Idę na mój pierwszy TEDx

 

TED to takie legendarne konferencje, na których zbierają się najbardziej innowacyjni i zarażający pasją ludzie nauki, kultury lub biznesu by opowiedzieć o idei, która według nich, może coś zmienić. TEDx to z kolei niezależnie organizowane rodzeństwo oficjalnych spotkań przygotowywane przez wolontariuszy w dziesiątkach miast na świecie. Za godzinę zaczyna się tegoroczna edycja warszawska a ja właśnie wychodzę z domu.

Korzystając z okazji, że mnie już czytasz (swoją drogą – czy to nie jest niesamowite? Przy tylu milionach stron w sieci, tysiącach portali, miliardach komunikatów i setkach powiadomień udało nam się spotkać, gdzieś w tym gąszczu, właśnie tu i teraz. Dla mnie to każdorazowo coś ogromnego:), chciałbym Cię namówić do wyrobienia w sobie nowego nawyku.

 Też warto rzucić okiem: A Co Ty Robisz Ze Swoim Życiem?

Wybierz jedną z mechanicznych czynności, które powtarzasz codziennie (w moim przypadku jest to jedzenie śniadania) i obiecaj sobie puszczać w tle znalezione na TED/Talks prezentacje. Jest ich już teraz kilkanaście setek, a przecież nikt Ci nie broni od czasu do czasu poszukać nagrań z niewspieranych medialnie TEDxów.

Obiecuję Ci, że już po tygodniu nie będziesz w stanie wyobrazić sobie spędzenia dnia bez nowej idei do przemyślenia. Niektóre z prezentacji mają 20 minut, inne tylko 3. Są takie poświęcone medycynie i takie w całości zagnieżdżone w tematyce IT. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie, że dużo Talków jest przetłumaczonych na większość popularnych języków świata – w tym i Polski. Wystarczy wybrać napisy z menu :)

Na początek mogę Ci polecić niektóre z moich ulubionych:

Warto także zapoznać się z wystąpieniem Michała Wroczyńskiego na zeszłorocznym TEDx Gdynia. Miałem przyjemność poznać człowieka osobiście podczas zorganizowanego niedawno Kongresu Wolności w Internecie i powiem Ci, że to nagranie to pikuś :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

Odpal dowolny z podlinkowanych w notce filmików chociażby w trakcie dzisiejszej przerwy na drugie śniadanie i napisz mi potem w komentarzach swoje przemyślenia. Bądź co bądź hasłem TEDów jest ideas worth spreading. Skoro ja się dzielę nimi z Tobą, czekam potem na sygnał zwrotny :)

Lecę, bo się spóźnię. Życz mi szczęścia!

Popędził na TEDx Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies