Autor: Andrzej Tucholski | 25 kwietnia 2012 | Komentarze:

Jak Natychmiastowo Zaistnieć W Sieci? – 3 Skuteczne Metody Dotarcia Do Tysięcy Odbiorców

Śpiewasz bądź grasz na jakimś instrumencie i szukasz sposobu, by jeden z Twoich filmików obejrzało kilkadziesiąt (a jak przyfarcisz to i kilkaset) tysięcy internautów? Spokojna, żaden problem. Tylko dzisiaj mam dla Ciebie trzy proste ścieżki, a planuję więcej :)

Metoda #1 – Na Growy Cover

Jest to jedna z najskuteczniejszych a przy tym najprostszych do podążenia dróg dostępu do uwagi ogromnych rzesz czułych na Twój talent internautów. Wymaga co prawda odrobiny wyczucia i można łatwo podpaść za niezrozumienie realiów interpretowanego świata, ale ryzyko jest warte próby.

Przebieg:

 • Dowiadujesz się jaka aktualnie gra zdominowała calutki Internet (niedawno był to Skyrim), choć możesz też uderzać w evergreeny (World of Warcraft lub Zelda, ewentualnie Pokemony).
 • Wpisujesz w Youtube tytuł gry z dodaniem słowa theme i patrzysz co ma najwięcej wyświetleń, jest motywem przewodnim lub po prostu wzbudza najwięcej coverów
 • Coverujesz
 • (Opcjonalnie dbasz o super teledysk i/lub wystrój przywodzący na myśl grę)
 • Wrzucasz na Youtube
 • Przesyłasz linki do swoich znajomych graczy (każdy jakichś ma), wklejasz na Wykopa, JoeMonstera i wysyłasz do redakcji wszystkich popularnych stron i blogów o grach w miłym i uprzejmym liście.
 • Uwaga – bycie dziewczyną podnosi skuteczność tej metody o 200% :)

Potencjalne Trudności: Jak strzelisz gafę (na przykład pomylisz Zeldę z Linkiem) to dostajesz łomot od całego fandomu i hakują Ci konto.

Przykłady Sukcesu: Lindsey Stirling (Zelda, Skyrim), Jason Yang (dużo, znany ze Skyrima), ManHoPark (poniżej)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Metoda #2 – Na Disneja

Droga chyba nawet prostsza niż Growy Cover, głównie dlatego, że jej odbiorcami nie będą w 90% lubiący technologię faceci. Równie skuteczna, chociaż trzeba liczyć się ze wzmożoną konkurencją – w końcu melodie z bajek Disneja śpiewał w swoim życiu każdy.

Przebieg:

 • Przypominasz sobie swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa
 • Wykonujesz przed kamerą jej najbardziej znaną piosenkę
 • Wrzucasz na Youtube
 • Przesyłasz wszystkim znajomym i prosisz, by każdy przesłał jednemu kolejnemu + pokrywasz standardowe stronki takie jak JoeMonster czy Wykop
 • Profit!

Potencjalne Trudności: Ciężko się wybić w tym biznesie, ale bycie spektakularnym lub – chociaż – fajnie umalowaną bardzo pomaga. Pewne bonusy przynosi też bycie facetem, ale żeby się udało musisz mieć zachodzącą na oczy grzywkę i lecieć z gitary.

Przykłady SukcesuHeather Traska, taka banda chłopaków o których napiszę niebawem w osobnej notce, Rae Sterling (poniżej)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Medota #3 – Na Memy

Uuu. A więc postanawiasz postawić wszystko na burzliwą i kapryśną kartę internetowych żartów? Ostro i ryzykownie, ale odwagę się chwali i powinno wynagradzać. Dlatego doradzę Ci jak to zrobić.

Przebieg:

 • Przy pomocy 9gaga dowiadujesz się jakie memy są aktualnie najpopularniejsze
 • Nagrywasz o nich autorską piosenkę (nie martw się, żaden z fenomenów Internetu nie ma sensownie ustawionych praw autorskich, więc wykorzystuj co tylko chcesz)
 • Wrzucasz na Youtube
 • Postujesz na JoeMonsterze, Wykopie, 9gagu (jeśli po angielsku lub instrumentalnie) oraz na Fejsie z enigmatycznym opisem zrozumiałym jedynie dla prawdziwych geeków. Możesz też spróbować Kwejka.
 • Modlisz się, żeby się przyjęło :)

Potencjalne Trudności: Jak się nie spodobasz to trafiasz na 4chana i połowa Internetu spróbuje Ci shakować skrzynkę.

Przykłady Sukcesu: Cezik (forfiter), The GAG Quartet (poniżej)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Spostrzeżenia Ogólne

Co prawda napisałem ten tekst dla żartu, ale wbrew pozorom każda z tych metod jest ultra skuteczna :) Jeśli śpiewasz lub tworzysz na jakimkolwiek instrumencie to nie będziesz mieć w sieci łatwych początków. Nawet jeśli Twoim weapon of choice jest najrzadsze brzmienie na świecie to i tak przywitaj się z liczącą minimum kilkanaście osób konkurencją.

Dlatego robienie coverów i piosenek o popularnych sprawach (KONIECZNIE wyróżniających się na tle innych – czy to przez Twój skill, czy to przebranie, czy też kosmiczny teledysk) jest opcją wartą rozważenia. Dzięki niej nałapiesz subscriberów, którzy potem dostaną Twoje kolejne uploady prosto przed nos. A te mogą już być autorskie.

Nie zapominaj też, że każdy z takich coverów (o ile jest anglojęzyczny lub instrumentalny) przynosi spore dochody po udostępnieniu sprzedaży na, chociażby, iTunesie. Dla nas cena 0.99$ za piosenkę często wydaje się zaporowa, ale Amerykanie wydają tyle bez mrugnięcia okiem.

Zapowiedź

Jak Ci się podoba ta tematyka to mogę kolejne notki pisać już na serio. W temacie muzyki wolisz proces zawierania relacji ze słuchaczami czy rozprzestrzeniania jej w oparciu o istniejącą bazę? :)

Aha, a co do obrazka z nagłówka – tak, wystąpienie z Robbie Williamsem też może stanowczo pomóc w rozwoju Twojej sieciowej kariery. Nawet jeśli to tylko pamiątka z Londynu.

Buźki,

autograf

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!