Autor: Andrzej Tucholski | 23 grudnia 2011 | Komentarze:

Święta, Święta

Pisząc dla Ciebie zeszłoroczne życzenia nie spodziewałem się, że usiądę do tych tak szybko, tak zaraz. Rok dwa tysiące jedenasty minął mi niczym wybitnie głośne pstryknięcie palcami (takie, że aż się odwraca połowa korytarza). Ale do tego tematu wrócę za kilka dni, bo dzisiaj są Święta, nie Nowy Rok.

Szczególnie, że te Święta to takie trochę dziwne są. Śniegu za oknem równie dużo co błyskotliwych dialogów w filmach Spielberga, choinkę będę miał w domu dopiero jutro, cały czas trawi mnie lekka gorączka. A zbliżające się Boże Narodzenie to poczułem raptem cztery dni temu. Coś jest inaczej niż w zeszłym roku, coś jest inaczej, niż lat temu kilka.

Świat przyspiesza? Głupi truizm, ale chyba adekwatny.

(A teraz włącz piosenkę pod spodem, bo zmieniamy klimat).

http://www.youtube.com/watch?v=LHXmWn4neH4

Tylko że widzisz, Święta to też to, co jest w nas (oho, coś mi się dzisiaj mój podrasowany rękaw z zapasowymi powiedzonkami rozregulował i ostro sypie).

Dlatego nie siedzę w sklepach ponad absolutne minimum ani nie odpalam żadnego serwisu informacyjnego. Spędzam czas z przyjaciółmi i bliskimi słuchając Sinatry i Crosby’ego, Mazowsza i Rynkowskiego (taka kolędowa płytka dorzucona do bodajże Pani Domu czy innej Tiny przed paru laty, uwielbiam!).

Myślę o tym, że znowu mamy Boże Narodzenie. Że mogę życzyć wszystkim tego, co im się najbardziej przyda i będzie to uzasadnione. Skupiam się na wyciszeniu, bo mam na nie czas pierwszy raz od sierpnia, drugi raz od poprzedniej zimy.

Lubię ten dzień, lubię ten okres.

A korzystając z okazji, czego mogę życzyć Tobie? Według niektórych teoretyków współczesnej ekonomii masz wszystko, czego Ci trzeba do przeżycia i zdrowo ponad trzy czwarte tego, o czym marzysz. Ale ja tam sądzę, że jakoś sobie poradzisz i wymyślisz ten jeden cel, który naprawdę fajnie by było w nieodległej przyszłości osiągnąć. Taki najistotniejszy, który naprawdę dużo by zmienił.

Masz? No, to jego osiągnęcia Ci życzę :)

A ponadto zdrowia i miłości (i kasy, bo Kultura tania nie jest!).

Oraz by książki, na które czekasz okazały się absolutnymi mistrzostwami, filmy obrodziły w wartościowe sequele a Twoi ulubieni wykonawcy i zespoły powydawali wreszcie swoje magnum opus.

Dużo, dużo dobrego :)

Fotka z nagłówka pochodzi stąd.

… świątecznie przesyła Twój bloger,

autograf

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!