Jesteś tym, co kupujesz

 

Oceniamy ludzi. Oceniamy ich po tym jak się ubierają, jak chodzą, co mają na biurku lub jaki mają dzwonek na telefonie. Oceniamy ich po tym co czytają oraz na podstawie filmu, na który kupują bilety. Wiemy że tak jest, przywykliśmy. Ale umyka nam czasem jeszcze jedno zabawne pole do wpychania w stereotypy.

Przecież tyle fajnych rzeczy można zaobserwować strojąc w kolejce w sklepie :)

Historyjka

Pomyślałem o tym wczoraj robiąc drobne zakupy w hipermarkecie. Stała za mną na oko dwudziestopięcioletnia dziewczyna. Mojego wzrostu i bardzo szczupłej budowy. Wysokie szpilki, granatowa spódnica-ołówek i biała, prosta bluzka schowana pod dopasowanym, granatowym żakietem. Wysoko spięte, jasne włosy.

Miała szybkie, pewne ruchy i spokojny uśmiech cechujący ludzi, którzy nie boją się za wiele. Wyglądała na nieźle sobie radzącą w życiu ubezpieczycielkę lub redaktorkę z lepszego pisma.

Niestety, cały ten wizerunek bardzo szybko zrujnowała zawartość jej koszyka, aktualnie wykładanego na taśmę przy kasie. Wino, mrożone danie do mikrofalówki (jedno), paczka herbat i dwie puszki żarcia dla kota.

Jestem pewien, że taki dobór towarów to czysty przypadek i absolutnie nie wolno mi po nim wnioskować nic na temat jej charakteru lub stanu cywilnego. Jestem pewien, że to tylko głupie skojarzenia wywołane oglądaniem Friendsów. Jestem pewien.

Prawie na pewno.

You know what I mean?

And here goes the bomb

Po moim ostatnim zakupie można by wnosić, że mam jakiegoś małego futerkowca i spodziewam się gości (zapas orzeszków i soków na najbliższy tydzień, oczywiście tylko dla mnie).

O czym świadczyłyby Wasze? :)

Autorką zdjęcia z nagłówka jest Ivy Dawned.

Patrzy sobie na ludzi Twój bloger,

Andrzej Tucholski


///

PS: W sumie mam też jedną anegdotkę jak mój znajomy kupował kiedyś wagon prezerwatyw i sześciopak Red Bulla co przysporzyło kasjerkę o niekontrolowaną zapaść, ale to może zachowam na inną okazję.

 

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies