Idę na mój pierwszy TEDx

 

TED to takie legendarne konferencje, na których zbierają się najbardziej innowacyjni i zarażający pasją ludzie nauki, kultury lub biznesu by opowiedzieć o idei, która według nich, może coś zmienić. TEDx to z kolei niezależnie organizowane rodzeństwo oficjalnych spotkań przygotowywane przez wolontariuszy w dziesiątkach miast na świecie. Za godzinę zaczyna się tegoroczna edycja warszawska a ja właśnie wychodzę z domu.

Korzystając z okazji, że mnie już czytasz (swoją drogą – czy to nie jest niesamowite? Przy tylu milionach stron w sieci, tysiącach portali, miliardach komunikatów i setkach powiadomień udało nam się spotkać, gdzieś w tym gąszczu, właśnie tu i teraz. Dla mnie to każdorazowo coś ogromnego:), chciałbym Cię namówić do wyrobienia w sobie nowego nawyku.

 Też warto rzucić okiem: A Co Ty Robisz Ze Swoim Życiem?

Wybierz jedną z mechanicznych czynności, które powtarzasz codziennie (w moim przypadku jest to jedzenie śniadania) i obiecaj sobie puszczać w tle znalezione na TED/Talks prezentacje. Jest ich już teraz kilkanaście setek, a przecież nikt Ci nie broni od czasu do czasu poszukać nagrań z niewspieranych medialnie TEDxów.

Obiecuję Ci, że już po tygodniu nie będziesz w stanie wyobrazić sobie spędzenia dnia bez nowej idei do przemyślenia. Niektóre z prezentacji mają 20 minut, inne tylko 3. Są takie poświęcone medycynie i takie w całości zagnieżdżone w tematyce IT. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie, że dużo Talków jest przetłumaczonych na większość popularnych języków świata – w tym i Polski. Wystarczy wybrać napisy z menu :)

Na początek mogę Ci polecić niektóre z moich ulubionych:

Warto także zapoznać się z wystąpieniem Michała Wroczyńskiego na zeszłorocznym TEDx Gdynia. Miałem przyjemność poznać człowieka osobiście podczas zorganizowanego niedawno Kongresu Wolności w Internecie i powiem Ci, że to nagranie to pikuś :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Odpal dowolny z podlinkowanych w notce filmików chociażby w trakcie dzisiejszej przerwy na drugie śniadanie i napisz mi potem w komentarzach swoje przemyślenia. Bądź co bądź hasłem TEDów jest ideas worth spreading. Skoro ja się dzielę nimi z Tobą, czekam potem na sygnał zwrotny :)

Lecę, bo się spóźnię. Życz mi szczęścia!

Popędził na TEDx Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies