Gadam O Północy W Paryżu

 

Notkę o tym filmie próbowałem napisać już parę razy, ale coś mi w niej przeszkadzało. Za dużo chciałem powiedzieć, za mało chciałem opublikować (nope, teksty powyżej dwóch stron na temat pojedynczego tytułu nie są sexy), nie kleiło się. Ale! Przypomniało mi się, że przecież vlogerski debiut mam już za sobą i nic mi nie szkodzi pociągnąć tematu.

Zlokalizowałem więc czym prędzej kamerkę i wziąwszy sobie silnie do serca Wasze rady dotyczące kadru, jasności, kolorów i udźwiękowienia (funny fact: żadna z informacji zwrotnych nie tyczyła się merytorycznej strony nagrania!) ponownie wcisnąłem jaskrawy guzik rec. Powinno być trochę lepiej :)

http://www.youtube.com/watch?v=kXP92H_OxkM

Z rzeczy niewymienionych w nagraniu – O Północy w Paryżu ma najlepszą ścieżkę dźwiękową spośród wszystkich filmów, jakie widziałem w ostatnich paru latach (ze szczególnym uwzględnieniem klasycznie już u Allena zapętlonego motywu przewodniego, czyli Si tu vois ma mère). Należy się zapoznać, należy się zakochać, należy zapamiętać do końca życia.

Opcjonalnie można też wysłać bliskiej nam osobie. Doceni.

Aha, a co do Marion Cotillard to jej rola jest absolutnie przeurocza. Charakter postaci oddadzą jednak najlepiej nie moje słowa, lecz ten oto gif. Po więcej zapraszam do filmu :)

Konkurs

Niespodzianka! Mam dla Was cztery filmy O Północy w Paryżu na DVD do zgarnięcia!. Nagrody ufundował nasz niezawodny partner w propagowaniu kultury, czyli sklep internetowy Merlin.pl. Moja ostatnia (ale za to nienaruszona i fachowa) ostoja nadziei, że są jeszcze u nas w kraju sklepy, które potrafią spokojnie konkurować jakością i cenami z międzynarodowymi molochami pokroju Amazona.

Jak masz ochotę zobaczyć na półce swoją własną kopię mojego nowego ulubionego filmu Woody’ego Allena to wystarczy jeden komentarz! Napisz mi pod tą notką do jakiego okresu historycznego mógłbyś trafić i dlaczego. Wybiorę cztery najfajniejsze historie i nagrodzę filmem. Masz czas do końca dnia 22 kwietnia (niedziela). Życzę powodzenia :)

// Płytki zgarniają: Alicja Kraft (przyszłość!), Blanka (za TARDIS, trzeba wspierać fandomy bo mnie zjedzą), Kajetan Walczak (za demokrację) oraz Enrell (za całościowe ogarnięcie sprawy). Sprawdźcie maile lub wiadomości na fejsie. Wyróżnienia z kolei łapią Radosław Komuda, lewka, Kamil Dzieszko, Kasia Czajka (za wiedzę i rozeznanie!), veniti, Kapitan, Monika Kamińska (za jeden z najdłuższych komentarzy w historii jK) oraz Kasia Marcinkowska. Dzięki za wspólną zabawę, czytało się Was niesamowicie. Przerobiłem jakieś osiem tysięcy lat w niecałe pół godziny :)

Pozdrawia ciepło Twój bloger,

autograf

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies