Autor: Andrzej Tucholski | 11 maja 2012 | Komentarze:
Tematy:

Będę Mądry, Bo Pochodzę Na Planete+ Doc Film Festival

No dobra, niech będzie oficjalnie, a nie tylko szeptem po kątach. Jestem jednym z jurorów tegorocznej edycji Planete+ Doc Film Festival. Organizatorzy eksperymentalnie wymyślili Nagrodę Blogerów 9/9 i dostałem do tego nie-całkiem-onlajnowego grona zaproszenie. A tak się składa, że uwielbiam dokumenty :)

Festiwal O Świecie

Opis pobieram z oficjalnej strony imprezy:

9. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL odbędzie się w dniach 11-20 maja 2012 w Warszawie oraz 14-20 maja we Wrocławiu, gdzie pokazane zostanie ok. 40 filmów z programu tegorocznej edycji. 

W zeszłym roku w warszawskiej Kinotece imprezę odwiedziło ponad 31 000 widzów, co plasuje festiwal na 3. miejscu pod względem popularności wśród europejskich festiwali filmów dokumentalnych.

Na Jakie Filmy Będę Chodził?

W ramach obowiązków służbowych na pewno zobaczę następujące tytuły (cała lista):

 • Ambasador (recenzja)
 • Bert Stern. Prawdziwy Madman (recenzja)
 • Chwała Dziwkom (recenzja)
 • Niech Żyją Antypody
 • Pocałunek Putina (recenzja)
 • Projekt Nim (a ten już nawet mam za sobą!)
 • Pułapki Rozwoju
 • Wodne Dzieci (recenzja)
 • Zurbanizowani
A korzystając z wejściówki spróbuję dodatkowo dotrzeć na:
 • Mark Lombardi. Sztuka i Spisek
 • Królowie Słodyczy
 • Paparazzi
 • Anonymous. Historia haktywizmu

Jeśli też planujesz zaliczyć niektóre z tych filmów to do mnie tweetuj (mail odradzam, mobilny mi ostatnio wariuje), może się jakoś złapiemy i poleci real life networking + pogadamy sobie o świecie :)

Wkład Blogosfery

Dokładny skład jury 9/9 znajdziesz na tej stronie, gdzie ze znanych mi osobiście osób pojawi się Azrael, chłopaki z iktomaracje (poznaliśmy się przedwczoraj. Choć tematyka ich bloga nie jest moją codziennością, podziwiam pomysł i zdrowe podejście. No a prywatnie inteligentne z nich bestie!) oraz Mediafun.

Obejrzymy jako jury dokładnie dziewięć filmów i potem na bazie naszych głosów zostanie jednemu z nich przyznana Nagroda Blogerów. Jaram się, zawsze chciałem móc przyznać jakąś prawdziwą nagrodę :)

Nie wiem jaką formę sprawozdawczą przyjmą pozostali zaproszeni autorzy, ja planuję jedną lub dwie zbiorcze notki z krótkimi recenzjami + drobny backchannel w social media. Subskrypcję bloga znajdziesz tutaj, a moją prywatną w menu po prawej stronie.

Będę pisał, bo lubię dokumenty. A lubię dokumenty, bo jak mało który gatunek filmów potrafią we mnie raz po raz wywoływać tę reakcję:

(Ja to małpka.)

Wejściówki Do Rozdania

Mam dla Was po jednej podwójnej na następujące cztery filmy:

 • Chwała Dziwkom – 12 maja na 21.00 Kinoteka (będę na tym samym pokazie!)
 • Pułapki Rozwoju – 13 maja 21.30 Kinoteka
 • Niech żyją Antypody – 14 maja 19.00 Kinoteka
 • Zurbanizowani – 19 maja 22:00, Kinoteka

Jeśli chcesz wygrać jedną to pisz w komentarzach, na który film i dlaczego akurat na ten. Prezenty będę przyznawał na bieżąco, bo goni nas czas. Dla przyspieszenia procesu będę wdzięczny, jeśli w zgłoszeniu od razu pojawi się Twoje imię i nazwisko – będę mógł z miejsca przesłać info organizatorom.

To chyba tyle na dziś. Ja się przygotowuję do oglądania, Ty rześko kołuj jakby tu wpaść i się przywitać a notki lecą od przyszłego tygodnia.

Peace out,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Sugeruję dokładnie czytanie paru nadchodzących jestPoranków, bo dla najbystrzejszych czekają prezenty (FB | G+). A tak w ogóle to wybieram się dzisiaj na koncert Łony z okazji warszawskich Juwenaliów. Strasznie jestem ciekaw, czy jeden z moich ulubionych polskich nawijaczy dostarczy wrażeń i poradzi sobie w starciu z moim wyobrażeniem o jego flow.

I hope so :)

Moja najnowsza książka “#mikronawyki” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, potrzebujesz efektów (najlepiej natychmiast), a nie bardzo wiesz jak zacząć… przywożę rozwiązanie. A nawet 200 stron rozwiązań.

(Książka dostępna jest też w pakiecie promocyjnym z poprzednim zestawem narzędzi – “Pomysł na siebie w tydzień“.)

Mikronawyki

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!