Autor: Andrzej Tucholski | 4 października 2012 | Komentarze:

Jak korzystać z kultury niczym szlachta

Rzadko piszę notki organizacyjne, choć w najbliższej przyszłości pewnie się to trochę zmieni. Anyways, niezależnie od tego jak do tej pory czytaliście mojego bloga lub skąd dowiadywaliście się o nowych wpisach – mam dla Was wieści. Dobre i złe.

Zacznę od złych.

Facebook znowu gmera przy wyświetlaniu statusów ludziom, którzy polubili dany fanpage. Gmera na niekorzyść fanpage’y. Jest to naturalna sytuacja. Każdy z nas lajkuje coraz więcej stron i system musi sobie jakoś z tym faktem poradzić. Niestety, mnie jako autora obrót spraw nie satysfakcjonuje ani trochę. Was też w sumie nie powinien.

Dlatego od dzisiaj wprowadzam nową ordynację. To dzisiejsza dobra wiadomość.

Trzymaj piosenkę, żeby miło się dalej czytało. I tak jestem z Ciebie dumny, że udało Ci się dotrzeć aż tutaj :)

 (Link do Youtube)

Masz? No to lecimy.

Oto lista najważniejszych kulturowych kanałów komunikacji między nami i wyjaśnienie, jak każdy będzie od tej chwili pracował:

Powiadamianie mailowe

Znajdziesz je tutaj. Najważniejszy i najbardziej wskazany sposób bycia na bieżąco z notkami. Listy z informacją o nowym wpisie nic nie ważą a wychodzą tylko raz dziennie, około południa. Sam czytane przeze mnie blogi subskrybuję przede wszystkim w ten sposób.

Fanpage bloga

Znajdziesz go tutaj. Jest to miejsce rozmów naszej facebookowej społeczności, na której linki do nowych wpisów występują wymieszane w równych proporcjach z wszelakim contentem wygrzebanym z Internetów. Jeśli masz konto na fejsie to obecność obowiązkowa, choć z doświadczenia wiem, że bez dodatkowego podania maila w opcji powyżej docieranie do moich tekstów jest (szczególnie ostatnio) całkiem utrudnione.

Tylko w zeszłym tygodniu dostałem od paru osób maile, że albo coś im się zepsuło albo przestałem pisać. Weszli na bloga a tu zdziwienie, bo masa nowych treści.

Kanał YT

Znajdziesz go tutaj. W związku ze zbliżającym się ogłoszeniem (dajcie mi jeszcze tydzień) na jestKulturze będzie więcej materiałów video. Nie wiem czy dużo więcej, ale na pewno więcej. Te krótsze nie załapią się na dedykowaną notkę, więc jeśli masz na nie ochotę to warto dać mi suba już teraz.

Ponadto oficjalnie ogłaszam istnienie moich publicznych kont na dwóch popularnych portalach społecznościowych. Opcje subskrypcji/obserwowania umieściłem w menu bloga już wiele miesięcy temu i ponad tysiąc czytelników postanowiło w nie poklikać, ale skoro porządkuję zasoby to niech będzie, też wspomnę.

Mój prywatny profil na Facebooku

Znajdziesz go tutaj. Taki trochę codzienny pamiętnik. Sporo prywatnych niusów, dużo zdjęć, szybkie przemyślenia i check-iny. Na fanpage’u jestKultury pojawiają się treści związane stricte z blogiem oraz kulturą generalnie; profil prywatny obfituje we wszystko, co nie nadaje się na fanpage :)

Prośba

A nawet dwie prośby.

Po pierwsze – lajkujcie ten wpis i tutaj i na fanpage’u. Chcę, aby każdy z aktualnych czytelników bloga dowiedział się o sytuacji w tym samym czasie. Niech tu wejdzie i samodzielnie podejmie decyzję, czy nadal woli się zdawać na kapryśny algorytm (w kontekście bycia na bieżąco z wpisami) czy stawia na kulturalny profesjonalizm i przechodzimy z naszą relacją na wyższy level.

Ponadto, po podjęciu wszystkich decyzji (a trochę ich dzisiaj od Ciebie oczekiwałem, przyznaję), napisz mi proszę w komentarzu jakie formy kontaktu ostatecznie Ci się spodobały najbardziej. Lubię znać Twoje zdanie :)

Autorem zdjęcia z nagłówka jest dawolf- a ikonki pochodzą od Ransie3.

Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: A jeśli o istnieniu tej notki poinformował Cię mail to mogę Ci tylko pogratulować – należysz do dzielnego grona trendsetterów, dzięki którym wiem, że to jak widzę swoją część Internetu ma sens :) No i w gratisie jeszcze wylądowała Ci jedna z najprzyjemniejszych piosenek Hawthorne’a. Jest niesamowity.

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!