jestPoranek #11 – Akustyczna Banda, Klasyk & Imprezka

 

Dwunasty dzień marca to nie przelewki! Rocznicę założenia obchodzi jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie (czyli Wiedeński) a do kalendarzowej wiosny zostały niecałe dwa tygodnie. Okres ten doładują Ci znalezione przeze mnie na dzisiaj piosenki. Jedna spokojna, druga motywująca i trzecia, perfekcyjnie porankowa.

Dry The River – Shaker Hymns

Kiedy słuchać? Kiedy cicho wkoło i nie chcesz tego jakoś specjalnie zaburzać.

Na Dry The River natrafiłem podczas pierwszej fali poznawania takich zespołów/wykonawców jak Bon Iver, The Tallest Man On Earth czy też Mumford & Sons. Akustyczne instrumenty, porywające melodie i, lekko to nazywając, nienajweselsze teksty. Nie da się tego słuchać zawsze, ale od czasu do czasu robi dobrze.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

The Black Eyed Peas – Where Is The Love?

Kiedy słuchać? Kiedy kolejny autobus też na pewno dojedzie na czas, pierwszy wykład wcale nie jest taki ważny a buty do biegania nie wiadomo gdzie leżą.

Stare (bardzo stare) Black Eyed Peas to niezwykle skuteczne wyjście z impasu. Ile to już lat będzie od radiowej premiery? Jakoś dziewięć. A brzmienie i tekst podchodziły mi tak samo wtedy jak i robią to teraz. Lubię tę piosenkę.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Toploader – Dancing In The Moonlight

Kiedy słuchać? Na dobry dzień przed Tobą.

Kawałek ogarnąłem w zeszłym tygodniu od przyjaciółki i już tak mi został. Pierwszy raz zobaczyłem zespół na oczy i od razu się wkręciłem. Rzadkość. Ale to też oznacza, ze to musi być naprawdę udana piosenka :) Fajna, spokojna, ma cymbałki i wchodzące refreniki. Idealna na ranek.

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień o piątej rano. Będzie na Ciebie czekała od samego zarania dnia. A wszystkie dotychczasowe, budzące wpisy znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj przywitała nas świtający, warszawski Ursynów (fotkę machnąłem jakoś w zeszłym tygodniu, można więc spostrzec, iż na południu Warszawy wciąż zimowo). Jeśli w kolejnym odcinku masz ochotę zobaczyć tam swoje zdjęcie – dajesz na maila.

Jak tam nastawienie? :)

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies