Ale Ostatnio Obrodziło Rewelacyjnymi Reklamami

 

To się w głowie nie mieści. Jak być może wiesz, studiuję zarządzanie i ogółem bardzo lubię tematykę marketingu (+zajmuje się nią wielu spośród moich znajomych), więc jakoś tam na bieżąco z nowymi kreacjami jestem zawsze, ale to co ostatnio serwują mi popularne marki to, huh, aż ciężko określić. Coś niesamowitego.

Trzymaj, moje ulubione cztery ostatnie cudeńka.

Pogodna Toyota Yaris

Krótki, przeuroczy spot o zakończeniu tak rozbrajającym, że jak go pierwszy raz zobaczyłem to przestałem się śmiać dopiero po kolejnych 4-5 puszczeniach. It’s a yaris thing ;)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube. Podrzuciła Maja, dzięki!)

Młodzieżowy Chevy Sonic

Coś w stylu tej wszechobecnej w czasie minionej wiosny reklamy HTC z Nickiem Jojola lub podobającego mi się w marcu spotu Forda Mustanga. Tyle że lepsze, śmieszniejsze i zrobione z o wiele większym rozmachem.

Swoją drogą, wiedziałem, że tamten spektakularny klip zespołu OK Go ma coś wspólnego z marketingiem Chevroleta, ale nie spodziewałem się, że są składową aż tak rozbudowanego projektu. Ach, branżo ♥

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube. Też podrzuciła Maja. Znowu dzięki:)

Optymistyczny Mc Donald’s

Zwyczaj odprowadzania piłkarzy na boisko przez dzieci to jest już klasa sama w sobie, ale ten krótki spot z Kubą Błaszczykowskim zasługuje na dodatkowe uznanie. Nawet jeśli aktualnie nie jestem największym fanem jedzenia w Macu (zgoogluj sobie obrazki wyskakujące na enigmatyczne hasełko “mięso oddzielanie mechanicznie”, podziękujesz później) to bardzo lubię ich wizję świata.

Mina dzieciaka niezastąpiona :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube)

(A tutaj dodatek powodujący natychmiastowe awwwww.)

Niedościgniona Coca Cola

Dobra, przyznaję. Lubię tanie triki. Dlatego najlepsze zostawiłem na koniec. I nawet powstrzymam się od rozbudowanego komentarza. Niech starczy to jedno zdanie: Coca Cola znowu dostarczyła potężną paczkę szczęśliwych emocji. Tym razem trwa ona ciut ponad półtorej minuty i będziesz się nią jarać kolejne kilka dni :)

(jeśli nie widzisz filmiku – link do Youtube. A tę podrzucił Michał. Kudos.)

Ja wiem, że każdy z tych spotów przygotowali fachowcy od przekuwania emocji na worki dolarów + niezliczone grupy testerskie oszlifowały każdy jeden kadr, by był tak viralowy, jak to tylko możliwe, ale co z tego (czym jest viral, dowiesz się tutaj). Jeśli marki i tak mają zamiar wydawać miliardy na zwiększanie sprzedaży to niech przy okazji będzie to estetyczne i dba o mój dobry nastrój.

Która najlepsza? :)

Ciepło pozdrawia Twój bloger,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Jeśli wybierasz się na tegorocznego Open’era to koniecznie zajrzyj na opracowany przeze mnie lineup. Dzięki niemu dowiesz się, które koncerty należy zaliczyć w pierwszej kolejności, czego spodziewać się po innych oraz dlaczego Alter Art w dalszym ciągu trzyma nas w niepewności :)

Ponadto polecam zapoznać się z Robieniem Nastroju. Sesja wciąż u wielu z nas w pełni, warto więc mieć w rękawie parę motywujących sztuczek.

BREAKING NEWS: Na przełomie 23/24 czerwca będę w Poznaniu jako mentor na Startup Sprint: Kultura. Jeśli jesteś z Poznania i masz wolną sobotę wieczór/niedzielę rano to pisz, może się jakoś ustawimy :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies