Autor: Andrzej Tucholski | 22 marca 2012 | Komentarze:

Idę na mój pierwszy TEDx

TED to takie legendarne konferencje, na których zbierają się najbardziej innowacyjni i zarażający pasją ludzie nauki, kultury lub biznesu by opowiedzieć o idei, która według nich, może coś zmienić. TEDx to z kolei niezależnie organizowane rodzeństwo oficjalnych spotkań przygotowywane przez wolontariuszy w dziesiątkach miast na świecie. Za godzinę zaczyna się tegoroczna edycja warszawska a ja właśnie wychodzę z domu.

Korzystając z okazji, że mnie już czytasz (swoją drogą – czy to nie jest niesamowite? Przy tylu milionach stron w sieci, tysiącach portali, miliardach komunikatów i setkach powiadomień udało nam się spotkać, gdzieś w tym gąszczu, właśnie tu i teraz. Dla mnie to każdorazowo coś ogromnego:), chciałbym Cię namówić do wyrobienia w sobie nowego nawyku.

 Też warto rzucić okiem: A Co Ty Robisz Ze Swoim Życiem?

Wybierz jedną z mechanicznych czynności, które powtarzasz codziennie (w moim przypadku jest to jedzenie śniadania) i obiecaj sobie puszczać w tle znalezione na TED/Talks prezentacje. Jest ich już teraz kilkanaście setek, a przecież nikt Ci nie broni od czasu do czasu poszukać nagrań z niewspieranych medialnie TEDxów.

Obiecuję Ci, że już po tygodniu nie będziesz w stanie wyobrazić sobie spędzenia dnia bez nowej idei do przemyślenia. Niektóre z prezentacji mają 20 minut, inne tylko 3. Są takie poświęcone medycynie i takie w całości zagnieżdżone w tematyce IT. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie, że dużo Talków jest przetłumaczonych na większość popularnych języków świata – w tym i Polski. Wystarczy wybrać napisy z menu :)

Na początek mogę Ci polecić niektóre z moich ulubionych:

Warto także zapoznać się z wystąpieniem Michała Wroczyńskiego na zeszłorocznym TEDx Gdynia. Miałem przyjemność poznać człowieka osobiście podczas zorganizowanego niedawno Kongresu Wolności w Internecie i powiem Ci, że to nagranie to pikuś :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Odpal dowolny z podlinkowanych w notce filmików chociażby w trakcie dzisiejszej przerwy na drugie śniadanie i napisz mi potem w komentarzach swoje przemyślenia. Bądź co bądź hasłem TEDów jest ideas worth spreading. Skoro ja się dzielę nimi z Tobą, czekam potem na sygnał zwrotny :)

Lecę, bo się spóźnię. Życz mi szczęścia!

Popędził na TEDx Twój bloger,

autograf

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!