Autor: Andrzej Tucholski | 9 lutego 2012 | Komentarze:

Idy Marcowe

Młodzi aktywiści w nienagannych garniturach. Przygotowywane miesiącami pojedyncze wypowiedzi, które zmieniają życia wielu ludzi. Dobierane marketingowo punkty programu wyborczego, które wpłyną na perspektywy całego pokolenia. Walki na szczycie, przez które cierpią niewinni. Dzień jak co dzień.

Do zaliczenia tego seansu w kinie przekonał mnie plakat i rekomendacja znajomego (Adam, dzięki!). Po zaopatrzeniu się w soczek i czosnkową bagietkę (żywność bogów Olimpu, powiadam Ci) prześmignąłem pod czujnym okiem kinowej obsługi i usiadłem na prawie pustej z sali ze świadomością, że nie mam pojęcia, na co właśnie zdecydowałem się pójść. Miałem jedynie niejasne przeczucie, że jest to ciekawe, ale też i ciężkawe kino o polityce i dziwnym romansie. Rzeczywistość okazała się bardziej pociągająca.

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Idy Marcowe to gruby, szybko lecący film o kulisach ostatnich dni przed prezydenckimi prawyborami w USA. Starcia ambicji i sił pomiędzy gubernatorem, szefem sztabu, zastępcą szefa sztabu i prasą zajmują praktycznie od pierwszej chwili. Przez kolejne sto minut wisisz gdzieś pomiędzy chłodną, wiosenną nocą a chłodnym, deszczowym popołudniem.

Wisieć to dobre słowo, bo wydarzenia kreowane przez bohaterów (o ile nie jesteś zawodowym politykiem obcykanym z takimi cudami latami pracy) zwyczajnie szokują. Większość zwrotów akcji wzbudziła we mnie strach, choć wcale nie były straszne. One jedynie odsłaniały takie zakamarki ludzkich dusz, o których z reguły wolimy nie myśleć.

Gra aktorska jest taka, jak lubię najbardziej. Nie widać jej. Chłoniesz samą fabułę, każde jedno wydarzenie, tak, jakby się oglądało genialnie zmontowany dokument. A uwierz mi, jest co chłonąć.

Pięknie nagrane sceny (nie wiem czemu, ale sporo kadrów skojarzyło mi się z moim niegdyś ulubionym American Beauty), nowatorski montaż i bardzo dobrze oddająca nastrój ścieżka dźwiękowa dopełniają całości.

Jeśli szukasz czegoś dobrego w kinach – polecam Idy Marcowe. Dostają rekomendację jestKultury, bo równie fajnego i wciągającego dramatu obyczajowego (jeszcze się używa takich określeń?) nie widziałem już od paru ładnych lat.

Pozdrawia ciepło Twój bloger,

autograf

Jesteś nauczycielem, wykładowcą, korepetytorem, szkoleniowcem lub szykujesz kurs online?

Musisz dostosować się do zdalnych warunków pracy? Spotykają Cię problemy techniczne, gdy prowadzisz zajęcia przez internet?

Oto e-kurs “JAK UCZYĆ ONLINE“, czyli kompleksowe szkolenie z psychologii, technologii i praktyki zajęć w internecie.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!