Autor: Andrzej Tucholski | 2 czerwca 2012 | Komentarze:

Blogerzy Istnieją Naprawdę

Równo dwadzieścia cztery godziny temu siedziałem gdzieś pomiędzy mającą dopiero założyć swojego nowego bloga Magdą, opowiadającą o zapleczu pisania o kosmetykach Agnieszką i bezwzględnie postującą na żywo wszystko co się dzieje w knajpce Iloną. Krzesło dalej, inna na moment utworzona subgrupka zasuwała właśnie najlepsze historie z hejterami w rolach głównych a po chwili wszyscy gadaliśmy już o pomysłach na wspólne zawładnięcie całym Internetem.

I do tego okazało się, że istniejemy naprawdę, że ktoś tam za tą klawiaturą i aparatem jednak jest. Szok ;)

Woo Hoo! Różnorodność!

Spotkania blogerek kulinarnych lub modowych nie są niczym nowym. Podobnie mało kogo dziwią już barcampy. Niestety, jako bloger piszący o kulturze (no dobra, i od niedawna trochę o lifestyle’u) nie mam zbyt wielu tematycznych znajomych do wspólnego pogadania o branży i okolicach. Jakże więc ciepło przyjąłem pomysł wspomnianej już wcześniej Ilony, autorki Blogostrefy, aby wziąć się i spotkać wszyscy razem. Tak po prostu.

Rozsiedliśmy się więc wygodnie w Resorcie (swoją drogą, jednej z polecanych przeze mnie knajpek) i do pory bardzo późnej, hm, wymienialiśmy doświadczenia :) Pogaduchy przerywała jedynie Segritta (jej wersję wieczoru znajdziesz tutaj). Razem z Fashionelką przywiozły z Peugeot-tripa masę prezentów i ktoś musiał je teraz rzucić w tłum.

W wyniku szalonego refleksu załapałem się na gifta widocznego na zdjęciu a brawurowa wiedza na temat wyglądu segrittowego bloga zaowocowała rekwizytem, który ujawnię przy okazji najbliższego odcinka mojego vloga. Będę w tygodniu nagrywał, mam już pomysł.

Z niepokojem przyjąłem jedynie radosną reakcję zebranego grona na pomysł, że jako drugi po Seg to ja mam teraz zadbać o prezenty na kolejną edycję. Huh. Będę akurat po Open’erze, może uda mi się coś od Alter Artu wysępić? Trzymaj kciuki, głupio by było przyjść z pustymi rękami :)

“A Jaki Masz Adres?”

No ale wracając do tematu – fajnie było wreszcie osobiście poznać Seg, Ilonę, Monikę czy Ewelinę. Równie miło było dać się pozytywnie zaskoczyć wszystkim spotkanym po raz pierwszy w życiu. Na razie piszę o Was zbiorowo, bo jeszcze nie znam Waszych adresów, ale mam nadzieję, że wkrótce to nadrobię.

Na spotkaniu czuć jednak było od czasu do czasu kilku Wielkich Nieobecnych. Przede wszystkim – lajkującego nam statusy z pociągu Mediafuna, Kominka (który robił pewnie coś egzotycznie przyjemnego, więc się w sumie nie liczy), tagującej mnie (?) na wrzucanych w trakcie imprezy zdjęciach Doroty Kamińskiej oraz Fashionelki, która w Warszawie bywa tak często, że można ją już pomylić z tutejszą. Ta z kolei rozminęła się z posiadówką przez wypad do Londynu. Ale dała cukierki i czekoladki, więc idzie wybaczyć. Co faktu nie zmienia, że i tak liczę na Waszą obecność następnym razem :)

Jednym Słowem

Zabiegana, inteligentna i zabawna ta nasza polska blogosfera, powiem Ci. A przy tym pełna potencjału i warta poznania. Jasne, spodziewałem się, że na spotkanie przyjdą ogarnięci i otwarci ludzie, ale rzeczywistość pozamiatała moje oczekiwania niczym zobaczenie na żywo alpejskich akweduktów po uprzednim oglądaniu ich jedynie na małych zdjęciach.

Coś pięknego.

Czeka na kolejne spotkanie Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Zdjęcia zaiwaniłem od Segritty (to my się paczymy z nagłówka) i Ilony, ale mam nadzieję, że się nie pogniewają :) A jeszcze jedną fajną relację znalazłem na blogu nolifestyle.in – też polecam.

A z innych spraw to miałem dzisiaj puszczać szybki, tygodniowy konkurs dotyczący designu i motoryzacji (jeśli świta Ci, że faktycznie miało coś takiego mieć u mnie w czerwcu miejsce to tak, najprawdopodobniej dobrze kojarzysz) ale bardzo chciałem napisać tę relacyjkę. Dlatego też konkurs wystartuje jutro :)

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!