Autor: Andrzej Tucholski | 2 stycznia 2012 | Komentarze:
Tematy:

jestPoranek #1 – Policja, Kowboje & Szepcący Azjata

Zawsze chciałem prowadzić poranną audycję (taką z pogranicza wczesnego świtania i pierwszej kawy) w jakiejś popularnej stacji radiowej. Wstać przed wszystkimi, przejechać przez puste, zamglone jeszcze miasto, wypić drugą kawę siedząc już w słuchawkach i przed mikrofonem a równo o szóstej rano dostać się do tysięcy domów i samochodów z masą ciepłych, fajnych brzmień. No, cóż. W zamian zostałem blogerem :)

Dlatego też od dzisiaj, razem ze startem roku 2012, uruchamiam nowy cykl.

W każdy poniedziałek, równo o piątej rano, będzie na Ciebie czekał zestaw piosenek pomocnych przy pobudce (kontrastowych, aby na pewno wpasowały się w Twój nastrój).

Basement Jaxx (ft. Lisa Kekaula) – Good Luck

Kiedy słuchać? Zawsze. Uwielbiam ten kawałek. Pierwsze skrzypce i następujący po nich prawie-że-acapella wokal kojarzy mi się odkąd pamiętam dokładnie z taką samą sceną. Świta, żaluzje idą w górę.

Przysłaniasz sobie lewą dłonią oczy, bo słońce, choć niskie, świeci jasno. W prawym ręku masz kubek. Zza rozszczelnionego okna leci na Ciebie strumień chłodnego, rześkiego powietrza. Mąci strużkę pary idącej z wnętrza trzymanego naczynia. Dostajesz gęsiej skórki, czujesz ją w zetknięciu z noszonym przez Ciebie, świeżo wypranym T-shirtem.

Biorąc pierwszy łyk pobudzacza patrzysz się w spowijające ulice poranne mgły i zastanawiasz się, co Cię dziś spotka.

(To mój dzisiejszy typ.)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Royal Republic – Tommy Gun

Kiedy słuchać? Po męczącej, być może nieprzespanej nocy. Kowbojskie klimaty chłopaków z RR (podkreślone przez moje ulubione, akustyczne wykonanie z knajpki) bardzo fajnie pokrywają się z bardzo, bardzo powolnym rozkręcaniem się organizmu. Ale jednak rozkręcaniem. Pod koniec ostatniego refrenu masz już większość bąbelków nieświadomości wytrząśniętych z ucha i można się brać za wyzwania.

Zespół podobno zbiera dodatkowe punkty za wyrazistość, jeśli ma się motocykl. Możesz mi to potwierdzić? :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Jhameel – White Lie

Kiedy słuchać? Gdy masz wrażenie (albo chcesz je mieć), że wszystko będzie dzisiaj pogodne. Szepcący, rytmiczny wokal i przyjemna melodyjka w tle już jakiś czas temu zagwarantowały próbującemu przebić się do mediów artyście stałe miejsce na mojej porannej playliście. Jeśli lubisz pogodny chillout – warto się zainteresować.

Koleś dobrze rokuje.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Pamiętaj! Kolejna dawka już za tydzień o piątej rano. Będzie na Ciebie czekała od samego świtu! A wszystkie budzące wpisy znajdziesz tutaj.

I jeszcze jedna rzecz – dzisiaj przywitał nas świtający Honk Kong (wzięty stąd, autor: Martyna Szmytkowska), ale jeśli masz ochotę zobaczyć tam inne zdjęcie – dajesz na maila.

Który kawałek pomógł Ci dzisiaj wstać? :)

Ziewa wraz z Tobą,

autograf

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!