jestPoranek #11 – Akustyczna Banda, Klasyk & Imprezka

 

Dwunasty dzień marca to nie przelewki! Rocznicę założenia obchodzi jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie (czyli Wiedeński) a do kalendarzowej wiosny zostały niecałe dwa tygodnie. Okres ten doładują Ci znalezione przeze mnie na dzisiaj piosenki. Jedna spokojna, druga motywująca i trzecia, perfekcyjnie porankowa.

Dry The River – Shaker Hymns

Kiedy słuchać? Kiedy cicho wkoło i nie chcesz tego jakoś specjalnie zaburzać.

Na Dry The River natrafiłem podczas pierwszej fali poznawania takich zespołów/wykonawców jak Bon Iver, The Tallest Man On Earth czy też Mumford & Sons. Akustyczne instrumenty, porywające melodie i, lekko to nazywając, nienajweselsze teksty. Nie da się tego słuchać zawsze, ale od czasu do czasu robi dobrze.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

The Black Eyed Peas – Where Is The Love?

Kiedy słuchać? Kiedy kolejny autobus też na pewno dojedzie na czas, pierwszy wykład wcale nie jest taki ważny a buty do biegania nie wiadomo gdzie leżą.

Stare (bardzo stare) Black Eyed Peas to niezwykle skuteczne wyjście z impasu. Ile to już lat będzie od radiowej premiery? Jakoś dziewięć. A brzmienie i tekst podchodziły mi tak samo wtedy jak i robią to teraz. Lubię tę piosenkę.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Toploader – Dancing In The Moonlight

Kiedy słuchać? Na dobry dzień przed Tobą.

Kawałek ogarnąłem w zeszłym tygodniu od przyjaciółki i już tak mi został. Pierwszy raz zobaczyłem zespół na oczy i od razu się wkręciłem. Rzadkość. Ale to też oznacza, ze to musi być naprawdę udana piosenka :) Fajna, spokojna, ma cymbałki i wchodzące refreniki. Idealna na ranek.

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień o piątej rano. Będzie na Ciebie czekała od samego zarania dnia. A wszystkie dotychczasowe, budzące wpisy znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj przywitała nas świtający, warszawski Ursynów (fotkę machnąłem jakoś w zeszłym tygodniu, można więc spostrzec, iż na południu Warszawy wciąż zimowo). Jeśli w kolejnym odcinku masz ochotę zobaczyć tam swoje zdjęcie – dajesz na maila.

Jak tam nastawienie? :)

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies