Autor: Andrzej Tucholski | 12 czerwca 2012 | Komentarze:

Jestem Słowianinem (Z Dziada-Pradziada)

Lubię zamki. Kręci mnie średniowiecze. Rycerstwo, konnica, niezliczone kilometry pustych przestrzeni, skupiska krytych strzechą i otoczonych polami chat, strzeliste katedry i pojawiające się wzdłuż rzek i traktów osady handlarzy i wyrobników. 

Kręci mnie Polska.

Metapatriotyzm

Bo widzisz, ja generalnie lubię czytać książki o przeszłości mojego kraju (czy to rzeczywistej czy fikcyjnej), chłonę klimat z każdej jednej zadrukowanej strony. Wszystko się zaczęło od Wiedźmina, jeszcze w podstawówce. Potem nieźle przeżyłem Kiedy Bóg Zasypia Dębskiego. Teraz z kolei ciągle próbuję dokończyć Trylogię Husycką Sapkowskiego.

No cóż, może jakoś w lato.

A w międzyczasie powolutku podróżuję przez Boże Igrzysko Daviesa (opisy Śląska i Wielkopolski z samego początku przeczytałem po 10-15 razy na krainę) i słucham sobie w tle znanej Ci już, mojej ulubionej piosenki. Jedynej, którą nie znudziłem się nigdy.

Żyję w pięknym i silnym kraju i dzięki regularnemu zaglądaniu do dawnych dziejów nie tracę tego wrażenia z oczu. A przynajmniej nie na długo :)

Równonoc

No, a dzisiaj natrafiłem na klip promujący nadchodzący krążek Donatana. Spodobał mi się, bo jest na najwyższym poziomie. Zresztą, tak samo jak i kawałek. Lubię dopracowane, grube produkcje nie idące na żaden kompromis.

I te słowiańskie brzmienia w bicie.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Tak jak po latach przypomniał mi się Łona a radość ze słuchania klasycznego Ostrego nie mija nigdy, tak teraz będzie się w głośnikach kręcił Donatan z 3W. Piękne, warte rozprzestrzeniania dzieło (przeklejanie linku do tej notki znajomym wysoce wskazane).

To jeden z takich kawałków, które mają spore szanse spodobać się nawet ludziom zawzięcie przeciwnym hiphopowi :)

Historyczny Pojedynek

Decyzję o temacie dzisiejszej notki zostawiłem Wam i przygotowałbym wpis zgodnie z wynikiem – to oczywiste. Cieszę się jednak, że przegłosowaliście słowiański rap. W końcu wieczorem gramy z Rosją. To będzie ciekawy mecz, nawet abstrahując od akcji dziejących się na samym boisku.

Obie reprezentacje (nasza i zza Buga) na przełomie ostatnich dni skrupulatnie oddawały hołd swoim wzajemnym historiom, ale też i nie jest tajemnicą, że na ulicach i podwórkach Warszawy mobilizują się grupy, let’s say, niespecjalnie za sobą przepadających kibiców z obu krajów. Choć jestem dobrej myśli (wypowiadałem się dzisiaj na ten temat dla porannego wydania wiadomości radia BBC i prowadzący je redaktor był takim podejściem bardzo zdziwiony) to nie przeczę, będzie ciekawie :)

Wygrać 2:1 lub chociaż zremisować też byłoby fajnie, ale po obejrzeniu Rosja-Czechy nie jestem już taki spokojny. Naszej drużynie do dobrej gry będzie potrzebna masa szczęścia i energii.

Niestety nie wiem, jaką przemowę motywacyjną przygotował dla chłopaków Franciszek Smuda, ale mam wrażenie, że puszczenie im Z Dziada-Pradziada stanowczo by nie zaszkodziło.

Właśnie. Jaki wynik obstawiasz?

Ciepło pozdrawia Twój krajan,

Andrzej Tucholski


///

PS: Testy Nokii Lumia przebiegają bez większych ekscesów (fajny sprzęcik, trochę okrojony ale świetnie zoptymalizowane oprogramowanie systemowe nie pozwala mi narzekać), więc uznałem, że może i Ciebie ten wątek zainteresuje. Otóż tutaj można jedną sztukę modelu 610 wygrać dla siebie :)

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!