry dzień przed Tobą.

Kawałek ogarnąłem w zeszłym tygodniu od przyjaciółki i już tak mi został. Pierwszy raz zobaczyłem zespół na oczy i od razu się wkręciłem. Rzadkość. Ale to też oznacza, ze to musi być naprawdę udana piosenka :) Fajna, spokojna, ma cymbałki i wchodzące refreniki. Idealna na ranek.

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień o piątej rano. Będzie na Ciebie czekała od samego zarania dnia. A wszystkie dotychczasowe, budzące wpisy znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj przywitała nas świtający, warszawski Ursynów (fotkę machnąłem jakoś w zeszłym tygodniu, można więc spostrzec, iż na południu Warszawy wciąż zimowo). Jeśli w kolejnym odcinku masz ochotę zobaczyć tam swoje zdjęcie – dajesz na maila.

Jak tam nastawienie? :)

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies